Skocz do zawartości
wargavoc

Serwer NAS do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałbym się Was doradzić w zakresie zakupu serwera nas do domu.

Rzeczy które chciałbym osiągnąć - powinien mieć aplikacje na telefon/tablet gdzie będe mieć dostęp do danych. Chciałbym tez wypuścić w swiat aby moja rodzina miała go zmapowanego w swoich prywatnych komputerach <- to wydaje mi się, że każdy będzie mieć (no i musze mieć statyczne ip u siebie, ew jakis dynamic dns )

Chciałbym także aby serwer ten obsługiwał program plex. Czytałem troche o tym i zauważyłem, że nie wszystkie urządzenia mogą transkodować wideo.

i teraz meritum:

kusi mnie Zyxel NSA325V2, natomiast nie byłem w stanie w necie znaleźć informacje czy plexa na tym postawie.

Dajcie prosze znać i ewentualnie wskazówki jaki sprzęt byłby odpowiedni. Jeżeli chodzi o fundusze to na nasa nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 500-600zł, jednak jeżeli zaprpoponujecie coś ciekawego to rozważę opcje zakupu droższewgo sprzętu.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

UPDATE: Np. QNAP TS-231 ma niby wsparcie DLNA... ale czy plex działa pod nim?

Edytowane przez wargavoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chciałbym tez wypuścić w swiat aby moja rodzina miała go zmapowanego w swoich prywatnych komputerach <- to wydaje mi się, że każdy będzie mieć (no i musze mieć statyczne ip u siebie, ew jakiś dynamic dns )"

Albo własne, publiczne ip, albo skonfigurować openVPN, ważne byłoby stałe ip.

"Chciałbym także aby serwer ten obsługiwał program plex. Czytałem troche o tym i zauważyłem, że nie wszystkie urządzenia mogą transkodować wideo."

To może ci się przydać: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MfYoJkiwSqCXg8cm5-Ac4oOLPRtCkgUxU0jdj3tmMPc/htmlview?sle=true

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chciałbym tez wypuścić w swiat aby moja rodzina miała go zmapowanego w swoich prywatnych komputerach <- to wydaje mi się, że każdy będzie mieć (no i musze mieć statyczne ip u siebie, ew jakiś dynamic dns )"

Albo własne, publiczne ip, albo skonfigurować openVPN, ważne byłoby stałe ip.

"Chciałbym także aby serwer ten obsługiwał program plex. Czytałem troche o tym i zauważyłem, że nie wszystkie urządzenia mogą transkodować wideo."

To może ci się przydać: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MfYoJkiwSqCXg8cm5-Ac4oOLPRtCkgUxU0jdj3tmMPc/htmlview?sle=true

Dzięki serdeczne,

jeżeli chodzi o tą stronę byłem na niej i widze ze ten qnap niby nie ma transkodowania. Nikt nie miał takiego problemu?

Nie ukrywam, że plexa mieć na nas'ie jest fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do plexa to qnap jest jak najbardziej OK, ale tylko na x86. Mam kilka QNAP'ow w roznych lokacjach, ktore sa na ARMie i wydajnosciowo to pozostawiaja wiele do rzyczenia. Starszy model na intelu rozklada je na lopatki pod wzgledem mozliwosci. Niestety te na intelu sa drozsze, ale wg mnie warto doplacic do takiego np Celerona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij kolego o plexie w NASie z procesorem ARM. Tak jak kolega wyżej wspomniał, żeby używanie plexa miało sens i nie przyprawiało Cię o szewską pasję musiałbyś się zaopatrzyć w NAS z procesorem x86 a to już dużo większe pieniądze niż kuszący Cię Zyxel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...