Skocz do zawartości
Alturik

Lenovo pytanie w sprawie wydajnosci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nowy Lenovo :: G510 i5-4210M/8GB/128+1000/DVD-RW/Win8.1 
AMD Radeon R5 M230 + Intel HD Graphics 4600, zainstalowalem fife 2015 i dziala niby w miare spoko, ale nie jakos wybitnie, czasem spowalnia, podczas cieszynek obraz się trzęsie i ogolnie kolory są czasem strasznie rozjasnione 

Sterowniki jakie mam to Radeon wersja 13.200.0.0, (one są bodajze z 2013 roku) Intel 10.18.10.3304 
na stronie Lenovo nie ma nowszych sterowników, natomiast na AMD są takie 
http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows%208.1%20-%206 

Ogolnie mam pytanie czy instalowac nowsze sterowniki, dlaczego pojawiają się takie problemy i czy fifa na tym laptopie powinna chodzic calkowicie dobrze? rozdzielczosc gry jest 1366-768? Podpowie może ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo nie aktualizuje na swojej stronie sterowników producenta. Jak swojego czasu miałem Y580 to aktualizowałem wszystko przez SlimDrivers.

 

Dla przykładu na starych sterownikach integry od lenovo miałem problem z zapamiętywaniem jasności w grach, po aktualizacji przeszło.

 

 

Co do pytania o fife15, to zależy na jakich ustawieniach. Bo według testów na notebookcheck nie liczyłbym przy ustawieniach większe jak LOW na pełną płynność.

 

http://www.notebookcheck.net/FIFA-15-Benchmarked.127273.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rendering Quality mam low, frame rate lock 60 fps mimo to nie powinienem miec wielkich oczekiwan tak?

mi chodzi tez o ten skaczacy obraz i jasnosc...

 

Dobra czyli moge zanstalowac te sterowniki co wyslalem tak, a chipset mam instalowac do tego Radeona, bo u siebie nic takiego nie widze, mam tylko AMD catalyst instal manager w dodaj usun programy

 

https://downloadcenter.intel.com/product/81496/Intel-HD-Graphics-4600-for-4th-Generation-Intel-Core-Processors

 

Obecnie mam zainstalowane sterowniki i jakies skladniki Intel Managment Engine, znajde w linku wyzej to wszystko tylko nowsze? i tu tez jak z chipsetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zaktualizowac/zainstalowac sterowniki do grafiki, program na stronie amd wyszukał mi sterownik wersja 15.7.1 ale jest tam informacja, ze pakiet sterowników nie zawiera chipsetu i moge ten chipset pobrać na stronie amd, czy mam instalować go rowniez oprocz tylko tych sterowników do grafiki

 

chipset http://support.amd.com/en-us/download/chipset?os=Windows?? jezeli tak to w jakiej kolejnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam dwie grafiki, sam nie wiem jak to jest...czyli ten chipset sterownik to jest tylko jeden do Intela tak, bo taka jest pewnie plyta glowna. po prostu wyskoczyla mi informacja przy pobieraniu o chipsecie przy tej grafice i nie wiedzialem czy instalowac to tez, w takim razie po co przy sterownikach do grafiki bylaby uwaga, ze są bez chipseta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zainstalować sterownik do grafiki Radeona, przeznaczony dla urządzeń mobilnych najlepiej 15.9beta (sterowniki Radeon to ciągła faza beta, jeżeli nie będzie się chciał instalować na tym lapku, kolejno coraz starsze) oraz osobno sterownik do grafiki Intela najlepiej 10.18.14.4264. Oba dostępne np. na station-drivers.com.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...