Skocz do zawartości
Maszyna

[UPGRADE] Haswell czy Skylake?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zastanawiam się nad wymianą albo płyty, albo platformy - w chwili obecnej mam MSI B85-G43, i3 4130, Goodram 1866 2x4GB i R7 260X. Zasilacz to Corsair 550W.
Pamięci zostały ostatnio wymienione na gwarancji, ze względu że poprzednie padły i nie jestem w stanie wykorzystać ich przepustowości w pełni. Stąd też (i z racji tego, że kończy się gwarancja na płytę) zastanawiam się co wybrać:

a) płyta na Z97 i z czasem upgrade do i5/Xeon w zależności co będzie nowe do kupienia (koszt przesiadki po sprzedaży płyty ~150 PLN).
b) Z170-P D3 + i3-6300 (jak się pokaże) i chłodzenie pod nowy procesor - zostawiam sobie DDR3 zobaczymy na jak długo (koszt przesiadki po sprzedaży komponentów ~500 PLN).

Interesują mnie tylko nowe podzespoły, bo biorę je na fakturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zmieniając platformę na Skylake i tak zostałbyś przy DDR3 to dla mnie takie rozwiązanie nie ma ani logicznego ani ekonomicznego uzasadnienia. Lepiej zmienić płytę na Z97 i z czasem władować na nią mocniejszy procesor (wtedy jedyny sens ma zakup procesora z odblokowanym mnożnikiem żeby wykorzystać potencjał drogiej płyty).

Przy Haswellu zostaje Ci w kieszeni na dzień dzisiejszy wg. Twoich wyliczeń 350 zł. Jeśli dodasz sobie do tego pieniądze ze sprzedaży obecnego procesora to zostanie Ci niewiele do dołożenia do I5. Zyskasz przez to mocniejszą platformę niż tą opartą na i3-6300.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...