Skocz do zawartości
wiktorpawian

Problem z komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytając ostatnio pewien artykuł postanowiłem odinstalować sterownik ahci ide gdyż z artykułu wynikało ze wraz z nim odinstaluje Intel rapid storage tehnology czy jakoś tak który może powodować wolniejsze działanie komputera. Wiec tak zrobiłem i teraz mam problem gdyż komputer się włącza i wyskakuje czarny ekran z pewnymi instrukcjami jak naprawić system ale nie mogę nic zrobić ponieważ mysz i klawiatura nie działa jakby były nie wykrywane czy możecie mi jakoś pomóc nie jestem biegły w tych sprawach wiec proszę was o pomoc z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co do końca odinstalowałeś, ale warto spróbować zmienić tryb dostępu do dysku z AHCI na IDE. Jeżeli uda się zabootować to zainstalować ponownie sterownik do AHCI i wrócić do trybu AHCI w biosie w trakcie kolejnego restartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to se odinstalowałeś :rolleyes:

 

jak nie pomoże co wyżej to podczas startu F8 i konsola odzyskiwania-naprawy

dziwna sprawa po system powinien wykryć brak stera i zainstalować ponownie, no chyba że faktycznie coś pokręciłeś

na drugi raz już będziesz wiedział żeby przed zabawą backup robić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura nie działa w takim sensie, że nie możesz się dostać do biosu? Jeżeli tak to nie ma to nic wspólnego z ta akcja odinstalowywania.

 

Hehehe, przyszła mi do głowy taka śmieszna sytuacja, że miałeś w biosie aktywny Ultra Fast Boot.... ; - )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zaraz sprawdzę

Panowie wielkie dzięki za pomoc zrobiłem clear CMOS i pomogło nie spodziewałem się ze to taka blacha sprawa zaraz spanikowalem i nie pomyślałem od razu o tym dziękuję raz jeszcze :)

Mam jeszcze jedno pytanie czy cena 499 zł za win 10 home box to dobra cena czy może wiecie o jakiejś promocji i można go trochę taniej kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości znanych sklepów będzie kilkanaście-kilkadziesiąt złotych tańszy.

 

Są też jakieś bardziej podejrzane źródła, które sprzedają to w cenie poniżej 400 zł, nie mam pojęcia jak jest z legalnością takich wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...