Skocz do zawartości
czejen

Rozbudowa - czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem usprawnic mojego pc z 2012 roku. Nie wiem czy ma to jakis sens zeby w miare sensownie pograc w gry z ost 4 lat w Fullhd, w wysokich detalach( bez aa itp). Najtansza opcja jaka biore pod uwage to kupno procesora 8350 i jakas odpowiednia karte do niego zeby procesor jej nie ograniczal. Wychodzi duzo taniej niz przesiadka na i5 z nowa plyta itp.

Oplaca sie pakowac w serie 8xxx? Da sie pograc sensownie na np 8350 i geforce gtx 960?

 

Obecny zestaw z 2012 roku:

 

1. Płyta Asrock 970 Extreme 3 Socket Am3+

2. Ram Patriot 2x 4 GB ddr 3 game series 1333 cl 9

3. Procesor Fx-4100

4. Chlodzenie Silentium Fortis

4. Zasilacz XFX Core 650 80+

5. Dysk WD 1Tb

5. Grafika zastepcza 5450(wczesniej bylo 6850)

6. Obudowa SIlentium Brutus 410

Edytowane przez czejen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze opisze to dokladniej. Czy jest sens wsadzac 8350/karta za ok 600-700 zl  zeby pograc w gry od czasu do czasu czy lepiej sprzedawac wszystko kupic i5 i dobra karte?

Nie musze grac w ultra, aby fullhd i srednio-wysokie detale w gry nowe i starsze typu stalker i pare nowszych fpsow. W gry z duzymi wymaganiami sprzetowymi typu batman/wiedzmin gram na ps4 lub xbox one. Chce pograc w miare komfortowo w gry ktore nie wychodza na konsole.

 

Chodzi mi najbardziej o oplacalnosc, wiadomo ze np  i5 4690 + gtx 970 da mi duzego kopa, tylko nie wiem czy jest sens przeplacac jak w gry typu batman gram na konsoli a na pc chce pograc w zaleglosci typowo pecetowe.

 

Jezeli na procesorze od amd mam ogladac pokaz slajdow to juz wole kupic dobre i5 i zmienic cala platforme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli procek od AMD to najlepiej obecnie kupić FX 8300 za 549 zł nowy w Morele i go kręcić. Jak masz więcej kasy to oczywiście, że Intel (sam już tak zdecydowałem), ale jak nie chcesz dużo wydać to kup procka od AMD.

Karta nowa w tej cenie to najlepiej GTX 950, szczególnie do procka od AMD.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel

Ja właśnie nic nie kupiłem z tego co mi kiedyś sugerowałeś i mam zamiar wybrać pomiędzy i5 6400 a i5 6500 lub i5 4460. Niestety nadal nie ma testów i nie wiadomo co opłaca się kupić od Intela a co nie. Założę swój temat jak tylko będą odpowiednie testy. Na chwilę obecną starszy socket wydaje się bardziej opłacalny jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybkie odpowiedzi. Jak by trzeba bylo kupowac i5 to kasa by sie znalazla, po prostu chcialem wiedziec czy jest sens placic duzo wiecej do grania niekoniecznie w max detalach. Glownie chodzilo o czysta oplacalnosc zakupu. Fx seri 8xxx + nowy gtx 960/ r9 380 lub uzywany gtx 770/ 280x wjdzie taniej niz nowy i5 z z plyta i szybszym ramem, do i5 juz by pasowalo lepsza karte pokroju 970 zeby wykorzystac w pelni moc procesora.

 

Jezeli procesor od amd 8300/8350 to karta tylko od nvidii? Wiekszy nacisk sterownikow kart amd  na cpu az tak duzo zabiera? Myslalem nad nowym gtx 960/r9 380 lub uzywana 280x/ gtx 770. Radeon 380 troche szybszy od 960, wolalbym radka(subiektywnie maja dla mnie lepsza jakosc obrazu 2d).

Edytowane przez czejen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach dziwilo mnie ze skylake wypada slabiej od broadwela w niektorych grach, nowy drogi procesor a mocy nie widac.

Jezeli sprzedawac to wszystko(zasilacz itp)?

Za fx 4100, extreme 3 i 8 gb ramu raczej nie wezme wiecej niz 300 zl ale zawsze to cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...