Skocz do zawartości
Mikasss

R9 390 brak sygnału w monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to mój pierwszy wpis więc prosze o wyrozumiałość. Mam pewien problem mianowicie kupiłem nową kartę graficzną r9 390 od gigabyte ale po jej podłączeniu monitor się nie uruchamia nic kompletnie zero reakcji jedynie informacja brak sygnału. Wcześniej miałem/mam nadal karte gtx 560ti od asusa działa ona bez problemu wszystko pięknie startuje. Przełączałem karty kilka razy ciągle to samo. System postawiony od nowa odinstalowałem sterowniki nvidii, zaaktualizowałem UEFI brak zmian.

 

Mój Komputer

 

xfx 550

płyta asrock p67 pro3 b3

8gb ram

 

Wszystko jest sprawne nową kartę podłączałem na 6+8 pin świeci się i wiatraczki się kręcą. po odłączeniu 2pin jest tak samo karta się pali wiatraczki się kręcą. Proszę o pomoc....

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam jak współlokator ma PC ale niestety kiepski zasilacz i brak tylu pinów by podłączyć kartę. Karta powinna być sprawna dziś ją zakupiłem jest to nówka sztuka z magazynu  i w poniedziałek mogę otrzymać nową jeśli nic nie uda mi się do tego czasu zrobić ale staram się coś poradzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.30 przed zmianą i po zmianie jest identycznie. CO prawda po zainstalowaniu nowego biosu wyskakiwały jakieś błędy ale od nowa postawiłem sysem a jak wchodzę to wyświetla się noowy BIOS inne ikony więc chyba wszystko w porządku. 


Komputer kiedyś był kręcony ale przywróciłem ustawienia fabryczne wszystkie w Biosie więc to raczej też nie to...... A wszyscy mówili by nie kupować AMD :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... dziś kupiona nawet zastanawiałem się czy nie gtx ale ponoć mają problemy z DX12 a nie chce czekać kolejnego roku na nowe gtx..... Nic w takim razie w poniedziałek spróbuję z nową 390 może ta jest trefna jak nie to już sam nie wiem co zrobić. Dzięki wielkie za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w innym temacie napisałem, spróbuj przełączyć przełącznik na krawędzi karty po stronie gniazd we/wy. Zaskakująco dużej liczbie osób to pomaga w internetach :)

 

Oraz piszą że karta wybrzydza nawet 600 watowym zasilaczom i nie startuje

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...