Skocz do zawartości
witek-pl

problemy z dxva na laptopie z Win7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem którego nie mogę jakoś rozwiązać a na necie nie znalazłem satysfakcjonującego rozwiązania. Latpop z i5 i grafą GeForce 840M. Sys to Win7 HomePremium. Przy włączonej akceleracji sprzętowej (w dowolnym odtwarzaczu video)  jak i w przeglądarce procek jest właściwie odciążony ale obraz jest cholernie przejaskrawiony a kolory zlewają się na ciemniejsze kontury i robi się papka. Nie potrafię się dokopać w ustawieniach do sensownych opcji sterowania kolorem (albo oślepłem i nie potrafię znaleźć). Wyłączanie akceleracji to tylko półśrodek poprawiający co prawda obraz (kolory są takie jak trzeba) ale za to procek jest obciążony w 100% i ciągnie cały czas na maksymalnym zegarze turbo . Dzieje się tak zarówno na integrze jak i przy wymuszeniu odpalenia progsa na GeForce. Ma ktoś rozwiązanie?

 

p.s. na wiekowej stacjonarce z podpisu wszystko działa jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dokładnie lapek - może za problemy z kolorem / kontrastem odpowiada soft od producenta lapka np. Vivid od Asusa .

 

Akceleracja leci przy integrę z procka czy przez GF840M ?

 

Jak akceleracja leci przez iGPU to za problem z kolorem / kontrastem może może odpowiadać intelowska technologia Clear Video / Clear Video HD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki wielkie za naprowadzenie, winna była rzeczywiście integra Intela. Ciężko byłoby samemu wyczaić ze względu na to że pomimo wymuszania odpalenia na chipie nvidii i tak odpalało na integrze. Za te cuda odpowiedzialna była opcja w sekcji Wideo Standardowa korekcja kolorów  i odhaczona podopcja Ustawienia sterownika (należało powrócić do standardowego Ustawienia aplikacji choć dziwne że była ustawiona inaczej bo od momentu instalki nic w panelu intel Graphic nie ruszałem). Problem rozwiązany, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...