Skocz do zawartości
dzierzal

DDR3L pod Sklylake i5 6600k

Rekomendowane odpowiedzi

Aha jeszcze jedna sprawa , czy jak mialem wlozne wczesniej inne ramy z wlaczonym  xmp i przelozylem na nowe ramy bez zmian w biosie , to moglem uszkodzi jakos nowe kosci? dzieki za pomoc , ale jestem kompletnie zielony :) , a i te nowe Corsair ramy pokazuja w biosie ze chodza na 1333 ;/ 

Edytowane przez dzierzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Chce wybrac ramy pod procesor i5 6600k i plyte z170-p d3 .

nie ma to jak składać zestaw bez sensu - taki procek to tylko łączyć z ddr4 [np 3000cl15]  :plum: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wiem ze bez sensu , ale taka plyte dostalem i chce jakos sensownie to poskladac i pograc sobie troche :), zastanawia mnie tylko czemu w biose jest napise przy  pamieci DRAM STATUS 1333 ;/ 

 

 

 

Edit: a tak w ogole , to duzo trace skladajac go na ddr3L ? ile tak fps bede mial mniej , czy w grach beda to duze roznice?

Edytowane przez dzierzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W statusie pokazuje tylko, które gniazda ram są obsadzone, a bios odczytuje, że w banku A2 i B2 ma pamięci o takiej nazwie - parametry z jakimi działają są przy profilu XMP, jak i w sekcji Information.

Czy dużo tracisz to zależy od karty graficznej i konkretnej gry - różnice mogą być małe rzędu 1-2fps, jak i większe do 8-10fps.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu crap? Jak tam włoży topowy RAM DDR3 będzie miał lepsze osiągi niż na przeciętnym DDR4.

 

Jedynym minusem jest to, że za niedługo (po wyrównaniu się cen DDR3/DDR4) płyta będzie bardzo trudno sprzedawalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu crap? Jak tam włoży topowy RAM DDR3 będzie miał lepsze osiągi niż na przeciętnym DDR4.

 

Jedynym minusem jest to, że za niedługo (po wyrównaniu się cen DDR3/DDR4) płyta będzie bardzo trudno sprzedawalna.

Tyle, że intel straszy ramem o wyższym napięciu niż 1.35V, że może uszkodzić skylake'a - ile w tym prawdy to nie wiem, ale pewien strach jest.

Zawsze znajdzie się chętny na kupno płyty na ddr3 bo ma już takie pamięci i szkoda mu kupować ddr4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...