Skocz do zawartości
brodziu

[do ok. 2600] Internet, filmy + gry

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec miesiąca będę miał fundusze na nowy komputer. Wiem, że to słaby moment na kupno bo dolar i święta, ale chcialbym jeszcze przed świętami mieć nowy sprzęt.

 

Zastosowania? Internet na wielu oknach z włączonym radiem, grą przeglądarkową w tle itd, filmy full hd, nieco rzadziej gry typu MMORPG, Fifa, przygodówki typu Tomb Raider, strategie. Nie grałem całe lata bo sprzęt był za słaby więc nie jestem na bieżąco :)

Komputer chodzi cały dniami - mile widziana cisza i energooszczędność.

 

Ze starego sprzętu mam tylko monitor full hd 24 cale, kartę wifi na PCI i peryferia (głośniki, mycha, klawiatura). W budżet nie wliczam systemu - dokupię później - najpierw przetestuję 10tkę na Insiderze. Potrzebuje napęd i kartę wifi, jesli na płycie nie będzie PCI. Obudowa bez bajerów, ale z usb 3.0 na froncie (mam dysk zew. i często robię backup)

 

Waham się jak zabrac się za składanie. Priorytetem jest dla mnie Internet i zastosowania typowo domowe, chciałbym chyba wziąc dysk ssd 250gb i do tego zwykly dysk na filmy, zdjecia itd. To mocno scina budżet. Może wziąc Skylake 6500 i na razie poużywac Integry a potem dozbierać na jakąs kartę za ok 800 zł? Więcej na karte przy moim graniu nie chcę przeznaczać.

 

Jesteście w stanie mi pomóc w doborze komponentów?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy Ci na ciszy to boxowe chłodzenie powinieneś wymienić - jesli nad ciszę ważniejsza jest dla Ciebie każda złotówka to olej temat i jesli boxowe chłodzenie będzie Ci przeszkadzać to wtedy zastanowisz się nad wymianą.

 

i5-6500 to kwota wyższa o jakieś 300-350 zł (procesor, płyta, ram)

Skylake w tej chwili jest mało opłacalną opcją - wydajnościowo nic nie zyskasz, jedynie nową podstawkę pod DDR4.

 

Jesli jesteś gotów tyle wydać to nie ma problemu.

 

tutaj zestaw z i5-6500 bez karty graficznej i z dodatkowym chłodzeniem CPU za ~2700 zł

 

http://www.morele.net/inventory/info/iw2D6G/

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliżający się okres świąteczny + wspomniane przez Ciebie kursy walut (euro też ma tutaj znaczenie) nie dają powodów do tego aby liczyć na obniżki cen niestety. Zresztą różnica ~40 zł na procesorze to pikuś. Ja swojego i5-6600k w ostatnim tygodniu września kupiłem za ~1050 zł... dziś kosztuje ~1300 zł.

Edytowane przez Piehursson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...