Skocz do zawartości
Dzejtan

Mocny upgrade starego komputera lub kupno nowego (gaming)

Rekomendowane odpowiedzi

Przybywam tutaj z pytaniem jakie widnieje w tytule.

Na wstępie podam specyfikacje PC:

(jest to upgrade'owany gotowiec od NTT zakupiony w 2011 roku)

Płyta Główna - H61MXV foxconn

Procesor - Intel core i5 2300 2.8 GHz

Ram - Kingston 2GB DDR3 x2 zamienione na nowsze czyli 4 GB DDR3 1600 Mhz x2

Karta Graficzna - GeForce GTX 460 1GB zamienione na nowsze czyli MSI Radeon R9 270 2GB TwinFrozen

Zasilacz - ATX 500W

 

Jako, że karta graficzna jak i ram są jeszcze zdatne do użytku to zastanawiałem się aby zmienić procesor na lepszy. Problemem okazuje się fakt, że musiałbym odrazu zmienić wraz z prockiem płytę główną bo już nie obsługuje nowszych intel core i5. Dodatkowo myślałem nad zmianą obudowy z powodu jest rozmiarów (należy do tych kurduplowatych a kartę graficzną ledwo tam zmieściłem).

Moje pytanie brzmi czy takie posunięcie się opłaca i czy może jesteście w stanie mi coś zaproponować.

 

EDIT: zamierzam nie przekraczać 2000 zł oraz zasilacz... ma tyle ile lat ma sam komputer czyli coś około 4 lat i nazwa tego zasilacza nie jest mi aż tak bardzo znana. Większość podzespołów, które tutaj wypisałem przepisuję z kartki dołączonej standardowo do komputera.. 

Edytowane przez Dzejtan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...