Skocz do zawartości
gooliver

Windows 10 + B85 Pro4 Ascrock = problem z pendrivami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu przesiadłem się na Windows 10 Pro 64 bit, wcześniej miałem Windows 7. Niestety po przesiadce na nowy system mam problemy z pendrivami. Pendrive (sprawdzałem kilka pendrivów usb 2.0 i usb 3.0, każdy na innym komputerze zachowuje się normalnie) działa mi tylko jeśli jest włożony do usb (sprawdzałem na wejściach usb 2.0 i 3.0) podczas startu systemu. Następnie jeśli wyjmę pendrive (nie ważne czy użyję opcji bezpieczne usuwanie sprzętu czy nie) i ponownie go włożę to na liście dysków w "Ten komputer" już go nie widzę. Nie ma go też w "zarządzanie komputerem->zarządzanie dyskami".

Jest widoczny na liście urządzeń w menadżerze urządzeń, ale koło jego ikonki jest wykrzyknik. Jeśli wybiorę tam aktualizuj sterownik to wyskakuje mi, że windows nie może zainstalować urządzenia, bo nie może znaleźć sterownika.
Pendrive jest jeszcze widoczny w "Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Urządzenia i drukarki" tam jak kliknę prawym przyciskiem myszy na jego ikonkę to mam opcję rozwiązywanie problemów, po wybraniu opcji system sam znajduje i instaluje sterownik na koniec wyskakuje komunikat, że należy zrestartować kompa. Po restarcie jest to samo (pendrive działa, ale po jego wyjęciu i ponownym włożeniu już nie).
Mam płytę główną B85 Pro4 Ascrock i zainstalowałem wszystkie najnowsze sterowniki ze strony Ascrock. W UEFI mam wyłączone Rapid Storage Technology Intela i Intel® Smart Connect Technology, bo ich nie potrzebuję - więc tych sterowników akurat nie instalowałem (na Windows 7 też miałem je wyłączone i nie było takiego problemu).

Jeśłi macie jakieś pomysły jak to naprawić to proszę o pomoc.

Edytowane przez gooliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem tylko, że pendrive był noname. Komputer z Windows 10 po instalacji w ogóle nie widział go. Próbowałem różnych sposobów nawet zmieniłem system na starego Windowsa Vista i tam problemów nie było. W moim przypadku pomógł zakup firmowego pendriva. Szkoda pieniędzy na noname.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja mam problem z każdym pendrivem m.in. sandisk cruzer extreme, więc nie są to nonamy.

Ma ktoś może tą samą płytę główną co ja i instalował WIndows 10 i miał podobny problem? Podejrzewam, że Asrock dało ciałą ze sterownikami...

 

Problem sam rozwiązałem.

Jeśli to komuś pomoże to instalowałem wcześniej

VMware Horizon View Client for 64-bit with Local Mode Option

któy jak się okazuje był źródłem problemu, ponieważ jednak potrzebuje łączyć siezdalnie przez VMware to znalezłęm poprawnie działąjącą wersję:

Download VMware Horizon Client for 64-bit Windows

Teraz nie ma problemu z pendrivami

Edytowane przez gooliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...