Skocz do zawartości

gooliver

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

gooliver's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-3

Reputacja

  1. 1. To nie wentylator halasuje. Jakas czesc w srodku. 2. Poza tym dziala bez zarzutu, ale to skakanie jest bardzo irytujace. Czasami raz na minute czasami czesciej czasami rzadziej. Jesli jestes ciekaw to wpisz w googlach r9 280 flickering. Ja teraz juz w sumie malo gram nie potrzebuje super grafiki.
  2. Witam musze zmienic w kompie parę rzeczy i prosze o rade co wybrać. Aktualnie posiadam: Procesor i5-4590 3.3GHz LGA1150 Płyta B85 PRO4 Pamięć Ballsitix Tactical DDR3 1600 CL8 8GB Radeon R9 280 OC 3GB (384bit) Zasilacz XFX Core PRO 450W 1. Mam problem z zasilaczem - terkocze bez obciążenia. Dawno temu zaczął przy obciążeniu teraz już terkocze nawet jak przeglądam neta. Zamowilem FSP/Fortron Hydro 500W. Jak myslicie dobry wybor? 2. Mam problem z grafika. Raz na jakiś czas skacze obraz w 2D. Problem kart R9 280 niestety. W starych wersjach sterow mozna bylo sobie z tym poradzić w najnowszych nie bardzo - przynajmniej ja nie wiem jak. Prosze o rade jaka najlepsza grafike nvidii uzywana moglbym kupic do mojego zestawu. 3. Chcialem kupic dysk SSD. Slyszalem ze najszybsze sa na zlaczu M2, ale musialbym zmieniac plyte glowna i wydatek rosnie. Dlatego zostane przy sata3. Poprawa w szybkosci dzialania systemu i tak powinna byc znaczna w porownaniu do HDD. Wybralem ADATA SU800 256GB. Dobry wybór?
  3. Witam Bratanek napalił się na Fifę 17 i szwagier poprosił o poradę czy da radę ulepszyć mu kompa tak żeby dało radę pograć na max ustawieniach (jeśli nie to chociaż na średnich). W grę wchodzi ok. 500zł. Ich obecny komp: Procesor: Pentium G2030 3.00GHz Socket 1155 LGA Płyta główna: Asus H61 M-K ze zintegrowaną grafiką Pamięć: GoodRam 4GB PC3-12800 (1600MHz) CL11 DDR3 Zasilacz: Tracer Be Cool 420W Według mnie do max detali wystarczy: Procesor: i5 2300 4 rdzenie (najtańsza sensowna według mnie używka na allegro) - 303zł Karta graficzna: MSI GTX 660 OC 2048MB GDDR5 192bit (najtańsza użwyka GTX 660 na allegro) - 367zł Pamięć GoodRam 4GB PC3-12800 (1600MHz) CL11 DDR3 (nówka) - 75zł Zasilacz ATX CORSAIR VS450 450W (nówka) - 148zł Ze starego sprzętu może uda się sprzedać procek i zasilacz za w sumie 100zł Koszt wymiany niestety ok 800zł Możecie poradzić czy można coś słabszego do Fify na max detalach? Jeśli nie to co dać to średnich ustawień?
  4. Nie, bez diskpart nic nie chciało ruszyć. Najpierw zrobiłem diskpart, później wydzieliłem dwie swoje partycje (zapomniałem wspomnieć, że w moim przypadku również zostały stworzone automatycznie pomniejsze partycje systemowe - niewidzoczne już w samym windowsie). Nie wiem co jest z moim kompem, ale wczoraj czas uruchomienia systemu (od guzika do pulpitu) był 35s na fast boot, a dziś jest 14s.Na ultra fast boot tez jest 14s. Jeśli liczyć czas od guzika do pierwszego ekranu windowsa (małe okienka na niebieskim tle i na dole animowane kółko) to wyjdzie jakieś 5-6s. W UEFI wyłączyłem wyskakiwanie logo podczas startu komputera, w windowsie w menadżerze zadań wyłączyłem autostart monitor drukarki (oznaczony był jako wysoki wpływ na uruchamianie systemu). Może coś z tego pomogło. Zobaczę jak się dalej będzie zachowywał (system stawiałęm jakiś tydzień temu). Możecie podać swoje czasy uruchomienia systemu (od guzika do pulpitu)?
  5. Tak przygotowałem partycję w instalatorze windows. Dokładniej po włączeniu instalatora wcisnąłem SHIFT + F10, uruchomiłem diskpart i tu zmieniłęm tryb dysku na GPT. Wróciłem do instalatora, wykasowałem wszystkie partycje, stworzyłem dwie nowe i sformatowałem je w instalatorze. Zainstalowałęm system na pierwszej partycji.
  6. Witam Na necie można znaleźć wypowiedzi ludzi, którzy zainstalowali system w trybie UEFI, że system stratuje im ponoć w kilka sekund na starym typie dysku (nie SSD). Zachęcony tym też postanowiłem zainstalować system w trybie UEFI - w moim przypadku Windows 10 pro. Na początku zaktualizowałem UEFI na płycie głównej (B85 Pro4). Zmieniłem tryb dysku twardego z MBR na GPT. W UEFI zmieniłem boot mode na UEFI. Następnie zainstalowałem system z bootowalnego pendrive'a zgodnego z UEFI. Mam teraz wgrany system w trybie UEFI co daje mi np. możliwość uruchomienia UEFI z samego Windowsa. Problem polega na tym, że prędkość uruchamiania systemu nie jest tak szybka (mój dysk twardy to nie SSD, system nie jest goły, jest po wgraniu wszystkich sterowników, aktualizacji, programów, gier). Jeśli w UEFI ustawię opcje fast boot to licząc od wciśnięcia przycisku włączenia komputera do pojawienia się pulpitu mija u mnie 35s (praktycznie tyle samo miałem przy systemie w trybie AHCI). Żeby było ciekawiej to z opcją ultra fast boot system uruchamia się dłużej - 45s. W zakładce boot w UEFI ustalając kolejności uruchamiania mogę wybierać między: windows boot manager, AHCI 'nazwa dysku twardego', AHCI 'nazwa napędu DVD'. Wybrać mogę tylko windows boot manager, wyberając AHCI system nie startuje (rozumiem, że to prawidłowa reakcja bo w końcu nie mam systemu w trybie AHCI). Zastanawia mnie tylko co to jest ten windows boot manager? Czy nie powinienem mieć do wyboru opcji UEFI 'nazwa dysku twardego'? Może chodzi o inne ustawienia UEFI, które powinienem zmienić do trybu systemu w UEFI?
  7. Tylko, że ja mam problem z każdym pendrivem m.in. sandisk cruzer extreme, więc nie są to nonamy. Ma ktoś może tą samą płytę główną co ja i instalował WIndows 10 i miał podobny problem? Podejrzewam, że Asrock dało ciałą ze sterownikami... Problem sam rozwiązałem. Jeśli to komuś pomoże to instalowałem wcześniej VMware Horizon View Client for 64-bit with Local Mode Option któy jak się okazuje był źródłem problemu, ponieważ jednak potrzebuje łączyć siezdalnie przez VMware to znalezłęm poprawnie działąjącą wersję: Download VMware Horizon Client for 64-bit Windows Teraz nie ma problemu z pendrivami
  8. Witam Kilka dni temu przesiadłem się na Windows 10 Pro 64 bit, wcześniej miałem Windows 7. Niestety po przesiadce na nowy system mam problemy z pendrivami. Pendrive (sprawdzałem kilka pendrivów usb 2.0 i usb 3.0, każdy na innym komputerze zachowuje się normalnie) działa mi tylko jeśli jest włożony do usb (sprawdzałem na wejściach usb 2.0 i 3.0) podczas startu systemu. Następnie jeśli wyjmę pendrive (nie ważne czy użyję opcji bezpieczne usuwanie sprzętu czy nie) i ponownie go włożę to na liście dysków w "Ten komputer" już go nie widzę. Nie ma go też w "zarządzanie komputerem->zarządzanie dyskami". Jest widoczny na liście urządzeń w menadżerze urządzeń, ale koło jego ikonki jest wykrzyknik. Jeśli wybiorę tam aktualizuj sterownik to wyskakuje mi, że windows nie może zainstalować urządzenia, bo nie może znaleźć sterownika. Pendrive jest jeszcze widoczny w "Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Urządzenia i drukarki" tam jak kliknę prawym przyciskiem myszy na jego ikonkę to mam opcję rozwiązywanie problemów, po wybraniu opcji system sam znajduje i instaluje sterownik na koniec wyskakuje komunikat, że należy zrestartować kompa. Po restarcie jest to samo (pendrive działa, ale po jego wyjęciu i ponownym włożeniu już nie). Mam płytę główną B85 Pro4 Ascrock i zainstalowałem wszystkie najnowsze sterowniki ze strony Ascrock. W UEFI mam wyłączone Rapid Storage Technology Intela i Intel® Smart Connect Technology, bo ich nie potrzebuję - więc tych sterowników akurat nie instalowałem (na Windows 7 też miałem je wyłączone i nie było takiego problemu). Jeśłi macie jakieś pomysły jak to naprawić to proszę o pomoc.
  9. gooliver

    Zestaw dla Core i5

    I takie też rozwiązanie jest w ASRock B85 PRO4, które dałem do mojego zestawienia. Z tym ASRockiem bedę miał do przyszłej rozbudowy 2x PCI Express x1 (z wpięta grafiką i kartą USB 3.0) W mATX, ktróre podałeś nie miał bym już nic wolnego. Podsumowując cała ta dyskusja jest bezsensu. Czy może jeszcze jakieś oczywistości mi wyłuszczysz żeby dobić do magicznych 3000 postów?
  10. gooliver

    Zestaw dla Core i5

    Taki Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) zajmuje 1x PCI Express x16 3.0 w ATX zostaje mi wolne 1x PCI Express x16 i 2x PCI Express x1 do wykorzystania na różne dodatkowe karty. 2x PCI nie liczymy bo jest przestarzałę i na nic mi się nie przyda. w mATX zostaje mi wolne 1x PCI Express x16. 2x PCI jw. Podsumowując w ATX mam możliwość dolorzyć sobie w przyszłości 3 różne karty w mATX tylko 1. Teraz rozumiez o co mi chodzi? Bo prościej nie umiem. Dodam, że w starym kompie mam wpiętą w PCI Express x1 kartę dającą mi dodatkowe 4x USB 3.0. Chce ją sobie też zainstalować w nowym kompie. W efekcie w mATX już nie będę miał miejsca na dodatkowe karty.
  11. gooliver

    Zestaw dla Core i5

    Czy ja się mylę czy jest jak poniżej: Porównując dwie podobne płyty ATX i mATX np: 1. ATX: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85-hd3rev_20/overview/ 2. mATX: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-b85m-d3hrev_10/overview/ W ATX mamy: 2x PCI Express x16 (jeden 3.0 do karty graficznej, drugi do drugiej karty graficznej) 2x PCI Express x1 (na różne dodatkowe karty) 2x PCI (stare, na różne dodatkowe karty) W mATX mamy: 2x PCI Express x16 (jeden 3.0 do karty graficznej, drugi do drugiej karty graficznej) 2x PCI (stare, na różne dodatkowe karty)
  12. gooliver

    Zestaw dla Core i5

    Kolego czegoś się uczepił tego PCI? Gdzie napisałęm, że to potrzebuje PCI? Proszę o wypowiedź w temacie..
  13. gooliver

    Zestaw dla Core i5

    I B85 Pro4 i GA-H81-D3 ma stare złącza pci, więc nie wiem o co chodzi.
  14. Twoim sposobem robi się śmietnik w dyskusji. Dobra ta dyskusja nie ma sensu. To porównanie procków wyjaśnia wszystko: http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx Tym bardziej, że nie zamierzam podkręcać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...