Skocz do zawartości
Matrix3756

R9 390 i konwerter sygnału cyfrowego na analog

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mi to proponujesz czy co ? Ale jeśli tak to nawet ja wiem że to nie zadziała z wiadomej przyczyny :) Co do R9 390 i monitora z VGA zdaje sobie z tego sprawę trochę wtopiłem że kupowałem 3 lata temu ten monitor :/ nie myślałem o innych wyjściach gdyż szukałem naprędko monitora gdyż stary się spalił czyli mówisz że powinny one zadziałać ? Mam nadzieję że to faktycznie konwertery a nie bardziej rozbudowane przejściówki :/ Te kosztują 70zł a inne np 300 a spełniają tą samą rolę wiesz może skąd taka różnica w cenach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziałać nie zadziała, dobrze jednak wpisywałoby się w ciąg zakupów ;) Nie prościej było wziąć gtx970? Prościej, jednak ona taka bało przyszłościowa z tym 3,5GB ramu względem 8 w 390 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziałać nie zadziała, dobrze jednak wpisywałoby się wciąg zakupów ;) Nie prościej było wziąć gtx970? Prościej, jednak ona taka bało przyszłościowa z tym 3,5GB ramu względem 8 w 390 ;)

Otóż to :) A monitor i tak miałem plany zmienić tyle że nie tak szybko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj go :) Człowiek się opił chyba albo oczytał jakichś bzdur na fejsie. Oczywistym jest, że zwykła przejściówka nie zadziała. kabelek Uniteka jak najbardziej powinien być wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj go :) Człowiek się opił chyba albo oczytał jakichś bzdur na fejsie. Oczywistym jest, że zwykła przejściówka nie zadziała. kabelek Uniteka jak najbardziej powinien być wystarczający.

No wreszcie jakaś normalna osoba mająca pojęcie o elektronice bo jak czytałem posty szanownego FxJ to nie wierzyłem własnym oczom, jeśli nie wiem to się nie wypowiadam na przysłość :) Będzie jakaś wielka różnica pomiędzy pomiędzy konwerterem HDMI na VGA a Display Port na VGA ?

 

Wycztałem w opisie tego uniteka to

  • Obsługa standardu DisplayPort 1.1 input oraz VGA output.

teraz pytanie jakie wyjście DisplayPort ma R9 390 czy to jest bez znaczenia ?

Edytowane przez Matrix3756

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 390 maja DP w wersji 1.2a (oraz HDMI 1.4a).

 

W kontekście konwersji na sygnał analogowy nie ma to żadnego znaczenia (wersja 1.2a versus 1.1). czasami (rzadko) tak jest, że jakaś przejściówka nie działa i koniec, nie wiadomo dlaczego, natomiast zgodnie ze specyfikacją ma to działać. Uniteka używałem kiedyś chwilowo huba DP, na tej podstawie wiem, że nie jest to ostatnie badziewie, producent tego drugiego konwertera nie jest mi znany (ale też powinien działać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając moje szczęście to akurat mi nie będzie działać :P Ale nic ma to podziałać około 4 miechy więc powinno dać radę (taką mam nadzieję) hub to hub nic tam w sumie się takiego nie dzieje a tu przemienia sygnał :/ Dobrze by było jakby to działało byle by tylko czegoś nie odwaliło i nie uszkodziło karty jest taka możliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości uszkodzenia karty poprzez podłączenie takiej przejściówki.

 

Taki hub-DP to bardziej skomplikowana elektronika niż np. hub RJ45, z jednego wyjścia karty obsługuje trzy niezależne wyświetlacze.

 

Tak jeszcze mi przyszło do głowy dmuchając na zimne, że może powstać problem z wyświetleniem UEFI płyty, jak to będzie szło z portu DP i będzie to jedyny podłączony monitor. W przypadku przejściówki z HDMI jest to znacznie mniej prawdopodobne. Jak zwykle w życiu, nie wiadomo co tu wybrać w końcu. :)

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki to zamówię i zobaczę jak to się spisuję dam znać tutaj jak zadziała i jak nie zadziała ale oby tylko z tym pierwszym :P 


Nie ma możliwości uszkodzenia karty poprzez podłączenie takiej przejściówki.

 

Taki hub-DP to bardziej skomplikowana elektronika niż np. hub RJ45, z jednego wyjścia karty obsługuje trzy niezależne wyświetlacze.

 

Tak jeszcze mi przyszło do głowy dmuchając na zimne, że może powstać problem z wyświetleniem UEFI płyty, jak to będzie szło z portu DP i będzie to jedyny podłączony monitor. W przypadku przejściówki z HDMI jest to znacznie mniej prawdopodobne. Jak zwykle w życiu, nie wiadomo co tu wybrać w końcu. :)

Tzn ja jeszcze podłączę TV przez HDMI więc było by mi na rękę żeby kupić przejściówkę Display na VGA ale jak mówisz że możę być problem to mogę również kupić ten HDMI na VGA obojętne to tylko ma być na jakiś czas :P Napiszesz mi tylko dlaczego jedne kosztują 60zł a inne 200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie jeszcze podłączony TV, to już wszystko przemawia za przejściówką z DP.

 

Czemu są takie różnice w cenie? Polowanie na jeleni, towar z bardzo niskim popytem i małą ilością producentów. Nic innego wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupowania w przeciągu miesiąca laptopa della, który ma tylko wyjście hdmi.

Sprzęt będę używał do podłączania do różnych rzutników. Niestety część z nich posiada tylko d-sub (vga), w sklepie polecili mi tą przejściówkę i twierdzą, że zadziała:

http://www.komputronik.pl/product/285468/Elektronika/Akcesoria_Eksploatacja/Gembird_adapter_HDMI_A_M_VGA_F_.html

Z tego co się zorientowałem w temacie, przejście z cyfrowego na analogowy nie jest dużym problemem. Gorzej kiedy przechodzisz z analogu na cyfrę - wtedy potrzebny jest już konwerter, a to wydatek minimum 150 zł.

Oczywiście ta przejściówka jest bez dźwięku.

Edytowane przez MiG29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupowania w przeciągu miesiąca laptopa della, który ma tylko wyjście hdmi.

Sprzęt będę używał do podłączania do różnych rzutników. Niestety część z nich posiada tylko d-sub (vga), w sklepie polecili mi tą przejściówkę i twierdzą, że zadziała:

http://www.komputronik.pl/product/285468/Elektronika/Akcesoria_Eksploatacja/Gembird_adapter_HDMI_A_M_VGA_F_.html

Z tego co się zorientowałem w temacie, przejście z cyfrowego na analogowy nie jest dużym problemem. Gorzej kiedy przechodzisz z analogu na cyfrę - wtedy potrzebny jest już konwerter, a to wydatek minimum 150 zł.

Oczywiście ta przejściówka jest bez dźwięku.

Też ciekawe czy to zadziała w moim przypadku ale raczej kupie tego uniteka z Display na VGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fajnie bo i od nich zamawiam PC w czwartek po niego jadę to odrazu też to zamówię dzięki :) Dźwięk mi nie potrzebny bo to mam z płyty głównej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się czy masz gniazdo DVI-I, a nie tylko DVI-D

 

dvi_connector_types.gif

 

do DVI-D zwykłej przejściówki w ogóle nie włożysz.

 

W moich 290kach, referent ma jedno dvi-i, ale już asus dcii ma tylko dvi-d. Wydaje mi się, że 390 mają tylko dvi-d

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie jeszcze podłączony TV, to już wszystko przemawia za przejściówką z DP.

 

Czemu są takie różnice w cenie? Polowanie na jeleni, towar z bardzo niskim popytem i małą ilością producentów. Nic innego wg mnie.

Kabelek działa elegancko nie grzeje się "jeszcze" :D W grach również działa, obawiałem się zakupu ale wyszedł naprawdę świetnie :D 

Edytowane przez Matrix3756

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...