Skocz do zawartości
BlackDragonDDR

Crossfire R9 290 nie dziala...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z CF R9 290. Obie karty sa wykrywane przez system i w crimsonie ale nie da sie wlaczyc CF... Poprostu nie ma takiej opcji w oprogramowaniu. Probowalem reinstalowac sterowniki, zmieniac na starsze, obie karty osobno i oba sloty PCI-E... wszystko dziala tylko nie crossfire... System czysty, ULVP wylaczone itp.

 

moj komp to obecnie:

 

i7 4790K, ASUS z97 Hero, 2x R9 290 Win 10 x64

 

Dodaje screena. Czy ktos ma jakies pomysly?

 

http://s4.postimg.org/ke1a7pjvx/image.png

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga karta działa tylko w trybie pci-e x1, a powinno działać co najmniej x4 żeby można było włączyć crossfire. Możliwe że musisz coś po przełączać w biosie.

 

Używasz dysku na m.2? 

 

Po googlowałem trochę, ktoś miał problem z podstawką procesora i drugi slot działał mu tylko w trybie x2. Okazało się, że za mocno przykręcił chłodzenie procesora. Ja zresztą też taki błąd popełniłem, tylko że mi nie działał pierwszy slot w ogóle także szybko zdiagnozowałem problem.

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga karta działa tylko w trybie pci-e x1, a powinno działać co najmniej x4 żeby można było włączyć crossfire. Możliwe że musisz coś po przełączać w biosie.

 

Używasz dysku na m.2? 

 

Po googlowałem trochę, ktoś miał problem z podstawką procesora i drugi slot działał mu tylko w trybie x2. Okazało się, że za mocno przykręcił chłodzenie procesora. Ja zresztą też taki błąd popełniłem, tylko że mi nie działał pierwszy slot w ogóle także szybko zdiagnozowałem problem.

W biosie nie widze nic do zmiany... Nie uzywam dysku na m.2. spobowalem poluzowac chlodzienie troche ale dalej jest to samo.

 

Swoja droga, swietnie dostrzegles problem. wielkie dzieki, bede szukal dalej.

 

 

 

Co to jest  crimsom?

Nowe sterowniki AMD tak sie nazywaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie myślałem o wyłączeniu portu m.2, nie wiem jak jest w tej płycie czy jest on na liniach pci-e bezpośrednio do procesora czy przez mostek. Są może jakieś aktualizacje biosu? 

Spróbuj podłączyć monitor do drugiej kart i zobaczyć gpu-z czy dalej działa w trybie x1.  

Zostaje sprawdzenie podstawki procesora, czy jakieś piny nie są pogięte albo zabrudzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie myślałem o wyłączeniu portu m.2, nie wiem jak jest w tej płycie czy jest on na liniach pci-e bezpośrednio do procesora czy przez mostek. Są może jakieś aktualizacje biosu? 

Spróbuj podłączyć monitor do drugiej kart i zobaczyć gpu-z czy dalej działa w trybie x1.  

Zostaje sprawdzenie podstawki procesora, czy jakieś piny nie są pogięte albo zabrudzone.

BIOS mam najnowszy - tez juz probowalem. Podlaczylem monitor do 2giej karty i dalej to samo... poprostu jaby ten drugi czerwony slot dzialal tylko na x1 (w instrukcji i laminacie plyty jest napisane ze dziala x8). Sprawdzalem podstawe procka i wszystko wyglada ok. Port m.2 jest domslnie na auto, wylaczylem nic sie nie dzieje. sprobuje napisac do ASUS'a.

 

Dodam jeszcze ze nie zworcilem uwagi na to wczesniej i gorne PCI-E dziala tylko na 8x zamiast 16x... chyba mam cos nie tak z plyta jednak.

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...