Skocz do zawartości
kuba_

dysk SSD do starego laptopa Acer e725 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

moja dziewczyna ma stary laptop który chodzi bardzo wolno, link do specyfikacji: http://www.lapspecs.com/detail/acer+emachines+e725

 

Używa laptopa do przeglądania internetu i pisania prostych prac w WORD-zie.

 

Chciałbym wymienić dysk HDD na SSD (tak około 120 GB więcej nie będzie potrzebne). Z racji tego iż ostatnio składany komputer przeze mnie miał procesor 486 to chciałbym porady.

 

1. Czy dyski SSD będą kompaktybilne z laptopem?

2. Czy wystarczy wymienić HDD na SSD, czy należy coś jeszcze zrobić/dokupić?

3. Czy jest sens wymieniać dysk (może lepiej byłoby od razu laptop)?

 

Wielkie dzięki za pomoc :)

Edytowane przez kuba_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podobnym lapku mojej mamy wrzuciłem budżetowego ssd intelka i sprzęt wyraźnie odżył, zwiekszyl sie respons przy przeglądaniu neta i ładowaniu aplikacji, spokojnie możesz kupić jakiś tańszy z polecanych w wątku o ssd lub kupić jakąś używkę na portalu aukcyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lekką pomocą taki laptop może jeszcze długo posłużyć, nie ma co myśleć o zmianie.

Poza SSD, to nie nie podałeś co jeszcze masz w laptopie.

Jeśli masz 2GB, to na pewno zakup kości 1GB byłby wskazany. Cena pewnie ok. 10zł na Allegro.

 

Najwyższy fabryczny procesor T4400 jest na Allegro za 7,59zł, choć to pewnie nie ostateczna lista i jakiś Core2Duo też by zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...