Skocz do zawartości
kapciu75

Ustawienia UEFI BIOS Gigabyte GA-H87-HD3 (jakie są poprawne?)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ogarniam do końca ustawień UEFI. Potrzebuję waszej pomocy.
Płyta główna to: Gigabyte GA-H87-HD3.
Na płycie głównej mam podłączone do portów SATA następujące urządzenia:

SATA 0 -> SSD (Plextor M6S 128GB)
SATA 1 -> HDD (Seagate 1TB [sT1000DM003])
SATA 3 -> DVD ROM (Pioneer DVR-201)

I teraz jak próbuję ustawić sobie boot option #1, #2, #3, #4, (w okienku wyboru nie wszystkie z tych urządzeń są widoczne), zawsze jakiegoś brakuje, po przepięciu kabli.

W chwili obecnej brakuje SSD, na którym jest system, choć komputer działa bez zarzutu.
W ostatniej zakładce UEFI BIOS są wszystkie urządzenia, łącznie z zewnętrznymi podpiętymi pod USB.

Jakie są poprawne ustawienia UEFI BIOS dla tej płyty i jak je zmienić....zwłaszcza chodzi mi o zakładki boot opion.
Są dwie zakładki Hard Drive BBS Priorities w BIOS Features. Czym one się różnią?

Proszę o pomoc. Poniżej zrzuty ekranów z BIOS'a.

 

 

2hd77s5.jpg2rgiznt.jpg331ojv4.jpg2645ds9.jpg15frlah.jpg67se9f.jpg2dilli0.jpgf0oj5y.jpg2jbs655.jpg

Edytowane przez kapciu75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie na GA-Z77X-D3H , dysk nie wyświetla Ci się w Boot Options bo pewnie nie jest w GPT tylko w MBR. Kolejność dla MBR ustawiasz w HDD BBS Priority.Ogólnie te biosy są zbugowane. Żeby to konkretnie poustawiać to wyłączyłem wszystkie napędy na kontrolerze , i załączałem po kolei po restarcie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...