Skocz do zawartości
Baniaucygana

Komputer do gier do +- 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym kupić całą budę w kwocie około 4500zl i5 6600k plus 970 MSI gaming lub 970evga 8gb ddr4 ssd120gb jakieś tajne chłodzenie na proca i oczywiście będę podkrecal proca i kartę.Chciałbym kupić wszystko do końca stycznia ewentualnie poczekać trochę dłużej za wszelkie rady dziękuje i pozdrawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj te 2 tygodnie jeszcze jak Ci sie nie spieszy lub nawet wróc tu do tematu pod koniec stycznia.  Z dyskiem SSD i GTX 970 da się złożyć kompa do 4.5, ale na większym wypasie (lepsze podzespoły) raczej na i5 4690K bo obecnie Skylake jest za drogi i trzeba brać nieco tańsze bebechy.  Na Haswellu też zresztą nieco przyoszczędziłem.

 

Haswell:

 

http://www.morele.net/inventory/info/nYvDym/

 

Skylake:

 

http://www.morele.net/inventory/info/toEthp/

 

 

Rożnica w cenie to 160 zł. W obu zestawach masz nieco budżetowe płyty, zasilacze i pamięci, ale dobrej jakości. Dysk SSD mimo że tani to oferuje przyzwoitą wydajnosć. Do lepszych rzeczy oczywiście można dołożyć i złożyć coś lepszego. Ale lepiej wyposażone płyty pod Skylake zaczynają się od 600 zł. Szybsze pamieci to wydatek 280-300 zł. Sybszy dysk SSD to najlepiej 250'tka np Crucial MX200  lub Samsung 850 Evo.  Zaasilacz z odpinanymi kablami naprawdę dobrej klasy to rzędu 380 zł za XFX XTR np.  Tak wiec cena rośnie i wyjdzie pewnie coś koło 5000 zł lub więcej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Nie spieszy mi się z zakupem ale czemu czekać stanieją podzespoły? Mogę w sumie dołożyć parę stówek. Chciałbym pograć na nim parę lat może kiedyś zainwestować w lepszą kartę. Skylake w tej chwili rzeczywiście jest drogi i trochę nie opłacalny ale może za rok przewaga w grach będzie zauważalna i szybsze ramy się przydadzą. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląd odpada. Za bardzo święcąca. Ja tam wolę proste konstrukcje takie jak Fractal Design Define R5 lub coś podobnego.  Ale to już kwestia gustu. Fakt zapomniałem o obudowie. Zalman robi dobre obudowy za rozsądna cenę. Dość ciche wentylatory i zwykle montują ich po 3-4.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...