Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Jestem Kacper.

Piszę tutaj ponieważ potrzebuję rady ekspertów w dziedzinie IT.

Sam TROCHĘ znam się na komputerach (Te podstawowe rzeczy typu jak złożyć komputer, choć i z tym czasami mam problem.)

Aby ułatwić konwersację wszystkie pytania zapiszę w punktach.

 

 

 

Podzespoły mojego kompa:


 


 


 

RAM= GOOD RAM DDR3 8GB 1600MHz CL9 DUAL CHANNEL 

 


 


 

 

 

Pytania:

 

1.Przyszłościowo mam zamiar zainstalować 6 dodatkowych wentylatorów 120mm. Jednak moja płyta główna pozwala na instalację tylko 2. Jak rozwiązać ten problem?

 

2.Czy istnieje możliwość podkręcenia mojego procesora? Jeżeli tak to w jaki sposób to zrobić?

 

3.Przyszłościowo planuje również podkręcenie karty graficznej. Standardowe chłodzenie wystarczy czy zainstalować jakieś chłodzenie wodne? Jeśli mam zainstalować chłodzenie GPU to jakie polecacie?

 

4. Jaki dysk SSD polecicie pod wejście PCI-E? Ma służyć tylko i wyłącznie pod system i krytyczne aplikacje (Antywirusy itp.). Ograniczenie budżetowe to 600zł-750zł.

 

5.I tutaj nasuwa się pytanie związane z poprzednim. Jak przenieść system na inny dysk?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Edytowane przez PolishVrezox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ) Wentylatory można podpiąć tak aby 2 lub 3 były zasilane z tego samego źródła , ew. rozgałęziacz kupić .

 

2.) Procesora nie da się podkręcić , o ile płyta może mieć możliwość OC ( złamana blokada OC na chipsetach innych niż seria Z ) to procek jest na amen zablokowany .

 

3. ) Zależy jakie chłodzenie masz obecnie na karcie i jaki to model dokładnie - referent , wersja niereferenycjna z 1 wentylatorem czy Windforce 2 / Windforce 3 .

 

Choć nawet na referencyjnym chłodzeniu można kręcić , WC czy aftermarketowe AC to jak chcesz mieć ciszę , niskie temperatury i zamierzasz ostro kręcić .

 

4 . Pytasz się od złącze M.2 ( to też PCI-E ) czy normalne PCI-E , w pierwszym przypadku to Samsung 950 Pro - jeden z najlepszych obecnie dysków M.2 , w drugim przypadku odpuść sobie dysk PCI-E - większość to protezy SATA .

 

W cenie dysku PCI-E można dostać dobry dysk SATA .

 

5. Najprościej to go sklonować - albo za pomocą narzędzi dołączonych do SSD albo za pomocą zewnętrznego softu - Clonezilla czy Acronis True Image .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ) Wentylatory można podpiąć tak aby 2 lub 3 były zasilane z tego samego źródła , ew. rozgałęziacz kupić .

 

2.) Procesora nie da się podkręcić , o ile płyta może mieć możliwość OC ( złamana blokada OC na chipsetach innych niż seria Z ) to procek jest na amen zablokowany .

 

3. ) Zależy jakie chłodzenie masz obecnie na karcie i jaki to model dokładnie - referent , wersja niereferenycjna z 1 wentylatorem czy Windforce 2 / Windforce 3 .

 

Choć nawet na referencyjnym chłodzeniu można kręcić , WC czy aftermarketowe AC to jak chcesz mieć ciszę , niskie temperatury i zamierzasz ostro kręcić .

 

4 . Pytasz się od złącze M.2 ( to też PCI-E ) czy normalne PCI-E , w pierwszym przypadku to Samsung 950 Pro - jeden z najlepszych obecnie dysków M.2 , w drugim przypadku odpuść sobie dysk PCI-E - większość to protezy SATA .

 

W cenie dysku PCI-E można dostać dobry dysk SATA .

 

5. Najprościej to go sklonować - albo za pomocą narzędzi dołączonych do SSD albo za pomocą zewnętrznego softu - Clonezilla czy Acronis True Image .

W karcie jest zastosowany Windforce 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1) Nie potrzeba do tej obudowy 6 wentylatorów - 2 wystarczą. Jeden z tyłu oraz jeden na górze z tyłu obudowy.
Ad. 2) Tego procesora się nie podkręca - i właściwie nie ma po co tego robić ;)
Ad. 3) Standardowe chłodzenie wystarczy, z tym że to już jest karta podkręcona - wiele więcej z niej nie wydusisz, a może mieć dziwaczny VBIOS i będzie głupieć po OC. Włącz AMD OverDrive i nie dłub niczym innym.
Ad. 4) PCI-E czy m.2? Na płycie masz m.2.
Ad. 5) System przenosi się dołączonym do SSD oprogramowaniem. Jednak najlepiej jest zainstalować wszystko od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...