Skocz do zawartości
brodziu

3000 na domowy komputer do pracy i gier na Skylake

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wszystko jest dla ludzi. Gdy chcesz cytować, kliknij w przycisk "odpowiedz" przy cytowanym poscie. Nadmiarową treść możesz usunąć w okienku edycji.

Opcja druga, zamiast ctrl + v (wklej) używaj shift + ctrl + v (wklej czysty tekst).

 

ok :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta WiFi niski profil więc ujdzie. Najwyżej częściej usłyszysz wentylatory ;)
Jeśli byś wymieniał kartę sieciową na szybszą, to koniecznie model PCIE. - chodzi o to, że te szybsze bywają konkretnych rozmiarów i nie ma co zasłaniać wentylatorów GPU.

Malkontenci coś tam wydziwiali przy tym i3. Jeśli nie masz zamiaru podkręcać tego procesora (a to odradzam) to musi to być najszybsza wersja. i5-6400 tak na prawdę nie jest aż tak szybki. Mam porównanie pomiędzy najszybszym i3 Haswell i moim powolnym i5. W aplikacjach jedno albo dwu-wątkowych - a takich jest najwięcej - szybki i3 wyprzedzał moje i5. Zadania do jakich będziesz wykorzystywać ten komputer będą oparte o programy typu odtwarzacz filmów, przeglądarka internetowa, MS Office, "Tomb Raider" :) Wszystkie te programy dadzą sobie radę na 2 rdzeniach + HT. GTX nie potrzebuje w przeciwieństwie do Radeona procesora wielordzeniowego, żeby dobrze działać. "Wiedźmin 3" na moim komputerze mocniej obciąża 2 rdzenie i pozostałe 2 może w 20~30%. Dokładnie tak samo to będzie wyglądać na mocnym i3 - 2 rdzenie na max oraz HT w użyciu. "Tomb Raider 2013" poszedł bez problemu na 1 rdzeniu. Więc dopłata do kiepskiej i5-tki nie ma sensu.

Tu masz porównanie: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-6400-vs-Intel-Core-i3-6320

Zwróć uwagę na argumenty za zakupem i3 ;) Jakoś tak ich więcej niż za tą i5-tką... nawet koszty rocznego użytkowania wyliczyli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz porównanie: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-6400-vs-Intel-Core-i3-6320

 

Zwróć uwagę na argumenty za zakupem i3 ;) Jakoś tak ich więcej niż za tą i5-tką... nawet koszty rocznego użytkowania wyliczyli ;)

 

 

Nie no tym to już w ogóle pojechałeś po bandzie, i spadłem z krzesła.

hehe 

 

dobrze ze masz dobre poczucie humoru, chociaż tyle widać masz bo więcej ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu to już kompletnie pojechałeś. Wybrałeś to porównania 6400, podczas gdy 6500 jest ok 60-70 zł droższy a ma 0,5GHz wyższe taktowanie. Jak ktoś chce oglądać naginanie rzeczywistości, ogląda telewizję. Tu wskazane jest minimum rzetelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi teraz namieszaliscie w glowie :)

Nie dziwie się, w końcu rozmawiasz z @SambaVerde, on żyje w alternatywnej rzeczywistości.

 

 

Popatrz na ZESTAWY. Szczególnie popatrz na zestaw za 2,8k. Moim zdaniem lepiej zrobisz kupując i5 4 generacji i pójść w lepszą kulturę pracy niż na siłę pchać się w Skylake.

 

Co do sieciówki, mając neta 250Mbit i siedzieć na WiFi w standardzie N podchodzi pod lekkie sado-maso ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano podchodzi ale takie zycie. Nic z tym nie zrobie. Tylko rzadko moge korzystac na lapie z kabla.

Stad tez zalozylem ze wymienie karte Wifi przy okazji nowego kompa, bo owszem, moglbym kombinowac zeby zaoszczedzic te 60 zl z lepsza pkyta i PCI zlaczami, ale zostane w standardzie 150mbit a to daje mi realnie z 20 mbitow pewnie.

Mam cicha nadzieje ze moze na tej dwuantenkowej troche net przyspieszy.

 

Zestawy styczniowe mam obcykane. Ogladam je od dawna, ale wlasnie dopiero od 3200 wrzucaja Skylake. Wiem ze jest w tym mysl, ale i5 6500 bylo wczesniej po 900 zl i jak mialem dawac 850 za 4460 to myslalem ze doplace 60 i wezme nowszy i jednak sporo szybszy 6500.

Teraz tez o tym mysle, ale cena niefajna akurat bo 929. I pewnie wskoczy wyzej. :(

 

Czytalem tez test na pure 6500 nowy. Wynka z tego ze 6400 nie taki tragiczny nawet. I widzialem tez ze na DZIS to 6100 pasowalby mi idealnie. Ja sie tylko obawiam ze za rok dwa jajka beda za malo i bede sobie plul w tarz i zaczne kombinowac ze sprzedawaniem proca i kupowaniem i tak i5 itd. A tego chcialbym uniknac, bo sie wlasnie przy procku boje grzebac :D

 

Powiedzcie mi prosze zebym zrozumial, b ja nie umiem tego przeliczac. Jak ktos wezmie na przyklad skulake na pamieciach ddr3 za okolo 200zl i na ddr4 za 200zl to jest roznica w szybkosci na korzysc ddr3?

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brodziu szybkość jeszcze zależy od routera, ale realnie po N jakoś więcej niż 10MB/s raczej nie zobaczysz, jak mówisz że kablem nie podciągniesz bo za daleko ;)

 

Tzn różnicę między DDR4 a DDR3 zobaczysz dopiero przy najwyższych modelach (na chwilę obecną nieopłacalnych). Dlatego pisałem wcześniej, że nie opłaca się brać nic "na zapas". Taki DDR3 2400 będzie praktycznie tak samo wydajny jak DDR4 2400.

 

Ja bym po prostu na Twoim miejscu poczekał te 2 tygodnie, może akurat dolar trochę spadnie i wziął tego i5 6500 (nawet nie patrz na i3 itp), albo kupował już i5 4Gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHodzilo mi raczej o porownanie 4460 + ddr3 + płyta ver i5 6400 +ddr4+ płyta. W przypadku Skylake o 830 + 200 + 265 = ok. 1300 zł. Czy jesli wydam tyle samo w 1150 to zyskam duzo wiecej?

Ja wiem ze na 1150 mozna plyte kupic za165 zl nawet, ale jak ma miec usb 3.0 na frocie obudowy itd to sie zaraz okaze ze tez kosztuje 230 zl.Myle sie?

Zalozmy na chwile ze 6400=4460 w wydajnosci samego procka. Jak doloze w obu platformach pamiec za 200 zl to gdzie jest szybciej? A moze nigdzie?

 

Na lapie ktory stoi teraz w podobnym miejscu co bedzie stal komputer mam na n 63 Mb/s na speedtescie orange. Szalu nie ma ale da sie zyc.

 

Dolar nie spanie. Dolar pojdzie w gore. Mialem zamiar czekac bo polowa stycznia to dobry moment niby ale nie jak dilar idzie w gore.

 

Obecnie mam promocje na te karte graficzna (70 zl w kieszeni) i 50zl na dysku ssd mx200. Wiece nie zaoszczedze jesli dolar znaczniej nie poleci a nie poleci. Chcialbym jutro zamowic. i miec spokoj.

 

Jedyne co mnie jeszcze wstrzymywalo to 960ti ktore mialo byc w styczniu ale gdyby mialo byc w sklepach w styczniu to juz by bylo wszedzie na portalach.

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy takie cos w podobnej cenie cp dwie antenki na pcie zadziala rownie dobrze?

http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn822n-adapter-usb-wireless-802-11n-300mbps-363179/

Nie musialbym sie bac o zaslanianie wentylatorow karty.

.

Szybciej zadziała jak ta karta upchnięta w obudowie i z antenami zasłoniętymi kawałem blachy ;)

 

Ta ma wymienne anteny dużej mocy: http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-adapter-usb-wi-fi-n300-2x5dbi-usb-n14-638014/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie upewnienie sie bo male zmiany byly podczas ofertowania:

Karta sieciowa USB TP-LINK TL-WN822N (802.11b/g/n 300Mb/s)
Procesor Core i5 (1151) Intel i5-6500 3.20GHz 6MB BOX
DVD Samsung SH-224DB SATA czarny OEM
Dysk SSD Crucial 250GB 2,5'' SATA SSD MX200 7mm
MSI H110M PRO-VD (H110 PCI-E DDR4)
Obudowa ATX/BTX Zalman Z3 USB3.0 czarna
Zasilacz komputerowy Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX
Pamięć DDR4 Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14
Karta graficzna PCI-E Gigabyte GeForce GTX960 4096MB 128bit
WindForce 2X OC


Za całośc po rabatach 3100.
Zamawiac?

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...