Skocz do zawartości
DarkSoul88

[1000zł] Płyta mATX i obudowa pod aktualny sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniłem ostanimi czasy biurko i obudowa która jest rewelacyjna (Fractal R2 XL) okazała się troszkę za duża. Czy ktoś mógłby polecić jakąś płyte i pare obudów bym się na jakąś zdecydował ?

 

Aktualna specyfikacja:

Procesor - i5 4670k

Chłodzenie - Be Quiet Dark Rock Pro 3

Płyta - Asrock Extreme 4 z87

Dysk SSD - Samsung EVO 500gb

Pamięc - 16gb Crucial Ballistics 1600mhz

Grafika - Gtx 780 Zotac AMP

Zasilacz  - Corsair AX860

Ten ssd to moj jedyny dysk i nie planuję nigdy montować w obudowie napędów CD ani dodatkowych dysków.

 

Chciałbym by płyta była dobrze wyposażona i by buda była przewiewna, bo nie chciałbym żeby mi się sprzęt ugotował:)

Okna, świecące bajerki są zbędne.

Grafikę Chciałbym w tym roku wymienić na jakiegoś konkretnego Pascala jesli takowy się pojawi stąd tez buda może być troszke dłuższa:)

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś byś polecił Tesel? Ogólnie z moim asrockiem jako takich problemów nie mam. Oglądałem pare bud mATX i w oko wpadły mi dwie

 

Corsair Obsidian 250D

Fractal Define Mini

 

Za wyborem Corsaira stoi głownie fakt że jest inna niż to co mam teraz, bo w zasadzie ten Fractal mini to dosłownie mini. Moją bude pomniejszyli i tyle:] Ale jedno usb 3.0 boli w tym Fractalu, poza tym mimo wszystko jest sporo większa od Corsaira..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam w sygnaturce też ciekawe jest [ale buda to matx a wygląda jak normalnej wielkości]

 

sprawdz wymiary jakie ci się mieszcza i wtedy szukaj budy

 

a może taka trochę inna http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-alea-m50-pure-black-spc105-720233/

 

http://www.morele.net/obudowa-aerocool-aerostrike-2xusb-3-0-czarna-aerostrike-xcube-bk-699593/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to jest jak sie człowiek sugeruje zestawieniami.. Wpisałem w googlach zeby mi wyswietlil najlepsze budy matx a ten mi dał tez itx.. Dzięki Devil za zwrócenie uwagi. Co do obudów tesel to ta druga odpada, budy z odpustu mi nie trzeba:P Ale ten silentium pc ciekawy. Mam rozumieć ze większości mATX wsadze chłodzenie bez problemu? Jeśli ktos by miał jeszcze jakies propozycje to niech da znać. Pozostanie mi posprzedawac aktualne graty i to wymienić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jako że zmiana płyty głównej mnie bardzo irytowała to postanowiłem poszukac małej budy ATX. Znalazłem takie cudo

 

Lian Li PC-A51.

 

 

Obudowa mi się cholernie podoba tylko nie umiałem sie doczytac niczego o jej wygłuszeniu. Czy w związku z tym mam się spodziewać że gdy wszystko do niej załaduje to nie będę miał czasem problemu z hałasem?  Może ktoś takową budę posiada i może sie wypowiedzieć? Cholernie mi się ona podoba, wykonanie, waga, w ogóle bajka. No ale droga jest więc nie chciałbym wyrzucic kasy w błoto .. 

 

Ewentualnie w gre wchodzi tez nowy Phanteks P400S, z tym ze on wchodzi do sprzedaży dopiero w przyszlym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...