Skocz do zawartości
wikturrr_145

Komputer do gier za 5000-5500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie ;)

 

Planuję kupić jednostkę centralną do gier w zakresie kwoty podanej w temacie. Oparta ona będzie o procesor Intel i5 6600K, kartę graficzną GeForce GTX 970 i 16GB RAM. W przeciągu roku, dwóch lat jedyną modernizacją, jakiej chciałbym dokonać byłaby wymiana karty graficznej na lepszą. Co do reszty podzespołów tj. obudowy, zasilacza, chłodzenia CPU, dysku HDD (1TB), dysku SSD (250GB) i płyty głównej to zwracam się do Was o pomoc, szanowna społeczności :) Jeżeli chodzi o OC to nie jest ono priorytetem, ale niewykluczone że spróbuję w przyszłości coś w tej dziedzinie zdziałać. I jeszcze jedno - proszę, aby wybrany przez Was zasilacz miał odpowiednią moc - tzn. nie pracował ciągle na 80% obciążenia i miał zapas mocy na przyszły upgrade.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez wikturrr_145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia dodam tylko że w przypadku  Skylake napęd optyczny jest JEDYNA OPCJA (no może nie jedyną ale najłatwiejszą, ) zainstalowania systemu (SIC!). Wszelkie próby bootowania z USB spaliły na panewce nie pomogło nawet autorskie oprogramowanie Asrocka które teoretycznie miało rozwiązać problem nie obsługiwania sterowników do USB. Po dwóch dniach walki zostałem zmuszony do zakupu napędu optycznego żeby postawić system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia dodam tylko że w przypadku  Skylake napęd optyczny jest JEDYNA OPCJA (no może nie jedyną ale najłatwiejszą, ) zainstalowania systemu (SIC!). Wszelkie próby bootowania z USB spaliły na panewce nie pomogło nawet autorskie oprogramowanie Asrocka które teoretycznie miało rozwiązać problem nie obsługiwania sterowników do USB. Po dwóch dniach walki zostałem zmuszony do zakupu napędu optycznego żeby postawić system...

 

Pierwsze słyszę, nie cały tydzień temu instalowałem system na Skylake z USB, i poszło jak trzeba.

Chwila zabawy przestawiania w Biosie opcji, i system hula na dysku do dzisiaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli chodzi o OC to nie jest ono priorytetem, ale niewykluczone że spróbuję w przyszłości coś w tej dziedzinie zdziałać.

czyli nie bedzie oc znajac zycie

 

1 Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 228,00 zł 

2 Zasilacz Cooler Master B600 V2 600W (RS600-ACABB1-EU) 252,42 zł 

3 Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (SPC125) 124,99 zł 

4 Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB), 2133MHz, CL13, Black (CMK16GX4M2A2133C13) 426,14 zł 

5 Płyta główna MSI B150M Mortar, B150, DualDDR4-2133, SATA3, SATAe, HDMI, DVI ,USB 3.1, mATX (B150M MORTAR) 371,71 zł 

6 Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 980Ti, 6 GB GDDR5, 384 Bit, DVI-I, DVI-D, HDMI, 3XDP, BOX (GV-N98TWF3OC-6GD) 2999,00 zł 

7 Procesor Intel Core i5-6500 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.6GHz, 65W, cache 6MB, BOX (BX80662I56500) 909,00 zł 

8 Dysk SSD A-Data Premier Pro SP920 128GB (ASP920SS3-128GM-C) 219,00 zł 

5530,26 zł

zastanawia mnie po co ci tyle ramu, 8GB wystarczy bo ram to coś co najłatwiej powiększyć [po prostu dokładasz takie same kości] wolałbym brać ssdeka 256GB ale 8GB ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie bedzie oc znajac zycie

 

Hah dokładnie! x) Ale lepiej teraz dopłacić niż potem żałować :P RAMu tyle, gdyż niektóre gry jak GTA 5 i Black Ops III mają momenty w których wymagają prawie 8GB. I wydaje mi się, że lepiej teraz kupić 2x8GB i mieć Dual Channel ;)

 

Samodzielnie złożyłem taki oto zestaw:

 

http://www.morele.ne...ry/info/qcGS2G/

 

I co myślicie?

 

PS.Czy jest sens dopłacać do zasilacza z certyfikatem 80 Plus Gold? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/o7dQyG/

 

Czy nie przesadziłem zbytnio z tymi komponentami? Rzekomo do takiego zestawu wystarczyłby zasilacz 550W, ale wolę mieć zapas na przyszłą generację kart graficznych. Co do chłodzenia to jest ono raczej typowym egzemplarzem do OC, a nie jestem pewny czy będę kiedykolwiek kręcił procesor lub kartę graficzną. I w końcu, czy warto dopłacać do RAM o wyższej częstotliwości taktowania? Z początku miałem kupić RAM o zegarze 2400MHz, ale teraz w koszyku znajduje się RAM o częstotliwości taktowania 3200MHz. Czy poczuję różnicę wydajności w grach?

Edytowane przez wikturrr_145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj sobie i powtórz wszystkim znajomym. Nie kupuje się zasilacza mocniejszego na zapas chyba że robi się SLI w przyszłości. PODSTAWA: Dzisiejsze karty z generacji na generacje pobierają coraz mniej prądu, a nie odwrotnie. Może wyjątkiem tu jest AMD, które zwykle ma dość zbliżone wartości, ale raczej nie rosną wraz z nową serią kart.

 

Zamiast tego CM 750 bierz XFX XTR 650W. I albo OC i droższe podzespoły jak płyta albo i5 6500 i 980Ti, ale tu i tak trzeba będzie dołożyć. Zawsze można zrezygnować z mechanicznej klawiatury i kupić zwykła za 100 zł. Można wziąć 8GB DDR4 i zrezegnować całkowicie z OC i wtedy starczy na 980Ti. Lub wziać i5 6600K + Z170 + 16 GB DDR4 + 970 i  potem wymienić na coś mocniejszego.

 

http://www.morele.net/inventory/info/smVZzl/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z tym w końcu jest? Dotychczas spotykałem się z powszechnym przekonaniem, że ma ona niewielki wpływ na wydajność całej jednostki, ale całkiem niedawno zobaczyłem test na Waszej stronie i aż nie mogłem uwierzyć w to co tam jest napisane:

 

www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach

 

Stoję oto przed wyborem dwóch zestawów pamięci RAM 2x8GB DDR4 o wyższym i niższym taktowaniu i nie wiem który z nich lub innych możliwości wybrać:

 

www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-black-ddr4-16gb-2x8gb-2400mhz-cl15-hx424c15fbk2-16-766881/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

 

www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15-776617/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

 

Czy wzrost wydajności jest wart różnicy w cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...