Skocz do zawartości
Jagermond95

i5 6600k vs 4690k/5675c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam taki sprzęt:

Fx8320 4.2ghz+Fortis 2

Gigabyte 970a ds3p

R9 390 Nitro 8gb

HyperX Blue 8gb 1600mhz cl10

Chieftec APS 650SB 650w

Zalman Z3+

 

Chciałbym wymienić procesor na jakiegoś intela z odblokowanym mnożnikiem do max 1600zł i mam dylemat czy brać się za i5 4690k/5675c (oba procesory z podstawy 1150 do której moje chłodzenie pasuje czy dozbierać na 1151 do 6600k?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze lepiej wziac nowsza platformę. Jak Ci się nie pali to poczekaj ten miesiąc to moze chociaż ceny plyt z170 pojda w dol. Swoją drogą wybrales wcześniej najgorsze możliwe połączenie czyli procek AMD z Radeonem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze lepiej wziac nowsza platformę. Jak Ci się nie pali to poczekaj ten miesiąc to moze chociaż ceny plyt z170 pojda w dol. Swoją drogą wybrales wcześniej najgorsze możliwe połączenie czyli procek AMD z Radeonem.

ujmę to tak: zamiast tego nitro mialem r9 270x msi i wiem ze amd+amd lipa ale niestety budżet a kartę wpierw zmieniłem bo prościej mi było jakoś a za proca tera sie biorę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupuje sie najnowsze bo sie na tym najlepiej wychodzi

wróż czy ekspert?

 

no za 1600 to może być cięzko skajlaka - procek płyta i ram ddr4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Przecież napisałem ci ze miałem wszystko  wiec jak moge nie mieć pojecie .

Juz 2 raz masz problem z logicznym czytaniem . Recydywa  xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 masz problem z logicznym czytaniem . Recydywa  xD

znowu to samo robisz [może czas się końcu obudzić ze świątecznego letargu i zaczać trzeźwo myśleć] 

chwalisz się nie wiadomo czym a to nie wnosi nic dla autora tematu

zero konkretów tylko coś tam sobie popisałeś a to nie zmienia faktu że 1600 zł na wszystko co sobie wymarzyłeś nie starczy

 

i zamiast podsumowania: Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Warto . haswell za chwile odejdzie w zapomnienie i stery nie beda pisane przez nvidie i AMD  po niego tak jak jest to z IB  . 

Przy ewnentualnej odsprzedazy również stracisz jak wezmiesz haswella . Zawsze sie bierze nowe zabawki .Tyle  B-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 stery nie beda pisane przez nvidie i AMD  po niego tak jak jest to z IB  . 

B-)

rozumiem święta to i bajki ale żeby aż takie?  :zonk: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Przez cały czas spamisz jak najety nie wnoszac nic do tematu .Zgłaszam

 

 

 

 

 

Róznica  Skylake  vs IB w grze pisane  na 2 watki i wynikiem nie jest róznica gpu  970 vs 980Ti które nawet nie jest dociązone a podsystem pamieci  które w tej grze jest najbardziej wymagajace ze wszystkich   . Za chwile dojdzie optymalizacja sterów dla skylake i jeszcze odskoczy  . Ale musiałbyś coś o tym wiedziec najpierw  a nie byc przemądrzałym pryszczem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, nie psuj nam świątecznej atmosfery.

Znasz zalety jednej i drugiej platformy. Masz dostęp do testów. Potrafisz porównać ceny. Chcesz by dokonać za ciebie wyboru?

Sory, łatwo się denerwuje niestety ale jednak fakt że mam dość stary procesor to nie ma co się szczypać i sięgać po najnowsze a stare odsprzedam.

Procesor wybrałem (6600k) to teraz jakaś płyta nie za droga ale też nie może być byle co i pomyślałem o:

płyta: MSI Z170A-G43 Plus

ram: Crucial Ballistix Sport 8gb ddr4 2400mhz cl16

chłodzenie: Fortis 3

 

 

 

Na ten moment to tylko pomysł więc spokojnie można nanosić poprawki i tak wszystkiego na raz nie kupie bo tanio nie będzie :).

Edytowane przez Jagermond95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skylake jest obecnie drogi. I warto go kupić jak się ma kasę, ale najlepiej poczekać to może ceny plyt chociaż się unormują. Haswell to wciąż dobra platforma i warto w nią inwestować jak chce się oszczędzić. Dużo na wydajności nie stracisz. Ew poczytaj o tym:

 

http://www.purepc.pl/procesory/podkrecanie_intel_core_i56500_do_4500_mhz_to_naprawde_dziala

 

Ale to jest takie rozwiązanie na pół gwizdka. Bo wystarczy że Intel powie stop i M$ wyda aktualizacje (za porozumieniem z Intelem oczywiście ;) )  +  producenci płyt wycofają te opcje w najnowszym BIOSIE i po zabawie w takie podkręcanie zablokowanych Skylake.  Oczywiście BIOSU nie trzeba aktualizować ani wgrywać poprawek od M$, ale różnie to bywa.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Za chwile dojdzie optymalizacja sterów dla skylake i jeszcze odskoczy  . Ale musiałbyś coś o tym wiedziec najpierw  a nie byc przemądrzałym pryszczem xD

ooo Batman  :zonk:  - nie kompromituj się [ nawet nie wiesz że teraz wszyscy już się z Ciebie bedą tu zawsze śmiać]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skylake jest obecnie drogi. I warto go kupić jak się ma kasę, ale najlepiej poczekać to może ceny plyt chociaż się unormują. Haswell to wciąż dobra platforma i warto w nią inwestować jak chce się oszczędzić. Dużo na wydajności nie stracisz. Ew poczytaj o tym:

 

http://www.purepc.pl/procesory/podkrecanie_intel_core_i56500_do_4500_mhz_to_naprawde_dziala

 

Ale to jest takie rozwiązanie na pół gwizdka. Bo wystarczy że Intel powie stop i M$ wyda poprawę + wycofają te opcje w BIOSIE i po zabawie w takie podkręcanie zablokowanych Skylake.  Oczywiście BIOSU nie trzeba aktualizować ani wgrywać poprawek od M$, ale różnie to bywa.

Też zablokowanego Skylake nie biorę pod uwagę chyba że nie chciałbym kręcić bo wiadomo że intel tupnie nogą i po zabawie a fakt że ta platforma jest droga to niestety prawda też po nowym roku dopiero kupię ale muszę zobaczyć ile dostanę za starą kartę, procesor+chłodzenie i płytę+ te 1600zł o którym wspomniałem na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Nic ci nie tupnie bo bios juz jest chyba ze  nowych nie wydadza a bedziesz potrzebował np do zmiany grafy bo z innego powodu zazwyczaj nie jest potrzebny jak wszystko lata gicio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i świetnie chłodził i5 2500K. Wymieniłem tylko wentylator bo był dla mnie dość glośny nawet po skręceniu. Możliwe że się zatarl i nie chciało mi się z nim bawić w smarowanie.

i5 4690k/6600k co lepiej bo różnica paru % a przy 4690k mam już chłodzenie i ram a potem bym wstawił szybszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Skoro ram masz  to lepiej juz haswell bo tak to znowu musiałbyś sobie zadac trud z odsprzedażą ale widze ze i tak chcesz to robić na raty  .

Na tak wolnym ramie to byś staracił z 10% na skylake choć w sumie i na  haswell pewnie cos też  xD

 

 

 

Warto miec dual chanel np bo jest wiekszy zysk nawet od bardzo duzych mhz na ram

Edytowane przez damian696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora. Jak już sprzedajesz bebechy to zostaw tylko chłodzenie i sprzedaj pamięć również. Obecnie ceny pamięci DDR3 są bardzo niskie i warto wziać szybsze. 1600, a 2133 to jednak już jest większa różnica. Nie będzie to niewiadomo jak duży wzrost wydajności, ale jednak zauważalny  o te pare klatek. Zależy oczywiście o gry.  IMO jak nie masz za dużo kasy to weź tego Haswell'a po prostu. Chlodzenie pasuje też pod Skylake bo to ten sam rozstaw otworów montażowych. Ale to tak na marginesie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Daj sobie spokój chłopie z tymi jutuberami już.

 

Jak daj sobie spokój ???Sam to nagrałem i jest to jedyny dowód ze jest jak jest a nie jakieś słupki .

Nie wcale  lepiej mówic takie pierdy jak  ten pryszcz xD

A wzrost bedzie taki jak pisałem generalnie skylake woli mhz od cl  ale sa to pomijalne róznice  wrecz w  dualu w grach to nie ma  żadnego znaczenia  wiec jak ktos ma problemy z czestotliwoscia ram ( np nie działa wtedy dual ) lub płyte h 170 to lepiej zaostrzyć  opóznienia . Róznica moze wynieśc nawet 10% o ile gpu nie  ogranicza

Edytowane przez damian696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak daj sobie spokój ???Sam to nagrałem i jest to jedyny dowód ze jest jak jest a nie jakieś słupki .

Nie wcale  lepiej mówic takie pierdy jak  ten pryszcz xD

A wzrost bedzie taki jak pisałem generalnie skylake woli mhz od cl  ale sa to pomijalne róznice  wrecz w  dualu w grach to nie ma  żadnego znaczenia  wiec jak ktos ma problemy z czestotliwoscia vram ( np nie działa wtedy dual ) lub płyte h 170 to lepiej zaostrzyć  opóznienia . Róznica moze wynieśc nawet 10% o ile gpu nie  ogranicza

GPU akurat jest ok (r9 390 Nitro) ale wracając do filmów nagrałeś 4690k vs 6600k? Wracając do różnic wydajności to różnica około 10%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian696

Nagrałem  6700k z single vs dual  ram ale to nic nie zmienia .Relacja dla 6600K BEDZIE TAKA SAMA

MASZ FILMIK WYZEJ TAM JEST FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...