Skocz do zawartości
Piter256

Sprawdzenie sensowności zestawu i dopasowanie zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Potrzebuję kupić całą nową jednostkę centralną. Jako tako znam się na sprzęcie, wiem mniej więcej czego potrzebuję i co chcę kupić.

Byłem już z listą części w sklepie i wszystko jest dostępne, jednak jeszcze przed złożeniem zamówienia chciałbym poznać opinie większych specjalistów na temat mojego zestawu.

 

Inspirowałem się tym artykułem: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2016?page=0,14

 

CPU: Intel Core i5-6600

GPU: GIGABYTE Radeon R9 380X 4GB G1.GAMING
SSD: Crucial MX200 250GB
Plyta glówna: MSI B150M MORTAR
RAM: 2x HyperX 4GB  2133MHz Cl14 DDR4
Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W
PSU: ASUS DVD+/-RW
Obudowa: SilentiumPC Gladius M45W Pure Black

 

 

Wedle mojej wiedzy, zestaw dość solidny i mocny i jeśli coś już zmieniać bez dużego wpływu na cenę - to chyba nawet nie bardzo jest co.

Jednak przede wszystkim chciałbym się upewnić odnośnie mocy tego zasilacza i Radeona 380X. Vero to bardzo fajna i jakościowa jednostka, ale czy będzie w stanie utrzymać pełną stabilność komputera przy mocnym obciążeniu? Sama ilość Watt o niczym nie świadczy, ale jednak ten Radeon chyba potrafi zjeść sporo prądu.

Powinienem poszukać jednostki z 550-600W czy jednak 500W Vero da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, ten test pokazuje minimalną wyższość 380X nad 960 przy zachowaniu niedużych różnic cenowych.

Obie karty mają bardzo podobne możliwości, a jeśli w mojej sytuacji różnica cenowa między obiema kartami praktycznie nie występuje to wolę wybrać 380X.

 

Natomiast dochodzi jeszcze jedna sprawa którą dzisiaj zauważyłem.

Z tego co wiem, obudowa Gladius M45W ma wychodzące z przedniego panelu dwa złącza USB 2.0 do pinów w płycie głównej (pierwszy dla 2 portów USB 2.0 i drugi dla czytnika kart) oraz jedno złącze USB 3.0 dla dwóch portów USB 3.0

Wedle zdjęć i specyfikacji technicznej, płyta MSI B150M Mortar posiada tylko jeden header 2.0 i jeden header 3.0 - w związku z tym będę musiał zrezygnować albo z czytnika kart albo z dwóch portów 2.0.

Czy istnieje może jakieś rozwiązanie dzięki któremu mógłbym zwiększyć możliwą ilość dostępnych headerów na płycie głównej tak, abym mógł podłączyć cały przedni panel obudowy?

Wykorzystam te dwa dodatkowe porty USB i wolałbym mieć od razu dostępne wszystkie cztery niż mieć dwa porty i do tego zewnętrznego HUBa.

Rozwiązania które przychodzą mi na myśl to jakiś wewnętrzny HUB który z jednego headera robi dwa, karta PCI z headerem lub jakis kabel który z jednej strony ma gniazdo na header 2.0 a z drugiej wtyk USB (koncówka frontowego panelu zostałaby połączona headerem z początkiem kabla a ten kabel z drugiej strony mógłbym włożyć w gniazdo na tyle obudowy).

Udało mi się znaleźć na Amazonie kabel którego poszukuję - http://www.amazon.com/Adapter-designed-motherboard-external-connector/dp/B000V6WD8A/ref=pd_sim_147_8?ie=UTF8&dpID=21NdH39vtTL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_&refRID=04M5BNAA2TGZHE3AY10ZCzy ktoś widział coś takiego do kupienia w Polsce?

Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem i czy sam się gdzieś nie pomyliłem.

W każdym razie - jeśli ktoś ma jakieś sugestie i pomysły to bardzo chętnie wysłucham.

Edytowane przez Piter256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piter256:

 

Ten test pokazuje, że nie kupuje się AMD do i5.... 

 

coś kiepski ten żart  :zonk:

 

kup czytnik na usb i po problemie

 

i warto by było zobaczyć instrukcję od tej budy bo na stronie silentium napisali że usb3 podłączany wewnętrznie a o usb 2 nic nie napisali jak

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...