Skocz do zawartości
mrcszyman

Modernizacja/kupno nowej jednostki centr. [2500zł][pod gry]

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz zestaw na Skylake. Jest bardziej przyszłościowy ze względu na DDR4, które bedzie można przełożyć do nowej platformy, ale tak za 4 lata. Procki się wolno starzeją i ten i5 6600K spokojnie Ci może wystarczyć nawet na 4 lata. Nie ma sensu tak sie rozpisywać w temacie. Naprawdę. Wiekszość odpowiedzi na pytamia znajdziesz w ów dziale lub na naszym portalu. Są liczne testy.  Chłodzenia pasuje do Socket 1151 i pewnie bedzie pasować do następnych. Wystarczy rev A.  I tak dalej jest tam pasta pod IHS moze nieco lepsza (w co wątpię). Mimo to nie grzeją się aż tak bardzo. Dla porównania u mnie i7 6700K w normalnych warunkach w Crysis 3 osiąga max 67'C po OC do 4.5 ghz. Wykorzystanie procka ok 90% w zależności od miejsca. W Prime95  (100% wykorzystania CPU) w stress test max 78'C.  Byłoby niżej, ale obecnie wymontowałem 2 wentylatory w obudowie bo jeden się zrobił dla mnie za głośny, a drugi tylny kolidował z płytą ASUS'a bo zamontowali jakąś plastikową osłonkę na tyle porty (USB, HDMI, audio, itd), której wole nie zdejmować.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, sporo nasmarowałem.

Twoja porada w temacie obudowy? Moja wiedza w tym zakresie jest bardzo mizerna.

 

edit.

co teraz w kontekście tego:

http://www.purepc.pl/oprogramowanie/skylake_microsoft_skraca_wsparcie_dla_windows_7_i_81

 

PIĘKNIE!

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by system po tej dacie przestał sie uruchamiać. A krytyczne poprawki to ja instaluje raz na jakiś czas i żyje. Czesto pół roku po ich  wypuszczeniu (mam ustawiony ręczny Windows Update). Po za tym jestem prawie pewien że podobnie postapią z resztą sprzetu. Po prostu zatakowali platformy Skylake gdzyż licza na nowych klientów, którzy kupią laptopy z ich nowymi systemami.  Tak samo przy zmianie sprzetu będą się kierować tym by dodać do koszyka oprócz i5 6600K Windows 10 czy akutalizowac obecny. Będa tak kombinować i z Broadwellem i Haswellem. Kwestia czasu.   Ja bym brał Skylake mimo wszystko bo i tak wiem że będzie normalnie dzialać.  Po za tym będą inne problemy z Windows 7 nie tylko ze strony procesra i platformy, ale gier. Już Microszit o to sie postara byś zmienił system na Win10. Przypomnij sobie jak było z XP po wypuszczeniu Windows 7. Problemy ze sterownikami. Brak wsparcia TRIM w SSD.  I różne kwiatki. Większość z tych rzeczy dało się ominąć, ale i tak z czasem system przestał być używalny. Trwało jednak to jakiś czas. Tak więc co byś za procka nie wział  to i tak udupią ten system. ;)

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jestem przewrażliwiony lub uczulony

 

coś w kwestii obudowy? będzie coś lepszego niż spc gladius m35 black? czy dopłacić nieco (ale bez przesady) i wziąć np zalman z9 u3 lub spc x60 pure black?

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh.

 

Złożyłem zamówienie na zestaw skylake, głównie na morelach, lecz okazuje się, że tej płyty głównej gigabyte z170-deh nie posiadają na stanie, mam do was pytanie - jaka płytka zamiast niej w podobnej cenie? Lekko mogę dopłacić, choć z żalem, ceny za takie płyty są przesadzone...

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-pc-mate-s1151-z170-4ddr4-usb3-1-atx-skylake-707325/

 

Co do obudowy to patrz na opinie. To też kwestia gustu. Zalman Z9 będzie ok wg. mnie. Sporo wentylatorów, dobra jakość wykonania.  Co do płyty to z tego co widze jest dostepna, ale dosłownie 2 minuty temu podnieśli cene o jakieś 12 zł. Co jest częste w Morele.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowę zamówiłem już  - spc gladius x60

patrzę na test płytek z170 na portalu konkurencji i msi pc mate to jednak lipa w ichnim porównaniu, in plus jedynie pobór energii ;P

myślałem o takiej:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-pro-gaming-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-dp-usb-3-1-atx-707313/

tylko cena wg mnie zahacza o miano "złodziejskiej"

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc... Naprawdę jednak spodziewałem się więcej niż jednej osoby, która była by w stanie rzucić okiem i skomentować. Udało się to tylko Devilowi (postawione plusy), któremu za uwagi i radę dziękuję.

Od samego początku byłem za zestawem skylake, a po porównaniu cen ze wielu e-sklepów tym prędzej zdecydowałem się na zakup (różnice znacząco mniejsze aniżeli w obrębie samego morele.net).

Szkoda, że ściana tekstu, jaką nabazgrałem, aż tak była ciężka w odbiorze. 

 

Zdecydowałem się na komplet: i5 skylake 6600k + asus Z170 pro gaming + corsair vengeance lpx 3000MHz cl15 2x4GB + silentium pc gladius x60 pure black. Za całość zapłaciłem ok 2560zł. 

Budżet miałem nie przekraczać, ale chyba "stara" mnie nie zabije.

 

Zrezygnowałem z płytki gigabyte z racji utrudnień w obsłudze uefi (uefi asusa jest czytelne i przyjemne w obsłudze).

Pamięć zmieniłem na niskoprofilowe (producent chyba nie robi różnicy, tylko żeby parametry się zgadzały), choć po pewnym czasie stwierdziłem, że opłacało się wziąć 2x8GB niż dwa razy kupywać 2x4GB (sumarycznie 4x4GB).

Thermalright Macho 120 rev.A po montażu niestety przesłania 1 bank pamięci, mimo że kości niziutkie. Jestem tym nieco zawiedziony ale nie popadam w histerię. Chłodzi pięknie.

Obudowa duża, sporo przestrzeni w środku, wyjmowalne skrzynki na dyski, niestety relatywnie ciężka :)

 

Przynajmniej jestem z siebie dumny, że całość złożyłem samodzielnie po raz 1 (z pewnymi problemami i z pewną dozą nerwów, ale dałem radę).

 

Wielkie problemy z instalacją swojego systemu windows 7 64b (ofc oryginalnego)(brak zamontowanego cd/dvd)(8.1 zainstalował się bez przeszkód). Zwykłe stworzenie bootowalnego pendrive'a nie pomagało - pojawiał się błąd "nie znaleziono sterowników cd/dvd blablabla". Obojętnie jaki pen w obojętnie jakim złączu usb, obojętnie czy z przodu czy z tyłu, obojętnie co ustawiałem w uefi. Sam goły sterownik podawałem, jak i łatki na to, ale nic, [gluteus maximus]...Jednak jakimś cudem udało się z pomocą ASUSowskiego EZ Installera + katowany przeze mnie pendrive + przypięcie do tylnego panelu 2.0 (co i tak wcześniej próbowałem) i instalacja poszła normalnie. Jeśli będzie to dla kogoś pomocne, niech moderator gdzieś przypnie lub da odnośnik do tego co napisałem, może komuś ten problem się rozwiąże jak mi.

 

Moderatorze, zamykaj. Devilowi jeszcze raz dziękuję, choć i tak pewnie obiektywnie mówiąc postawiłem na swoim.

 

 

edit. literówki

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...