Skocz do zawartości
michalSTG

[ok 5000zł] Komputer stacjonarny pod obróbkę zdjęć i gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

liczę na wsparcie w zakresie skonfigurowania komputera do obróbki(nacisk na ten element) i do gier(obecnie gram tylko w CS GO ale to może się zmienić).

Co do obróbki to pracuję na lightroomie ale używam D800 więc pliki spore.

Chcę tez zająć się edycją klipów video - ale to w przyszłości.

Tyle jeżeli chodzi o moje preferencje.

Moje propozycje:

 

Intel i7-4790K 1600zł  (ew. mocna i5.ale tu akurat najmniej chciałbym oszczędzać)

GF GTX 970 (ew. 960) 1600zł

SSD 256GB (system+aplikacje) ..chyba HyperX za 390zł

WD 1TB 7200 blue 230zł

DVD/RW 50zł

Płyta główna  - tutaj nie mam pojęcia co będzie dobrze się zgrywać z w/w specyfikacją..(a kiedyś uczono mnie, że od płyty głównej zaczyna się budowę PC ;) )

Nie mam też pojęcia o chodzeniu tego zestawu i jaka obudowa minimum musi być zastosowana.

Do tego pamięć 16GB.

Kończąc pisać ten post już widzę, że może i 6tyś nie starczy. No ale powiedzmy budżet uciągnie i 6tyś..

Wszystko będzie chodzić pod Windows 8.1/10(nieujęte w w/w cenie).

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek lepiej i7, 960 do cs'a wystarczy, nowe gry też pójdą, w rozsądnych ustawieniach - 970 byłby optymalny (najlepiej wersje asus dcu lub msi gaming).

SSD zmieniłbym na 850 evo, a HDD na red (wystraczy ci 1TB?), Płytę proponuję z97-g43, lub jak chcesz coś lepszego z97-pro gamer. Ram savage 2400. Chłodzenie grandis. Zasilacz smart 530. Obudowa np. z3

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do tych zastosowań zdecydowanie lepiej sprawdzi się platforma na X99 i I7 5820K. Tak jak mój poprzednik napisał do CS GO spokojnie GTX960 wystarczy a dodatkowe 4 wątki znacznie przyspiesza prace z progsami Adobe. Płyty X99 są znacznie droższe ale za kilka lat będziesz mogl zrobić upgrade do procka 8 lub nawet 10 rdzeniowego (jak już będą na rynku). Na S1150 nic już szybszego nie będzie, to martwa platforma. (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek lepiej i7, 960 do cs'a wystarczy, nowe gry też pójdą, w rozsądnych ustawieniach - 970 byłby optymalny (najlepiej wersje asus dcu lub msi gaming).

SSD zmieniłbym na 850 evo, a HDD na red (wystraczy ci 1TB?), Płytę proponuję z97-g43, lub jak chcesz coś lepszego z97-pro gamer. Ram savage 2400. Chłodzenie grandis. Zasilacz smart 530. Obudowa np. z3

Dziękuję za odpowiedzi.

Co do procesora to na 100% i7.

Ostatecznie stanie na GF 960 z uwagi na budżet. 970-tka byłaby optimum ale zbyt kosztownym w stosunku do zastosowania.

SSD postawię na 850 evo,

hdd raczej blue(1TB starczy - pracuję na zewnętrznych dyskach na PS`ie..)

Ram savage 2400.

Obudowa z3 całkiem fajna.

Co do coolera nie wiem..drogi dosyć...nie znajdzie się nic tańszego.. I pytanie: czy w ogóle rozważać zakup zestawu bez coolera?

Zasilacz proponowany lub: znalazłem również taki: http://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/Co Wy na to?

O dziwo po podsumowaniu przy zejściu z 970-tki na 960-tkę całość to ok 5100 z win 10(!)

 

@ udam_u: Co do platformy x99 niestety inwestycja wiązałaby się z ograniczeniami w grafice czy ssd.. Wolę teraz posiadać +- optymalny zestaw niż szukać oszczędności w innych akcesoriach.

Dziękuję za pomoc! :)

Michał

ps. czytałem wątek skrzynia za ok. 4800zł i przez moment zastanawiałem się czy nie lepiej pójść w inną płytę gł i szybsze pamięci DDR4 ale chyba w moim przypadku nie warto..jak myślicie?

 

Edytowane przez michalSTG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przeżyć z coolerem boxowym (o oc zapomnij, a i może się grzać na bazowej prędkości) - wymienić można w każdej chwili - takie minimum fera.

Zasilacz XFX również dobry wybór.

DDR4 nie wiele dają, a koszt platformy idzie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...