Skocz do zawartości
gernash

Radeon R9 280X nie zbija taktów w spoczynku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój radeon nie zbija taktów w spoczynku.Co dziwne od 3 dni grająć w Cod 2 !!! mam temperaturę około 85C co jest nie do pomyślenia. Kartę wyczyściłem z kurzu.
Temperatury oraz taktowanie podczas spoczynku: 

http://zapodaj.net/d9a0566d5598c.png.html

Sterowniki: Crimson 16.1- usunąłem je przez DDU i jeszcze raz zainstalowałem problem pozostał.

Karty nigdy nie podkręcałem. Wcześniej  w trybie 2D karta miała takty bodajże 250/150 MHz i była cicha i chłodna.

Szukam pomocy i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś powód, dla którego pozostajesz na starych driverach?

 

Coś jest nie tak, częstotliwość jest zbijana ale nie do najniższego poziomu, tak jakby coś ciągle działało w tle jakieś youtube czy może flash?

 

Tak czy inaczej w pierwszym kroku warto spróbować aktualizacji driverów (o ile nie masz konkretnego powodu pozostawania na starych), może się "samo naprawić".

 

Edit, OK doczytałem, spojrzałem na obrazek zamiast na tekst. Edycja biosu tego Radeona naturalnie rozwiązałaby ten kłopot, ale zapewne nie o to Ci chodzi. Poczekaj na odpowiedzi od posiadaczy Radeonów. Taki próbny pomysł, to możesz spróbować powyłączać przeróżne "akceleracje sprzętowe" w przeglądarce i innych dziwnych programach użytkowych, i tak nic to nie daje, a potrafi podbijać taktowania karty. Ewentualnie ubijaj procesy w Menadżerze zadań kolejno i patrz czy po którymś ubiciu taktowania nie spadną, wtedy będzie to jakaś poszlaka co tu się dzieje.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze przy wlaczeniu pc takty są okej 300/150MHz i temperatura 31C. Dopiero jak wlacze i wylacze gre takty sie nie zmieniaja

Jest mozliwosc ze mam wirusa ktory powoduje ze moja karta jest koparką? 

Edytowane przez gernash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiego producenta masz karte ?


Zauważyłem ze przy wlaczeniu pc takty są okej 300/150MHz i temperatura 31C. Dopiero jak wlacze i wylacze gre takty sie nie zmieniaja

Jest mozliwosc ze mam wirusa ktory powoduje ze moja karta jest koparką? 

 

Mało prawdopodobne ale możesz sprawdzić jakimś dobrym antywirusem.

Edytowane przez Pleps123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem R9 280x Gigabyte rev.2.0 i jak Wiesiek byl zminimalizowany to karta nie zeszla z taktow.Zona pracowała sobie na kompie przez pol wieczora, w końcu jak sie dosiadlem cos mi nie przypasowalo bo szum byl głośniejszy niz zazwyczaj.Odpaliłem Gpuz a tu temp 65 stopni Wtf? Zamknąłem wieska in spadły momentalnie.( Win 10 64)

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...