Skocz do zawartości
kualowicz

Tablet z Windows'em, dziwny problem z dyskiem C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno dostałem tablet, po zainstalowaniu Windows 8.1 zostało mi 1.5 Gb z 7.5 Gb wolnego miejsca na dysku C, więc postanowiłem kupić kartę pamięci 8 GB by móc zainstalować grę o rozmiarze 2 GB, okazało się że musi być najpierw pobrana na Dysk C więc niewiele mi to dało, po krótkim namyśle przeniosłem folder Program Files z dysku C na kartę pamięci chcąc zwolnić trochę miejsca, gdy to zrobiłem okazało się że dysk C jest pełny! Folder Windows zajmuje 8GB rozmiaru na dysku i 12.4 rozmiaru ;'(, efekt był naprawdę nieoczekiwany, proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recovery Cię ratuje... Nie napisałeś co to za tablet... ale tablety z Windą nie mają zainstalowanego systemu tak jak zwykły PC, system działa w oparciu o wim boot, a ten wim z częścią plików systemowych jest na ukrytej partycji... Przeniosłeś Program Files, to odwołania plików padły i system się próbował naprawić i zapchał dysk... Po krótce zrobiłeś sobie kuku, przywróć system z wbudowanego recovery, po tym jak już się zalogujesz, zmień u ustawieniach folderów użytkownika, typu, pobrane, moje dokumenty, i.t.p. dysk C zmień na D... System te foldery przeniesie...

Wyłącz Windows Update, a następnie usuń zawartość folderu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download.

Tyle na ten moment mogę Ci pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...