Skocz do zawartości
korgva

optymalne rozwiazanie PC do MMO i filmów 1000£

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje pc głównie pod MMO, i takie tam internety może coś kiedyś tam z gier odpale jeszcze ale bardzo w to wątpię ze względu na to że nie mam specjalnie czasu ;)

 

będę na tym grał głównie w Aiona i ew coś jeszcze jak będę się nudził, Aion mimo iż leciwy cryengine jest dość wymagajacy od CPU, gra ma bardzo słabą optymalizację co powoduje że nawet na niezlych pc fps potrafi spadać grubo poniżej 60 a w krytycznych momentach na amd x2 3ghz spada do 2fps...

 

1. myszka + klawiatura = ozone mx brown, abyssus 2014

 

2. monitor = tutaj w zasadzie nie wiem możne nawet 27" ale i 22" wystarczy, będę na pewno oglądał filmy z lubą na nim, ale głownie ma nie męczyć wzroku

 

3. CPU + RAM + MOBO = tu mam mętlik w głowie, myślałem nawet nad i7 ale hmm nie wiem czy to nie jest zwykłe marnotrastwo pieniędzy. Nie jestem nastawiony na OC nie mam czasu się bawić w dłubanie wolałbym żeby to była konfiguracja "wash n go" w zwiazku z tym również nie jestem przekonany czy kupno CPU w wersji K jest uzasadnione, chociaż się mowi że lepiej mieć jak nie mieć ;) jest jeszcze kwestja 4690 vs 6600 generalnie nie wiem co brać bo oba są niemal identyczne ale ten drugi podbija cenę o około 60-100£ ze względu na ram+cpu+mobo mają z nim w zestawieniu wyższe ceny. Jakiej firmie zaufać jesli chodzi o mobo? Fajnie jakby mobo miało dość dobra jakość dźwięku bo na razie nie planuje zakupu karty dźwiękowej a swojego asusa sprzedałem ;) RAM to bedzoe Corsair 2400/3000 myślę że 8GB wychodzi taniej na amazon uk jak g skill

 

4. PSU + Case = EVGA 500W + coś taniego

 

5. SSD = Samsung EVO 850 250GB, nie potrzebuje HDD czy DVD

 

6. GFX = znajomy twierdzi że ma 60fps na samym i5 4690, ja jednak jestem dość sceptycznie do tego nastawiony ale myślę również na dokupienu grafiki jesli sam CPU okaze się za słaby pod Aiona, myślałem nad 960 lub 970 najprawdopodobniej od EVGA

 

0. Jestem gotowy zapłacić ok 1000£, chciałbym żeby PC gwarantował płynną prace i wielozadaniowość (chrome, ts3, muzyka, gra, i kilka innych programów w tle) bez spadków responsywności i płynności. Głównym jednak kryterium doboru podzespołów chciałbym żeby była opłacalność zakupu a nie sam budżet wiec moge dołożyć do tej zabawki pare słówek o ile ma to jakieś logiczne uzasadnienie a z drugiej strony jak zapłacę mniej to tez będę się cieszyć bo pieniądze nie rosną na drzewie a pomyslow na ich wydanie nie brakuje...

 

PC chce nabyć na amazon uk, z góry dziękuję za wszytkie sugestie.

Edytowane przez korgva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie i7 masz rację do gier to przerost formy nad treścią ale skoro twoja gra jest mocno obciążająca procesor dodatkowe wątki mogą się przydać... kwestia tego jak bardzo ale mysle ze i5 6600 spokojnie sobie poradzi.

Skoro zakupujesz nową platformę warto jednak zainwestować w Skylake niby droższe niby niewiele lepsze ale masz pewność ze jak coś je*nie to nie zostaniesz z ręka w nocniku.

Jeśli nie masz zamiar kreci od razu kupno procesora z literka K mija się z celem, albo zrobis to teraz albo nie zrobisz tego nigdy i cała dodatkowa kasa na extra MHz bedzię zwyczajnie wyrzucona w błoto, po za tym dochodzi opcja wymiany chłodzenia, nie raczej nie warto.

Jeśli chodzi o MOBO to Asus, Gigabyte, MSI, bez procesora z literka K B150, H170 w zupełności wystarczy bierz co tańsze.

 

Na szybkiego proponuje takie coś :)

Co do karty jak masz budżet 970 jest najlepszym wyborem, ewentualnie mozesz zstanowic sie nad R9 380. Wszelkie karty niżej to kwestia jakie detale mi wystarcza za jaką kasę ;)

 

Bude dobierz sobie tak żeby nie drażniła oka na biurku ;)

Dysk jak najbardziej ok.

 

DDR 4 2133 MHz  (na B150 lub H170 więcej nie wyciągniesz) polecam Kingston  dobra firma wieczysta Gwarancja

Jak weźmiesz skylake to musisz niestety zainwestowac kilka dodatkowych PLN w napęd optyczny bez tego instalacja systemu operacyjnego to prawdziwa udręka, płyty pod skylake nie obsługują sterowników do USB, można to zrobić ale nie należy to do rzeczy najłatwiejszych ani najprzyjemneijszych (USB są obsługiwane po instalacji windy ale jak to zrobić skoro windy nie zainstalujesz?:)).

 

Tak na szybkiego:

http://www.morele.net/inventory/info/hcZRsZ/

Cena w PLN  3500zł+ zobacz ile kosztuje taki zestaw na Amazonie

Aczkolwiek oboudowy od SPC możesz nie uświadczyć...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem po oporze, zanim otrzymalem jakokolwiek odp

 

corsair spect-01 (uwaga obudowa jest za mala zeby weszla tam noctura, wchodzi na styk jak sie lekko zegnie blache z oknem tak zeby heatpipe nie blokowalo sie podczas zamykania obudoy, niby radyklane podejscie i zmiescilo sie na styk ale sie zmiescilo tak?)

evaga 500b

sykalke 6700k

noctura nh14d

corsair 3KHz 16GB

evga 970 ftw+ (juz niechialem dawac +200£ wiecej za 980Ti mozliwie ze w przyslosci zmienie) czy oplaca sie przeplacac za ftw+? to zalezy ;} jakosciowo karta jest wykonana duzo lepiej od referena i ma dodatkowe bajery, mozna powiedziec ze 50£ wiecej od referenta to bardzo duzo jednak trzymajac ja w reku od razu wiadomo za co sie zaplacilo i w sumie juz sie nie zaluje

samsung 850 250GB

asus pro gamer z170

tplink dual band 1900

abyssus 2014 (wyczuwalny smoothing i jitter, mozna wybrac cos lepszego, sterownik a raczej ui beznadziejne wzasadzie bezuzyteczne)

ozone strike battle (mx red) klawiatura jakosowo duzo lepsza ale bez tactile wielokrotne wciskanie przyciskow niby jest szybsze ale czasem dusi sie klawisz bo nie ma sie feadbacku zwrotnego co powoduje opuznienia na skilach lancuchowych, musze wytesowac mx brown, bo red  to niestety ale nie jest to, niewiadomo w ktorym momencie przycisk jest w pozycji aktywnej a w ktorej nie i traci sie czasem na tym kilka bardzo cennych ms, bo skill zwyczajnie nie wchodzi :<

 

 

ile to wyciaga w aionie? ano 10-20fps na siege (bardzo duzo ludzi w jednym miejscu)

 

w wiedzminie jak  ustawie bez szalenstw z kilkoma opcjami na high zamiast ultra to trzyma te 60fps caly czas, do full ultra jesli komus bardzo zalezy to raczej 980Ti sie znacznie bardziej oplaca brac jak 970 i to nawet kosztem gorszego procesora zedu i5

 

 

instalacja z pendrive systemu win10 przebiega bezproblemowo i o dziwo dosc szybko, natomiast oprogramowanie asus to jeden wielki bubel, instalatory albo niedzialaja albo instaluja jakies nikomu niepotrzebne dodatki, chociaz sama plyta jest dosc dobra to oprogramowanie ssie i to mocno

Edytowane przez korgva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Co do klawiatury możesz spróbować kupić gumowe o-ringi(lub uszczelki hydrauliczne). Mam podobny problem na MX Red do ciebie, ale podczas gry, gdzie np. trzeba wcisnąć 2xW żeby biec sprintem, cofam klawisz i wciskam znowu, ale w praktyce klawisz jest cały czas wciśnięty bo za mało go wycofałem. Myślę, że o-ring zmniejszając maksymalny skok klawisza zniweluje problem, a przy okazji będzie ciszej. Jeśli chodzi o odbijanie klawisza do góry to spróbuj MX Black.

 

W Z97 pro gamer pokazywała się lista i można było odznaczać niepotrzebne rzeczy. Jakby co ROG Gamefirst to Cfos.de, czyli bardzo przydatny program do automatycznego sterowania pakietami i ruchem sieci, a cała reszta raczej się nie przyda.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klawiatury możesz spróbować kupić gumowe o-ringi(lub uszczelki hydrauliczne). Mam podobny problem na MX Red do ciebie, ale podczas gry, gdzie np. trzeba wcisnąć 2xW żeby biec sprintem, cofam klawisz i wciskam znowu, ale w praktyce klawisz jest cały czas wciśnięty bo za mało go wycofałem. Myślę, że o-ring zmniejszając maksymalny skok klawisza zniweluje problem,[...]

 

Dokadnie w tym problem, troche nie rozumiem dlaczego przycisk ma zakres ruchu 4mm kiedy aktywacja nastepuje przy jakis 2-1.5mm, bez sensu i dokladnie tak jak sugerujesz mysle nad zakupem o ringow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o TYM (klik)? Dobrze rozumiem?

tak o tym, tak btw te wymagania tam podanne sa wyssane z palca, albo mówiá o 20fps podczas robienia quiestow kampanii ;] jak sie bije 300v300 to na tym ich recomended pc bedzie moze z 3fps albo i nie... na moim wczesniejszym kompie ktory byl jedna mocniejszy od tego co oni podaja w recomended mialem 2 fps.. a gra  w momencie wydania polecenia do attaku zaliczala zwiecha na 20/30sekund

Edytowane przez korgva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...