Skocz do zawartości
nVidia99

Temperatury GTX 980 Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

GTX-sy mają temperaturę ostrzegawczą 79 stopni, na jednej karcie Gigabyte GeForce GTX 980 4GB G1 Gaming, największą temperaturę jakom miałem to 71 stopni, nawet podczas dwóch godzin gry w Projekt Cars (jedna z najbardziej wymagających gier, przynajmniej według mnie) oczywiście nie na full detali. Po włożeniu drugiej karty po 5-6 minutach gry (teraz na full) w Project Cars pierwsza ma 80 stopni druga 72 i zbijają zegary. Jak zaczynam grać na zimnych kartach to zegary są 1354 MHZ a jak temperatura dojdzie do 80 stopni to spadają 1342, 1316 i nawet widziałem 1278. Zegary spadają gra zaczyna gorzej chodzić.

 

Jak ustawie w MSI Afterburner Power Limit na 120 %, Temp Limit na 90 stopni to wtedy karty chodzą głośno zegary nie spadają gry chodzą dobrze ale karty mają 86 stopni, większej nie.

Moje pytanie jest takie czy tak można robić, czyli zwiększyć limit temperatury żeby wszystko dobrze chodziło. To tylko 7 stopni więcej, ale z drugiej strony to 7 stopni więcej niż producent przewiduje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. http://forum.purepc.pl/topic/360942-geforce-gtx-970-gtx-980-temat-zbiorczy/

2. Nie jestem pewien czy nawet w BIOSie karty jest taka opcja. Niestety dwie karty z autorskim chłodzeniem producenta są generatorem wysokich temperatur w skrzynce i albo będziesz mieć hałas poprzez podwyższone obroty + mocna wentylacja albo idziesz w stronę LC. 

 

Ostatnią opcją jest zakup drugiej karty jako konstrukcja referencyjna ( blower ) - będzie wywalać nagrzane powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuje pytanie.

Dwie karty chodzące na 99% to jest duży hałas ale mi to nie przeszkadza.

Tylko czy te karty mogą chodzić na 86 stopni (muszę podnieś limit z 79 na 90 bo inaczej zegary spadają) skoro limit ostrzegawczy to 79 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...