Skocz do zawartości
lockhed

Czekac czy nie czekac oto jest pytanie (KT600 vs nForce2)

Ktory chipset wybrac ?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Ktory chipset wybrac ?

    • nForce2
      47
    • VIA KT600
      22


Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie. Idzie juz do mnie procek i Chieftec 420. Zostalo mi kupic MOBO i pamiatki. I tutaj pojawia sie pytanie. Czekac na KT600 (moze tydzien, moze miesiac) czy olac to i kupic nForca (abita albo epoxa).

Wiem ze bywalcy forum dziela sie na zwolennikow VIA i nvidii (tak jak z ATI vs GeForce) wiec pewnie bedzie widac "dwa obozy" ale niech tam. ;)

Wiec co radzicie ? Czekac czy brac nForce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno widziałem recki już płyt na KT600 i są wolniejsze od nForce 2 ULTRA 400 :evil:  może biosy coś poprawią ale na razie żadna rewelacja :cry:

No ale mi chodzi o testy plyt ktore zostana wypuszczone do sprzedazy, a nie zadnych prototypów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Idzie juz do mnie procek i Chieftec 420. Zostalo mi kupic MOBO i pamiatki. I tutaj pojawia sie pytanie. Czekac na KT600 (moze tydzien, moze miesiac) czy olac to i kupic nForca (abita albo epoxa).

Wiem ze bywalcy forum dziela sie na zwolennikow VIA i nvidii (tak jak z ATI vs GeForce) wiec pewnie bedzie widac "dwa obozy" ale niech tam. ;)

Wiec co radzicie ? Czekac czy brac nForce ?

niema co czekać kt600 już jest, ale ja polecałbym Ci i tak płytę z nforce2 (np. Abit NF7 - s (v 2.0 ), lub Epox 8RDA+ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Idzie juz do mnie procek i Chieftec 420. Zostalo mi kupic MOBO i pamiatki. I tutaj pojawia sie pytanie. Czekac na KT600 (moze tydzien, moze miesiac) czy olac to i kupic nForca (abita albo epoxa).

Wiem ze bywalcy forum dziela sie na zwolennikow VIA i nvidii (tak jak z ATI vs GeForce) wiec pewnie bedzie widac "dwa obozy" ale niech tam. ;)

Wiec co radzicie ? Czekac czy brac nForce ?

niema co czekać kt600 już jest, ale ja polecałbym Ci i tak płytę z nforce2 (np. Abit NF7 - s (v 2.0 ), lub Epox 8RDA+ )

Tak ? To pokaż mi płytkę w jakimś sklepie ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddalem glos na nf2 kt600 nie bedzie jakas specjalna rewelacja i nie bedzie duzo wydajniejsze o ile wogole bedzie narazie sie nie ma co wypowidac pojawia sie w polsce bedziemy gadac :) Tak czy siak bralbym nf2 chocby ze wzgledu na dzwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zeby "ułatwic" Ci jeszcze twój wybór powiem tak: dołącz do grona chipsetów (kt600 i nforce2) jeszcze jeden nforce2 400 (non-ultra). Jest jedno kanałowy i rozwala nawet 2 kanałowe nforce2 ultra 400 (co ponoc trudno jest nawet wytlumaczyc specjalistom z nvidii hehe). Poczekaj troche jeszcze na testy plyt ... tydzien czy 2 cie nie zbawi... a mozesz dzieki temu duzo na wydajnosci zyskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zeby "ułatwic" Ci jeszcze twój wybór powiem tak: dołącz do grona chipsetów (kt600 i nforce2) jeszcze jeden nforce2 400 (non-ultra). Jest jedno kanałowy i rozwala nawet 2 kanałowe nforce2 ultra 400 (co ponoc trudno jest nawet wytlumaczyc specjalistom z nvidii hehe). Poczekaj troche jeszcze na testy plyt ... tydzien czy 2 cie nie zbawi... a mozesz dzieki temu duzo na wydajnosci zyskac.

widzialem test solteka na nf2 400 (non ultra) niezle wymiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po lekturze porównania referencyjnej płyty via kt600 z chyba abitem na nF2 stwierdzam, że warto czekać na kt600. z kt333 i kt400 nie ma większych problemów, z nF2 są ale mniejsza z tym. KT600 jest po prostu wydajniejsze i potrzebuje 1 kości ramu a nie 2 do duala na nF2. kt600 wygrywało w większości testów, chyba 2 czy 3 wygrał nF2.

koledzy natomiast kierują się porównaniem wersji ALBA (jeszcze mniej dopracowana niż beta) jakiegoś epoxa, na bez porządnego biosa z płytą na nF2 w oficjalnej wersji i chipsetem ultra.

 

wyjdą pierwsze oficjalne testy, wyjdzie msi, abit, asus i pełny epox to się przekonacie kto ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście moge się mylić, sam kieruję się 1 testem. ale bardziej normalny dobór sprzętu - płyta referencyjna jest jako-tako dopracowana, ta alfa epoxa - no comment. porównajcie sobie nF2 dzisiaj dostępne z wersją alfa sprzed roku ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Idzie juz do mnie procek i Chieftec 420. Zostalo mi kupic MOBO i pamiatki. I tutaj pojawia sie pytanie. Czekac na KT600 (moze tydzien, moze miesiac) czy olac to i kupic nForca (abita albo epoxa).

Wiem ze bywalcy forum dziela sie na zwolennikow VIA i nvidii (tak jak z ATI vs GeForce) wiec pewnie bedzie widac "dwa obozy" ale niech tam. ;)

Wiec co radzicie ? Czekac czy brac nForce ?

niema co czekać kt600 już jest, ale ja polecałbym Ci i tak płytę z nforce2 (np. Abit NF7 - s (v 2.0 ), lub Epox 8RDA+ )

Tak ? To pokaż mi płytkę w jakimś sklepie ?:)

niedługo będzie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testu ktory zapodal lebioda wynika ze jednak nForce jest szybszy. Z drugiej strony plyty znanych producentow z KT600 dopiero sie pojawiaja a jak wiadomo moga byc one lepsze/gorsze od plyty referencyjnej.

No ich cholera wie co zrobic.

 

BTW. AMD rulezz daleko od Lublina mieszkasz ? Bo ja z Lublina jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Idzie juz do mnie procek i Chieftec 420. Zostalo mi kupic MOBO i pamiatki. I tutaj pojawia sie pytanie. Czekac na KT600 (moze tydzien, moze miesiac) czy olac to i kupic nForca (abita albo epoxa).

Wiem ze bywalcy forum dziela sie na zwolennikow VIA i nvidii (tak jak z ATI vs GeForce) wiec pewnie bedzie widac "dwa obozy" ale niech tam. ;)

Wiec co radzicie ? Czekac czy brac nForce ?

niema co czekać kt600 już jest, ale ja polecałbym Ci i tak płytę z nforce2 (np. Abit NF7 - s (v 2.0 ), lub Epox 8RDA+ )

Tak ? To pokaż mi płytkę w jakimś sklepie ?:)

niedługo będzie 8)

powiem wiecej juz sa http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=575 :twisted: :twisted:

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to KT600 nie ma blokady szyny agp/pci. 

Wiec nie podkrecisz proca tak bardzo jak na nForce'ie.

Dlatego oddalemglos na nVidie

Jestes pewny ? Bo jak tak to dyskwalifikacja VIA600 na starcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to KT600 nie ma blokady szyny agp/pci. 

Wiec nie podkrecisz proca tak bardzo jak na nForce'ie.

Dlatego oddalemglos na nVidie

Jestes pewny ? Bo jak tak to dyskwalifikacja VIA600 na starcie :(

Tak jest w przypadku Epoxa na KT600

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1835&p=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT600 jest po prostu wydajniejsze i potrzebuje 1 kości ramu a nie 2 do duala na nF2. kt600 wygrywało w większości testów, chyba 2 czy 3 wygrał nF2.

co ty gadasz, pokaz te testy w ktorych wygrywa kt600 :?:

znow wprowadzasz ludzi w blad, nforce2 robi kt600 w prawie kazdym benchu, nawet do 10% roznicy.

 

Ja bym sie nie zastanawial tylko bral mobo na nf2, jak wyjda na kt600 to znow bedziesz czekal az stanieja, bo nowosci kosztuja kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT600 jest po prostu wydajniejsze i potrzebuje 1 kości ramu a nie 2 do duala na nF2. kt600 wygrywało w większości testów, chyba 2 czy 3 wygrał nF2.

co ty gadasz, pokaz te testy w ktorych wygrywa kt600 :?:

znow wprowadzasz ludzi w blad, nforce2 robi kt600 w prawie kazdym benchu, nawet do 10% roznicy.

 

Ja bym sie nie zastanawial tylko bral mobo na nf2, jak wyjda na kt600 to znow bedziesz czekal az stanieja, bo nowosci kosztuja kase.

Przesadzasz z tą kasą, w Komputroniku są GA-7VT600 za 330zł :D . http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7664 (ale brak towaru).

Tu drożej, po 400 zł: http://www.profcomputer.com.pl/html/show_cennik.php ale też nie tragicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz w Polsce "sa" w sklepach to znaczy ze za pare dni pojawia sie pierwsze testy finalnych wersji mobos na KT600. i wtedy oddam glos. chociaz z drugiej strony to przydaloby sie rozroznirnie pomiedzy nf2 400, nf2 400ultra. bo ten pierwszy wypada znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz w Polsce "sa" w sklepach to znaczy ze za pare dni pojawia sie pierwsze testy finalnych wersji mobos na KT600. i wtedy oddam glos. chociaz z drugiej strony to przydaloby sie rozroznirnie pomiedzy nf2 400, nf2 400ultra. bo ten pierwszy wypada znakomicie.

A tak w zasadzie to ktore plytki sa na nf2 400 ? Bo Epox RDA3+ i Abit NF7-s to zdaje sie na ultra, tak ?

Bo jakos tak to wyglada ze na stronie ABIT'a np. pisze ze NF7-S jest na chipsecie nForce2... SPP 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz w Polsce "sa" w sklepach to znaczy ze za pare dni pojawia sie pierwsze testy finalnych wersji mobos na KT600. i wtedy oddam glos. chociaz z drugiej strony to przydaloby sie rozroznirnie pomiedzy nf2 400, nf2 400ultra. bo ten pierwszy wypada znakomicie.

A tak w zasadzie to ktore plytki sa na nf2 400 ? Bo Epox RDA3+ i Abit NF7-s to zdaje sie na ultra, tak ?

Bo jakos tak to wyglada ze na stronie ABIT'a np. pisze ze NF7-S jest na chipsecie nForce2... SPP 8O

Soltek SL-NV400-64L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...