Skocz do zawartości
DarkstormPB

Zestaw do gier za około 4000-5000 1920x1080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Złożyłem wstępnie sobie taki zestaw:

 

Procesor: Intel Core i5 4690 4x3.50 GHz BOX (LGA1150, 6MB, HD4600, 84W)

 

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H-A, B85, HDMI, DVI, DSUB, SATA3, mATX, LGA1150

 

Pamięć: DDR3 8GB 1600MHz HyperX Fury (2x4GB, DualDDR, CL10)

Dysk: ADATA 256GB SSD, 2.5", SATA/600 560MB/s, 360MB/s SP920

GPU: GeForce GTX970 Gigabyte 4GB, DDR5, 3xDP, HDMI, 2xDVI, PCI-E, OC 1114/7010

 

+ obudowa i Win 7

 

 

- Komputer będzie wykorzystywany głównie do gier. Rozdzielczość 1920 x 1080.

- Części nowe.

- Nie będę nic podkręcać

- preferowany sklep: http://www.gral.pl

 

Czy ze względu na rozdzielczość jest sens inwestować w coś mocniejszego niż gtx970? (np 980). Czy też ta 970 powinna spokojnie ciągnąć przez najbliższe lata? Boję się że jak dołożę tysia do 980 to ten tyś będzie zamknięty w obudowie nieużywany...

 

Proszę też o opinie czy płyta główna nadaje się pod te komponenty czy lepiej szukać czegoś innego?

 

Chętnie też wysłucham uwag na temat pozostałych komponentów. Jeśli z jakiegoś powodu zalecacie inne będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Podkręcanie nie jest złe z tego co pamiętam.Już wiele lat temu kumpel podkręcał procesor Celeron z bardzo dobrym rezultatem.

 

Czytałem,że podkręcony GTX970 podchodzi parametrami pod niepodkręconego GTX980.

 

Weź dobry zasilacz z certyfikatem 80+gold  500-550watt.

 

GTX970 i procesor intel 4690k to nawet po podkręceniu nie jest prądożerna kombinacja.

 

ZOBACZ FILM-LINK

 

Możesz też dokupić lepszy niż fabryczny cooler do procesora za ``rozsądną cenę``.

 

Oczywiście nie namawiam,bo może będzie O.K. dla Twoich potrzeb bez podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w co planujesz grać?

 

Wydaje mi się, że gtx970 styknie przez najbliższe lata, ale na pewno zaraz ktoś napisze, że nie ma co i lepiej dołożyć i brać 980  :>

Wiesiek, Doom, może GTA a potem sie zobaczy. No właśnie o to mi chodzi czy jest sens dokładac. Lepszego monitora nie będe miał wiec podejrzewam, że większa część mocy 980 będzie nieużywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że naprawdę 970 4gb będzie wystarczająca, będziesz mógł pograć na wysokich tak czy tak i jeszcze na trochę wystarczy.

 

A czemu chcesz kupować na gral.pl? Trochę drogawo, chciałem Ci polecić kartę Asus gtx970 4GB Strix wersja OC, na morelach to tylko 50zł więcej:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-strix-geforce-gtx-970-4gb-ddr5-256bit-dp-hdmi-dvi-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-649210/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Gral? Mam blisko do odbioru, blisko do serwisu w razie jakby co, choć trzeba przyznać że komputery od nich służyły zawsze wiele lat. No i trochę sentyment.

Ale się nie upieram. Jak ktoś mnie przekona to jestem otwarty na nowe propozycje. Dlatego proszę o opinie na forum:)

 

Swoją drogą znalazłem taką oto ofertę na morelach:

 

http://www.morele.net/inventory/info/sCnhq/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=IN_YT_TechnologyCorner

 

Coś podejrzanie niska cena jak na zestaw z gtx 980...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję kupić nowego kompa i mam problem na zdecydowanie się jaką kartę graficzną kupić. Rozdziałka w jakiej będę grać to 1920 x 1080. Przeglądając inne wpisy doszedłem do wniosku, że najlepszą kartą będzie gtx 970. 980 się niby nie opłaca bo ma zbyt mały przyrost wydajności w stosunku do ceny. Poza tym skoro nie odpalę wyższej rozdziałki niż 1920 x 1080 to chyba nie wykorzystam mocy mocniejszej karty? 970 powinno chyba wystarczyć do grania w tej rozdzielczości przez najbliższy czas? Dobrze rozumuję? Ktoś coś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumujesz.

W twoim przypadku:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_oc_vs_radeon_r9_390_oc_test_kart_graficznych

 

Zastanowiłbym się też właśnie nad 390-ką. Znaczy, ja bym wziął dziś 390-kę, ale... sam zdecyduj.

 

Nowe generacje (za kilka miesięcy) powinny być znacznie wydajniejsze, ale i pewnie nie w tych pieniądzach co planujesz.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...