Skocz do zawartości
Triangullar

Łączenie GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest możliwość połączenia dwóch GPU: nVidia GTX 980 SC i Intel HD Graphics 4000 (CPU)?

Wiem że ATI pozwala na takie połączenia, próbowałem zainstalować LucidLogix Virtu ale komputer wpadł w pętle restartów.

Dodam że mam system Windows 10 Pro x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o technologię nvidia optimus, wykorzystywaną popularnie w laptopach? Było w planie wydanie wersji dla komputerów stacjonarnych, bodajże miało się to zwać nvidia synergy, ale jeżeli dobrze się orientuję, to projekt porzucono i jeżeli nie jesteś power userem, to raczej sobie to odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi mu o odpowiednik Optimusa od Intela -  Lucid Virtu .

 

Istotnie , najwięcej o tym się słyszało przy okazji premiery chipsetu Z68 , potem cisza .

 

Niby na Z77 to powinno działać ( widziałem testy LV na Asrocku Z77 Ex6 ) ale może to kwestia licencji i na innych płytach tego może nie być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile w laptopach ma to sens z racji baterii to sensu zaoszczędzenia kilku watów na komputerze stacjonarnym kompletnie nie rozumiem i nie jest to warte świeczki. 980 w 2d zużywa naprawdę mało W i skoro masz taką kartę to na dopłacenie 1zl w skali roku za prąd Cie stać. W dodatku samo lucid virtu powodowało więcej problemów w grach niż korzyści związanych z oszczędnością prądu.

 

Tapatapatap Z2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile w laptopach ma to sens z racji baterii to sensu zaoszczędzenia kilku watów na komputerze stacjonarnym kompletnie nie rozumiem i nie jest to warte świeczki. 980 w 2d zużywa naprawdę mało W i skoro masz taką kartę to na dopłacenie 1zl w skali roku za prąd Cie stać. W dodatku samo lucid virtu powodowało więcej problemów w grach niż korzyści związanych z oszczędnością prądu.

 

Tapatapatap Z2

Nie chodzi mi o przełączanie się między GPU a połączenie ich.

Chodzi mi o odpowiednik nVidii tego co jest opisane tu: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-dual-graphics-test.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z77 i pobawiłem się trochę tą już martwą technologią. Martwą dlatego że producent nie poszedł za ciosem i nie przygotował sterowników które wspierały by tą technologię w nowszych grach. Widocznie było z tym zbyt wiele roboty aby było to opłacalne. Jak się nie mylę to pewnie dlatego później kolejne wersje Virtu MVP były płatne, aż do momentu całkowitego porzucenia tej technologii. Ogólnie tak jak piszą: więcej z tym problemów niż pożytku. Odpuść i zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...