Skocz do zawartości
sognipl

Nowy komputer do 1500 zł i przełożenie podzespołów z laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno kupiłem laptopa, niestety uległ awarii - zalaniu. Stwierdziłem. że w sumie niepotrzebny mi komputer przenośny i chciałbym zainwestować w pcta.

 

Tutaj pojawia się pytanie - co mógłbym z niego zaimplementować? Z góry uprzedzam, że nie znam się na tym, także proszę o wyrozumiałość, jeśli pytania będą laickie.

 

 

Konfiguracja laptopa:
 

Procesor: Intel Core i3-5005U (2 rdzenie, 2.00 GHz, 3 MB cache)

 

Dyski: 128 GB SSD mSATA oraz 1000 GB SATA 5400 obr.

 

Ram: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)

 

Link do laptopa: http://archiwum.alle...5825802397.html

 

Dyski i ram chyba powinny zapewnić wydajne działanie (ew. myślałem o dołożeniu ramu), chciałbym, aby dało się na nim zagrać w jakąś gierkę.

 

Z tego co mi się wydaje problemów z ramem oraz pamięcią być nie powinno. Pytanie co z procesorem?

Czy opłaca się w ogóle dokładać te części, czy nie lepiej kupić gotowca? Ostatnio interesowałem się podzespołami komputerów z 6 lat temu. Gdzie składać komputer?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez sognipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co możesz przełożyć to dysk, jeśli jest msata, będziesz potrzebował adapter.

Pamięci - sodimm tylko w płytach thin itx, tam ciężko będzie pograć, bo nie mają pełnoprawnego portu pci-e x16.

CPU nie wykorzystasz w desktopowej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jedynymi częściami jakie można przełożyć z laptopa do komputera to dyski ale chyba potrzeba stacji dokującej (chyba).

Do gier komputera za 1500 zł nie kupisz( a przynajmniej nie na dłuższy czas). Z nowych części za 1500zł nic ciekawego nie dostaniesz a z używanych może coś być, ale też na długo nie starczy. Będziesz musiał pozbierać do 2500-3000 na jakieś pożądne części albo sprzedać te z laptopa jeśli działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro talerzowiec jest na sata to moze się nadać

a tak ogólnie to monitor masz? żeby kompa pod cos podłaczyć

 

 

1 Zasilacz LEPA N400 400W (N400-SB-EU) 142,00 zł 
2 Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB  50,00 zł 
3 Płyta główna ASRock 970M PRO3 279,00 zł 
4 Pamięć GoodRam PLAY DDR3, 4GB, 1866MHz, CL9 (GYG1866D364L9AS/4G) 83,00 zł 
5 Procesor AMD FX-4300 4 Rdzenie 3.8 GHz Piledriver Socket AM3+ bulk (FD4300WMW4MHK) 275,00 zł 
6 Chłodzenie CPU LC-Power LC-CC-95 46,90 zł 
7 Karta graficzna Palit GTX 750 Ti STORMX 2GB GDDR5 (128Bit) DVI-D/HDMI/VGA (NE5X75TTHD41F) 549,00 zł 
8 Obudowa SilentiumPC Brutus S20 Pure Black (BT-S20) 99,00 zł 
1523,90 

z morele a ze przekroczyłes 1500zł to złożenie i wysyłkę masz w promocji [po wpisaniu kodu z purepc]

+ hdd z lapka

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...