Skocz do zawartości
janek1976

MSI Z170A GPRO I GIGABYTE GFX 980TI NIE DZIAŁAJĄ RAZEM?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pierwszy i niestety smutny wpis na forum. Wybrałem kwietniowy zestaw za 6300 z płytą gł. msi z170a gaming pro i gpu gigabyte 980ti. Niestety nie mogę

zestawu uruchomić. Wysłałem kartę graficzną do morele i przyszła nowa, ale wszystko jest tak jak było, czyli:

 

1) zestaw bez włożonej karty gigabyte'a tylko z tą na płycie gł. się odpala i wszytsko działa.

2) po włożeniu gigabyte 980ti nie gaśnie lampka DRAM na płycie

3) zainstalowałem nowy bios i nic

4) zmieniłem sloty i nic

 

czy jest coś czego nie robię? nie wiem? czy możliwe żeby rekomendowany zestaw z purepc był do du..? w sensie nie kompatybilne składowe? ktoś inny ma taki problem z tym zestawem?

 

pozdrawiam

 

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z inną kartą (nie integrą)?

Sprawdzałeś gniazdo procesora (czy wszystkie piny są proste)?

Kabel sygnałowy włożony do wyjścia z karty graficznej?

Kable zasilające kartę podłączone?

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze trzeba zacząć od podstaw, czyli od sprawdzenia czy czasem nie masz pogiętych pinów sockecie cpu, potem sprawdź kartę czy działa w następnym slocie PCI-E 16x a jak to nie pomoże to sprawdź czy dobrze wpinasz samą kartę w slot, zapinka przy slocie zaskakuje? czy dobrze podpięte są kable zasilające. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, sprawdzałem z jedną kością i nic. gniazda procka nie sprawdzałem, ale skoro działa z kartą zintegrowaną, to chyba wszystko powinno grać?


Próbowałeś z inną kartą (nie integrą)?

Sprawdzałeś gniazdo procesora (czy wszystkie piny są proste)?

Kabel sygnałowy włożony do wyjścia z karty graficznej?

Kable zasilające kartę podłączone?

 

tak, sprawdzałem z jedną kością i nic. gniazda procka nie sprawdzałem, ale skoro działa z kartą zintegrowaną, to chyba wszystko powinno grać?

 


kabel sygnałowy?


z inną kartą działało, sprawdzałem w serwisie.


rozumiem, że kartę wystarczy włożyć do jednego z pinów i podłączyć zasilanie? wiatraczki się kręcą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, sprawdzałem z jedną kością i nic. gniazda procka nie sprawdzałem, ale skoro działa z kartą zintegrowaną, to chyba wszystko powinno grać?

 

 

a właśnie że nie, każdy pin w sockecie odpowiada za co innego, jak nie ma styku na slocie pci-e to  działać nie będzie. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic, podejdę w tygodniu do jakiegoś serwisu i niech specjaliści na to spojrzą. ja już wyczerpałem swoje możliwości. z tego co widzę w necie problem kompatybilności mojej płyty z tą kartą pojawia się całkiem często, więc może jednak zestaw proponowany przez purepc nie był super sprawdzony...trochę frustrujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...