Skocz do zawartości
Rabbitow

[1400-1600zł] Karta graficzna do gier w fullHD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam karty graficznej w cenie najlepiej 1400 zł, a MAKSYMALNIE 1600. Zastanawiałem się nad nowym Radeonem RX480, jednak czytałem o jego problemach z poborem prądu i trochę mnie to martwi. Z drugiej strony jest milion wersji GTX'a 970, jednak jest to już dwuletnia konstrukcja.

 

Karta obecnie będzie współpracować z Intelowskim i5 4460, jednak planuję również modernizację tego elementu pod koniec wakacji. Kartę jednak chcę zakupić już teraz ( przesiadam się z monitora... 5:4 na fHD :zonk: ).

 

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie pali to możesz z ciekawości poczekać na gtx1060 który premierę ma mieć w połowie lipca - kto wie może będzie akurat za te 1500zł do kupienia, a jeśli nie, to kupisz używkę gtx970/980/980ti - pewnie będą wtedy jeszcze tańsze.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądać się można cały czas. Z używką 970/980 nie chodzi o to, czy kupi się 50 zł drożej czy taniej. Chodzi o to, by kupić kartę w dobrym chłodzeniem, nabytą przez konsumenta a nie na firmę i w dobrym sklepie, by gwara była rzeczywista a nie wirtualna. Minimum z półtora roku. W pierwszej kolejności trzeba szukać więc kart Asusa, MSI i Gigabyte. Tu chyba zawsze jest 3 lata gwarancji przy zakupie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowa - to obserwować rynek i czekać na 480X z autorskim chłodzeniem w rozsądnej cenie - grafika dobra ale nie warta wg. mnie 1400-1500zł (tyle zapewne wyniesie koszt modelu z autorskim chłodzeniem).

Dobrze poszukasz fora, OLX to wyrwiesz za 850-950zł GTX970 z min jeszcze roczną gwarancją;
Cena/wydajność bezkonkurencyjna obecnie;

A jak rynek się uspokoi to potem sprzedaż GTX970 i polowanie na 480X/490X/GTX1060 czy coś....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...