Skocz do zawartości
muffas

Komputer do +/- 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  serdecznie ! 

 

Jak w temacie chciałbym kupić komputer za około 6k w zestawie musi znaleźć się windows 

główne przeznaczenie zestawu to gry i w sumie tylko gry z tym że jest kilka rzeczy do wyjaśnienia

Po pierwsze ja kompletnie nie znam się na OC i z tym wiąże się kilka pytań Czy takie OC obniża żywotność sprzętu ? chciałbym aby komp pochodził minimum 5 lat ( nie mówię na full detalach , ale aby mi nie zdechł po 2 latach od przegrania i przeorania napięciami ) to jedna kwestia druga kwestia to taka że skoro nie chce robić OC to może tańszy sprzęt ? albo lepsza karta czy płyta główna ? korzyści z płyty głównej za około 600-800 zł to tylko możliwość OC czy może taka płyta ma jakieś inne zalety. Oto kilka takich moich bolączek wynikających z niewiedzy po prostu. Chciałbym aby ktoś wytłumaczył mi czy te całe OC to warto robić jak się składa kompa na 5 lat czy nie opłaca się ( plusy - minusy)

 

Teraz co do wymagań 

 

SSD pod system i tylko pod system ( potem mam zamiar dokupić ssd 500gb) więc jeśli na system wystarczy 128 to niech będzie 128

 

Co do kultury pracy kompletnie na niej mi nie zależy komputer ma pracować jak wół i być nie do zajechania.

 

Jak wcześniej wspomniałem windows musi byc ale też nie wiem co lepiej czy oem czy pudełkowy 

 

Co do kości ramu to albo 16 gb 2x 8 albo 1x 8 i później dokupię jeszcze 1x 8 

 

Grać zamierzam na jakimś prostym monitorze do grania full HD 60 hz z pewnie jak najlepszym czasem reakcji ( monitora nie mam jeszcze wybranego napisałem tak nie wiem czy ma to znaczenie.)

 

Do komputera chciałvbym jakieś proste DVD/CD za 50 zl takie tam lg

 

Nie chce nic z dual GPU sli i cross fire nie wchodzi w grę  co do kart to celowałem w 1070 ew 1080 jak starczy siana ( Czy wgl jest sens składać zestaw bez oc pod 1080? z mobo za 400 zł ? czy to nie ma sensu ? )

 

 

Jak dotrwałeś/aś aż tutaj to dziękuję Ci za poświęcony czasz i wszelkie rady. ;)

 

 

Pozdrawiam Muffas!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Przy karcie GTX1070 Bierz monitor w fhd 144hz. :mellow:

 

Resztę zaoszczędzonej kasy możesz zainwestować w lepszy procesor itp... a 1070 do gier we fhd wystarczy Ci aż za nadto.

 

SSD 128gb to mało nawet przy utrzymywaniu porządku na dysku.

Ja z HDD zrezygnowałem całkowicie,bo SSD jest szybsze(gry się wczytują szybciej) i prze de wszystkim jest ciche.

 

Możesz wziąć jeden dysk SSD 128 na system a drugi SSD 240 na gry i powinno być ok licząc,że będziesz trzymał porządek i nie gromadził nie używanych materiałów typu gry,filmy...itp..

 

Co do OC zawsze tam jakaś niewielka różnica jest.

Same procesory z serii Skylake i5,i7 z odblokowanym mnożnikiem(na końcu dopiskiem K-możliwością podkręcania) mają standardowo(bez podkręcania) trochę wyższe taktowanie od tych bez K, czyli są szybsze.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

128 + 240 GB ssd? Co to za pomysł, w tej cenie można mieć 480 - 500 GB.

W sumie racja Panie Klaus.

Porównując ceny taniej jest zakupić jeden większy dysk.

Myślałem o zabezpieczeniu danych jakimś dodatkowym dyskiem w razie awarii systemu i opcji formatowania dysku(usunięcia partycji),ale to kosztowna opcja.

 

Dysk polecam taki;

 

SSD Samsung 850PRO 512

 

ew..mniejszy

 

SSD Samsung 850PRO 256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do OC, to ile nie jest do jakichś ekstremalnych wartości raczej nie obniża żywotności sprzętu, ale faktycznie trzeba parę złotych dołożyć. Płyty zdatne do OC obsługują też RAM o wyższym taktowaniu oraz mają lepszą kartę dźwiękową, a do tego częstą większą ilość złącz i różne inne dodatki. Na razie proponuję zestaw bez OC, 16GB RAM w dwóch kościach z płytą z 4 slotami, do tego wydajny procesor ktory starczy na kilka lat i7 6700 i chłodzenie Fera3, wydajna grafika Asusa 1070 i dysk 128GB. Gdybyś rozważył OC to wystarczy zmienić płytę na Z170.

 

Całość + dodatki na x-kom, bo stamtąd są ceny,  wychodzi 5870zł.

 

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black 195,00 zł

SilentiumPC 550W Supremo L2 Gold 289,00 zł

Intel i7-6700 3.40GHz 8MB BOX 1 415,00 zł

SilentiumPC Fera 3 HE1224 105,00 zł

MSI B150M PRO-VDH (B150 PCI-E DDR4) 305,00 zł

Kingston 16GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x8192) 329,00 zł

ASUS GeForce GTX 1070 ROG Strix 8GB GDDR5 OC 2 549,00 zł

Plextor 128GB 2,5'' SATA SSD M7VC Series 189,00 zł

ASUS DRW-24F1MT czarny SATA OEM 55,00 zł

Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD 439,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...