Skocz do zawartości
Darth Revan

Problem zgasnącym ekranem w MSI GT72 Dominator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam MSI GT72 z kartą 980M i grając w CS GO z podłączonym monitorem do laptopa gaśnie mi ekran i wyświetla się napis "brak sygnału". Podczas grania temp procesora i karty nie są większe niż 50 stopni Celsjusza. A powyższe objawy świadczą o problemie z kartą graficzną. Najdziwniejsze jest to że są wieczory gdy gram po 8h i nic zero problemu, albo jak teraz co głównie spowodowało napisanie tego tematu sytuacje gdy siedzę i przeglądam www i nagle nie ma sygnału. Nawet po odłączeniu kabla od monitora nie jestem w stanie przełączyć na ekran w laptopie.

Co dwa tygodnie czyszczę wiatraki z kurzu a laptop znajduje się w pokoju z klimatyzacją ;/

 

Z góry wielkie dzięki za każda rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to system Windows 10, wszystkie sterowniki są zaktualizowane, łącznie z biosem i obsługą wentylatorów.

Jak mam włączony monitor i jest na nim obraz, to tak wyjmę wtyczkę od display portu i wszystko gra przełącza obraz na laptop.

Wygląda to jak zdarzenie losowe są dni kiedy nic się nie dzieje albo jak dzisiaj siedząc wyłącznie na www dwa razy miałem wyłączony monitor i brak sygnału na monitorze, a wyjmując kabel display port na laptopie również ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź proszę w dzienniku zdarzeń jakie masz błędy, Może tam będzie wskazówka. Kiedyś był problem na win8 jak system miał się przełączyć pomiędzy grafikami pomagało na nowo wgrać sterowniki od grafik. W kolejności wszystko usuń pierwsza NV potem intela instalujesz wpierw stery do Intela restart i dopiero NV i  restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to głupio ale chyba przez przypadek doszedłem do problemu, a mianowicie prawdopodobnie problem leży w kablu. Przez przypadek ruszyłem kabel i ekran zaczął migać, potem ponownie nim ruszałem i błąd. Możliwe że  podczas transportu uszkodziłem kabel i podczas ruszania dzieje się coś ze  stykami  i wywala błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...