Skocz do zawartości
hejkappakappa

rx 470 4gb vs gtx 1060 3gb

Rekomendowane odpowiedzi

Też początkowo chciałem gaminga X, ale on nie ma chłodzonych pamieć i sekcji radiatorem. Przez to sekcja rozgrzewa się prawie do 100 C. Fakt, że może wytrzymać do 120, ale to dla mnie za dużo.


No właśnie czekam na jakiś test tego Gigabyte. Jest coś na youtube i  z tego co zrozumiałem karta ma problemy w przejście w  tryb idle cały czas trzyma  1ghz i nie chce zejść .

Recki zaczynają się pojawiać, nie jest źle:

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.quickpconline.com%2Fpc%2Freviews%2Fgigabyte-radeon-rx-470-g1-gaming-4g-review-benchmark%2F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej samej cenie mają tam GB G1, co prawda nie ma testów, ale wolałbym jego.

Asus ma nisko ustawioną temperaturę przez co zbija taktowania.

 

Ja bym mimo wszystko wolał Asusa niż GB, przynajmniej wiem że nie będzie piekarnika.

 

A skąd info o tym zbijaniu taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była recenzja tej karty na purepc i w podsumowaniu zdanie:

 

"Trochę szkoda, że producent zdecydował się wyhamować VRAM w topowym modelu Strix Gaming, który powinien odczuwalnie wyprzedzać konkurencję. Również faktyczna częstotliwość rdzenia rzekomo wynosząca 1270 MHz (OC Mode), niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, bowiem pod obciążeniem wynosi tylko 1125 MHz. Winne temu są ograniczony budżet energetyczny oraz przede wszystkim agresywnie ustawiony limit temperatury, nie pozwalające ASUS Radeon RX 470 Strix Gaming osiągnąć maksymalnych taktowań, dopóki ręcznie nie wyregulujemy obydwu parametrów. Wówczas stabilne 1270 MHz okazuje się wykonalne, oczywiście kosztem spadku kultury pracy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...