Skocz do zawartości
kloper

Jak zabezpieczyć się ???!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jakis kutas wpierdala mi sie do kompa. Nie mam zainstalowanego zadnego trojana, a ten ktos (szkoda ze nie wiem kto to) normalnie chodzi mi po folderach. Po prostu sie wlamał. Jak sie zabezpieczyc ??? Zainstalowac jakis program czy cos takiego, i wreszcie jak takiego kogos zlapać na gorącym uczynku to bym podal adminowi sieci to by gosciu wyleciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Firewalla... wtedy bedziesz wiedzial kto gdzie kiedy po co i dlaczego :) Jezeli pracujesz pod windowsem to watpie aby ktos sie wlamal bez trojana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry jest outpost firewall. jak nic nie kumasz z tej materii to zastanow sie nad nim. jest bardzo prosty do skonfigurowania i z tego co pamietam dostepna jest polska wersja jezykowa.

 

jesli miales juz kiedys do czynienia z ogniomurkiem polecam symanteca, jest the best

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze jakies pytanko.... skad wiesz ze Ci chodzi po folderach :?: zainstaluj ognioscianke (pakiet Norton Internet Security 2003 RULEZZZZZZ ;)) i bedziesz wiedziec kto to :)

ta, oczywiscie tylko kosztuje ponad 300 stowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za odpowiedzi

ROTFL :lol:

Z tego co mi wiadomo to po NetBiosi'e chodzi wlasnie udostepnianie folderow w sieci na windach.

Dla mnie jest oczywiste, ze jestes sam sobie winien - Jak nie chcesz, zeby gosciu/gosciowa :wink: robil ci dziwne rzeczy z folderami to po co je udostepniasz ?

Totalny R.O.T.F.L. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogl nawet dac folder z full dostepem, ale na haslo i myslala ze bedzie bezpieczny a qpa...Wystarczy pqwak i wszystkie badziewiaste win$hity wymiekaja podajac haslo...Proponuje tez abys zainstalowal latki do windowsa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogl nawet dac folder z full dostepem, ale na haslo i myslala ze bedzie bezpieczny a qpa...Wystarczy pqwak i wszystkie badziewiaste win$hity wymiekaja podajac haslo...Proponuje tez abys zainstalowal latki do windowsa....

Fajny ten pqwak 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne ;) ktos z Twojego LANu sie do Ciebie dobiera ;) masz dysk na full dostep :P

Jak to wnioskujesz że ma dysk full dostęp ?

 

Btw. powyższy efekt można łatwo uzyskać np. hpingiem pod linuxem wysyłając pakiety SYN na odpowiednie porty (bardzo fajna metoda na bawienie się z uzytkownikami instalującymi bezmyślnie firewalle :-)

 

Jakby ktoś dostarczył mi takie coś jako dowód włamania to niestety bym musiał mu powiedzieć żeby lepiej przyniósł coś bardziej konkretnego (choć oczywiście bym bardziej przyjrzał się gościowi o IP, z którego podobno nastąpił "włam").

 

Co do zabezpieczenia. Polecam sprawdzić otwarte porty, ewentualnie skonfigurować tak firewalla aby przyjmował zgłoszena NetBIOS tylko z określonych IP.

 

Osobiście spotkałem się z przypadkiem że NetBIOS z braku serwera WINS rozpoczął skanowanie portów gdzieś na serwerze w NY. Oczywiście za to jako administrator dostałem solidnego o<span style="color:red;">[ciach!]</span>lca z góry (uczelni)... ale to były poczatki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. powyższy efekt można łatwo uzyskać np. hpingiem pod linuxem  wysyłając pakiety SYN na odpowiednie porty (bardzo fajna metoda na bawienie się z uzytkownikami instalującymi bezmyślnie firewalle :-)

Nie do konca "czaje motyw"... :wink:

A nie mozna skonfigurowac firewall'a tak zeby wszystkie polaczenia inicjowane z zewnatrz (pakiety SYN) odrzucal ? :oops:

 

Co do zabezpieczenia. Polecam sprawdzić otwarte porty, ewentualnie skonfigurować tak firewalla aby przyjmował zgłoszena NetBIOS tylko z określonych IP.

...choc moze prostsza metoda byloby okreslenie z jakich ip ma nie przyjmowac :wink:

 

Osobiście spotkałem się z przypadkiem że NetBIOS z braku serwera WINS rozpoczął skanowanie portów gdzieś na serwerze w NY. Oczywiście za to jako administrator dostałem solidnego o<span style="color:red;">[ciach!]</span>lca z góry (uczelni)... ale to były poczatki :-)

To teraz pytanie lamera :P :idea:

Jak sie ma brak serwera WINS do NetBIOS'a wychodzacego na zewnatrz (a NetBIOS jest podobno nieroutowalny 8) ) ?

Pytam serio - zawsze sie mozna czegos ciekawego dowiedziec...

p.s.

Za to ja dopiero zaczynam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dobra co do poprzedniego pytania - to juz znalazlem :oops:

 

Jak to wnioskujesz że ma dysk full dostęp ?

 

Btw. powyższy efekt można łatwo uzyskać np. hpingiem pod linuxem  wysyłając pakiety SYN na odpowiednie porty (bardzo fajna metoda na bawienie się z uzytkownikami instalującymi bezmyślnie firewalle :-)

Tak efekt taki (alert firewalla) mozna uzyskac wysylajac SYN'y na porty NetBIOS'a, a do wniosku takiego mozna dojsc w bardzo prosty sposob :wink: :

A mianowicie wysylajac pakiety SYN nie zmienisz gosciowi zawartosci dysku (tworzenie katalogow itp.) za to mozesz bawic sie w draznienie firewall'a (choc jak go ustawisz tak jak napisalem wyzej to nie bardzo 8) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...