Skocz do zawartości
nimitz85

Domowy nas i multimedia podłączone do telewizora - co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

Bardzo potrzebowałbym Waszej pomocy

 

Przygotowujemy się do przeprowadzki i planujemy z Żoną modyfikacje sieci komputerowej bo oboje generujemy dużo dokumentów biznesowych(word/excel/powerpoint/pdf) oraz mediów (rodzinne zdjęcia i filmy) i zrobił się mega bałagan. Niestety nie mam odpowiedniej wiedzy, żeby dobrać rozwiązanie, które spełni nasze wymagania i nie zrujnuje budżetu (budowa i tak położyła go na łopatki... :P)

 

Obecnie pracujemy w modelu

laptop Żony na  Wi-Fi

laptop mój na Wi-Fi

stacjonarny przez LAN

spięte przez router TP-Link WDR4300 + dysk USB

Za pomocą programu allway sync synchronizujemy wybrane katalogi z komputerów z dyskiem sieciowym (niestety dysk nie jest przeznaczony do ciągłej pracy i trzeba go wybudzić poprzez otwarcie folderu zanim zacznie się synchronizowanie :(). Dane z dysku sieciowego lecą z kolei do chmury (google drive).

 

Chciałbym w domu stworzyć porządną (a na 100% porządnie okablowaną sieć) i podłączyć to do jakiegoś NAS`a

Chciałbym również, żeby udało się spiąć z tym telewizor (model dowolny, bo jeszcze nic nie kupiliśmy) tak, żeby udało się oglądać udostępnione zdjęcia i filmy (telefony z nagrywaniem filmów 4K więc nie może to być jakiś mega stary model). Fajnie byłoby mieć możliwość oglądania rzeczy przez netflix/ipla i inne VOD.

Cały dom ma pociągnięte okablowanie w ten sposób, żeby w każdym pomieszczeniu była przynajmniej jedna końcówka. 

 

Bardzo proszę Was o radę co kupić, żeby niepotrzebnie dublować funkcjonalności lub nie płacić za coś, czego nie użyję.

Zastanawiałem się nad konfiguracją z dwudyskowym NAS (żeby dyski się replikowały) oraz jakiś compute stick na HDMI. Tylko zastanawiam się, czy nie wystarczy do domu 1 dyskowy skoro dane i tak lądują w chmurze. Bardzo zależy mi na w miarę prostej obsłudze i automatycznym działaniu, żebym nie musiał tego robić ręcznie. 

Wstępnie myślałem o QNAP TS-231+ i Intel Compute Stick ale jak doda się to do siebie wychodzi prawie 3000 zł a nie wiem, czy potrzebuję aż tak wyszukanych i drogich rozwiązań.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...