Skocz do zawartości
saka1madafaka

Komputer do gier i filmów 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam

Proszę o pomoc w złożeniu zestawy za kwotę 4000 zł (200-300zł+\-). Komputer będzie przede wszystkim służyć do gier i oglądania filmów (na TV). Prosiłbym nie dodawać do zestawu dysku ssd, ponieważ takowy już posiadam. Chciałbym żeby zestaw posiadał naprawdę dobry zasilacz, w przeszłości miałem złe przygody ze spalonymi kartami i dyskami. Kolega mówił mi o zasilaczu jakimś Ravcore czy jakoś tak? Bardzo bym prosił o opinie. Proszę uwzględnić napęd. System operacyjny posiadam. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez saka1madafaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego zestawu za 3982zł. Zobacz czy wystarczająca jest ilość złącz, których potrzebowałbyś itd Do tego obudowa np.:

Crosair 200R za 250zł

Sharkoon S25  za 200zł

SilentiumPC Regnum RG1W  za 160zł         Bez okna 130zł.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do prze instalacji windowsa?? :) zestaw ogólnie jest bardzo dobry, tylko czemu palit 1060? Duzo drożej by wyszło jakby wstawic jakiegos asusa 1070?? Nie mam jakos przekoniania do palita.

Edytowane przez saka1madafaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej propozycji masz z GTX 1070

Będziesz podkręcał procesor?  Jeśli nie, to procek z "K" i płyta Z170 są zbędne


 Duzo drożej by wyszło jakby wstawic jakiegos asusa 1070?? Nie mam jakos przekoniania do palita.

GTX 1060 6GB -> GTX1070 Asusa to o jakieś ~1000zł więcej

 

Palit ma dobre karty

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje. Bazując na Waszych zestawach stworzyłem coś takiego.

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=109016

Jestem skłonny dodać te pare groszy. Co sądzicie o tym zestawie, nie wiem czy dobry ram wybrałem. Proszę o opinie. 

 

W podanym zestawie pomyliłem się z kartą i zamiast Asusa GTX 1070 Wstawiłem gtxa od MSI. Czy może jednak MSI są lepsze od Asusa?

Edytowane przez saka1madafaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz i5-6600K i płytę na B150  - wybrałeś złą "parę" podzespołów.  Brak podkręcania i procesor z "K"? Niepotrzebnie przepłacone. Bierz i5 -6500 bez"K" do płyty B150 a zaoszczędzone ~200zł dołóż np. do obudowy lub chłodzenia procesora,lepszego i cichszego od BOXowego  lub nowego ssd.

 

Reasumując:

i5 bez K  + płyta  B150 albo H110 lub H170   jeśli nie będziesz podkręcał. Chłodzenie procesora Intel dołączone do procesora.

i5 z K + płyta Z170 +  chłodzenie procesora  jeśli będziesz podkręcał ( dodatkowe  170-200zł). Intel nie dostarcza do nich chłodzenia.

 

Przeglądnij najpierw to:   Polecane zestawy przez PURE PC

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wreszcie skleiłem coś sensownego. Proszę o opinie.

 

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/obudowy-33/,,,,,,,sd,1,,28981O901777.655650.977266/1/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

 

Nie jestem, pewien czy potrzebne mi te 16 giga ramu. Może wystarczy 8 a zaoszczedzone pieniądze wstawiłbym jakies chlodzenie na procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki przenoszą do pustego konfiguratora i do pustego koszyka ( koszyk musisz zapisać by był widoczny).

 

 16GB RAM niepotrzebne. Weź 1x8GB i ewentualnie w przyszłości dokupisz drugą kość 8GB

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty z tej promocji kosztują min 500zł, więc dla gry nie warto, do karty Asus dodają Watch Dogs 2.

Chyba nie ma co kombinować z procesorem z K, mało z niego wydajności w grach, a w zamian możesz włożyć 1070 z której realnie skorzystasz, dodałem płytę z 4 bankami na RAM, więc możesz później rozbudować, zasilacz z certyfikatem gold w przystępnej cenie, zestaw wyglądałby tak:

Intel i5-6500
MSI B150 PRO VDH
Pamięć GoodRam PLAY DDR4 2x4GB, 2133MHz, CL15
Asus 1070 Dual OC 8GB
Dysk Toshiba P300
SilentiumPC Gladius M35
SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W

Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...