Skocz do zawartości
Bonished

Upgrade komponentów czy całego komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko hardware'owe świry, jest do was sprawa :D

Aktualnie mam taki setup
fx6300 + stockowe chlodzenie
lmt78-usb3
gtx650
goodram ddr3 8gb ale bardzo podstawowy, slabe opoznienia niskie taktowanie
chieftec 600w
ssd 128gb
zalman z9+

jak bedzie trzeba to moge dopisać konkretne modele moich podzespołów ale sa bardziej tylko orientacyjnie

Szukam najlepszego rozwiązania koszt/wydajność. Bede na bank wrzucał tez lepsze chłodzenie, typu cm evo 212 i podkrecal zeby starac sie lekko dorownac wydajnosci intela.
czy moj aktualny procek bedzie bottleneckował w jakikolwiek sposób gierki jezeli wrzuce w ten setup nowa plyte glowna, szybsze ramy ddr3/4 i gtx960 (a moze jakis radek)?
Czy moze trzeba bedzie go wymienic go np na fx8530?

Jaka płyta główna do grania na podstawke AM3+, ddr3 czy juz ddr4 i z jakim taktowaniem/opoznieniami?

jest jeszcze opcja z i5 2500k ale nie wiem czy jest sens pchac sie w stare rzeczy a do tego nie chce przechodzić na duzo nowsze intele z 2 powodów: mooocno obcinam budzet na grafike a po 2 i tak gry aktualnie wymagaja duzo wiecej od GPU niz CPU.

Wiec albo zostawiam fx6300 i dokupuje tylko mobo+ram+grafe lub robie upgrade do fx8350 (który wyniesie mnie dodatkowe 100-150zł po sprzedazy starego ale nie wiem jak duzego przyrostu fps sie moglbym spodziewac) i dokupuje to samo co wyzej.

Ostateczność to sprzedać wszystko i złożyć coś od nowa ale wolałbym tego uniknac. Wszystko skladam sobie sam. 

Gierki? z bardziej wymagajcych zebym mogl pograc bez pixeli i z wygładzaniem krawedzi h1z1, grid, bf3 i wot.

Sorry jezeli pomyliłem działy.

Z góry dzieki i pozdrawiam :)

 

 
Edytowane przez Bonished

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyklad 2500k to fajny procek, ale ceny plyt sa zazwyczaj wziete z sufitu, ponad 300zł to lekkie przegiecie za prosta plyte z77, trzeba polowac na okazje, a przy tak wiekowej plycie, może być różnie

 

sam proc i plyta to juz 450+300=750zł zostaje 250zł na grafike,

 

do Twoich gier dobym pomyslem bedzie wysoko taktowany i3 na skylake, najtansza plyta z chipsetem H lub B i 8gb ram ddr4 na dobry poczatek

 

możesz zainwestować na razie w GPU, tylko prawdopodobnie grozi to bottlenckiem. na pewno warto wziac karte od nVidia - gtx 1050 to max. (mam wrażenie, że będzie troche ograniczany przez fx), z drugiej strony procka za jakis czas bedziesz musial zmienic, gtx 10xx bedzie mial dluzej wsparcie niz 950ti choćby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana płyty czy pamięci nie wniesie zauważalnego wzrostu wydajności. To nieporozumienie.

Przez wymianę płyty rozumiem lepsze mozliwosci OC procesora, a w testach widzialem ze szybsze ramy daja wyrazna roznice w FPS. Do tego wiadoma wymiana grafiki bo jest najslabszym ogniwem calego komputera tez da mu troche siły.

 

przyklad 2500k to fajny procek, ale ceny plyt sa zazwyczaj wziete z sufitu, ponad 300zł to lekkie przegiecie za prosta plyte z77, trzeba polowac na okazje, a przy tak wiekowej plycie, może być różnie

 

sam proc i plyta to juz 450+300=750zł zostaje 250zł na grafike,

 

do Twoich gier dobym pomyslem bedzie wysoko taktowany i3 na skylake, najtansza plyta z chipsetem H lub B i 8gb ram ddr4 na dobry poczatek

 

możesz zainwestować na razie w GPU, tylko prawdopodobnie grozi to bottlenckiem. na pewno warto wziac karte od nVidia - gtx 1050 to max. (mam wrażenie, że będzie troche ograniczany przez fx), z drugiej strony procka za jakis czas bedziesz musial zmienic, gtx 10xx bedzie mial dluzej wsparcie niz 950ti choćby

 

Nie wziąłeś pod uwagę sprzedaży starych komponentów:) proc to najmniej 350zł, grafika ze 150, czyli juz moge szukac karty za 750 PLN, nie przeszkadzaja mi uzywki.

co to znaczy ze dluzej bedzie miała wsparcie? moja aktualna grafa gtx650 caly czas dostaje aktualizacje wiec 960 nie przestana chyba za 2 czy 3 lata supportowac?

Edytowane przez Bonished

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez wymianę płyty rozumiem lepsze mozliwosci OC procesora, a w testach widzialem ze szybsze ramy daja wyrazna roznice w FPS.

Żebyś się nie zdziwił.

 

co to znaczy ze dluzej bedzie miała wsparcie? moja aktualna grafa gtx650 caly czas dostaje aktualizacje

Jest różnica pomiędzy wspierać a obsługiwać. Nowe sterowniki tylko obsługują kartę. Nikt nie skupia się na poprawie wydajności czy eliminowaniu błędów na starych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga sprawa, to fakt, że przy nowszych sterownikach zaczynaja spadac fps w niektorych tytułach, właśnie przez brak optymalizacji pod starsze karty

 

jeżeli w budżecie zmieścisz jeszcze 960 w wersji 4gb, to będzie przyzwoity sprzęt do grania. niemniej jednak kupowanie wiekowych płyt głównych jest ryzykowne(z68, z77), p67 chyba obarczone najmniejszym ryzykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...