Skocz do zawartości
williusz

2 zestawy komputerowe do 7000 (7500) zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w zakupie zestawów komputerowych na prezent świąteczny dla synów (twins). Czyli dwa zestawy :). Koszt jednego zestawu to ok. 3.500 pln. Wstępnie synowie wytypowali zestaw z poniższych komponentów. Proszę o informacje czy są to dobre podzespoły, ewentualnie jakich korekt powinienem dokonać .  Czy można kupić taniej taki zestaw, ewentualnie w jakim sklepię mogę wynegocjować zniżki. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)  - 235,00 zł

 

Zasilacz Antec VP 500 - 500W - 169,00 zł

 

Procesor Intel CORE i5-4460, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80646I54460) - 855,00 zł

 

Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (SPC125)  - 139,00 zł

 

Karta graficzna Asus GeForce GTX 950 STRIX 2GB GDDR5 (128 bit) 2x DVI, HDMI, DP, Box (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING) - 759,00 zł

 

 

Pamięć HyperX DDR4 Fury Black, 8GB, 2400MHz, CL15 (HX424C15FB/8) - 259,00 zł

 

Płyta główna MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX - 235,00 zł

 

Klawiatura Razer Black Window 359 pln

 

Monitor Benq 21,5``  LED GW2270H Flicker Free 415pln

Edytowane przez williusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cós nie halo ten procek

 

ta klawa mnie powaliła  :ploom:  nie masz na co marnować kasy?

 

ogólnie to szajs a nie zestaw

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja ode mnie: https://www.morele.net/inventory/info/fyPwlw/ + https://www.morele.net/monitor-aoc-i2269vwm-579266/ + https://www.morele.net/klawiatura-logitech-k270-920-003738-426620/. Porównanie z zestawem, który zaproponował tesel:
- płyta główna mająca 4 sloty na RAM (w ramach oszczędności można podmienić na np. https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-d-h110-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-7996-019r-845023/);

- ilość RAM zmniejszona do 8 GB, co powinno na chwilę obecną starczyć (można później dołożyć), kość przetaktuje się do 2133 MHz i powinna mieć niższe opóźnienia;

- obudowa z zasilaczem montowanym na dole, zasilacz będzie zaciągał chłodne powietrze i będzie lepszy obieg powietrza;

- dołożony SSD, dobry model polskiej firmy na kościach MLC z 5-letnią gwarancją (warto brać póki jeszcze są), poprawi on znacząco komfort korzystania z komputera;

- grafika zmieniona na tańszą i mniej wydajną, ale nadal pozwalającą się dobrze bawić, poza tym ten element starzeje się najszybciej;

- zasilacz zmieniony na CX450M - mocy mu wystarczy aż nadto do tego zestawu, a zapewnia stabilniejsze napięcia, ma lepszy certyfikat (80 Bronze), a jakość potwierdza 5 lat gwarancji;

- monitor został zmieniony na AOC na matrycy IPS - bardzo dobre kolory, świetne kąty widzenia, jedyny minus w stosunku do matrycy AMVA to srebrząca czerń, podany wcześniej BENQ może smużyć w dynamicznych grach (wystarczy poczytać komentarze);

- poleciłem klawiaturę, której sam już używam od jakiegoś czasu (ponad rok), ma średni skok klawiszy i jest bezprzewodowa, baterie długo wytrzymują.

 

Jeśli cena jest za wysoka, proponuję zrezygnować na razie z HDD, który możesz dokupić później. Odpowiem na wszelkie Twoje uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- płyta główna mająca 4 sloty na RAM 

po co mu 4 banki na ram, jak proponujesz jedną kość?

, to nie jest żaden crap.

skoro jest wolniejszy to inaczej nie można go nazwać  :ploom: 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 lata pewnie usłyszy od chłopaków "przydałaby się nowa karta graficzna", niezależnie od tego czy teraz wybierze RX 470 4 GB czy GTX 1060 GB. A choćby SSD posłuży im dłużej. Rozumiem, że dla Ciebie liczy się najwyższa wydajność "tu i teraz" kosztem gorszej obudowy (z zasilaczem montowanym na górze), gorszego zasilacza (pusta moc w wypadku tego zestawu) itd. Ja mam inne podejście, wybacz. ;)

Poza tym ja proponuję RX 470, a nie GTX 1050 Ti. Nie ma jakiejś wydajnościowej przepaści względem GTX 1060.

 

Przedstawiłem swój punkt widzenia. Niech autor zdecyduje czy pójdzie w stronę "wincyj fpsów za wszelką cenę", czy też nie.

 

po co mu 4 banki na ram, jak proponujesz jedną kość?

A to trzeba wszystkie zapełnić obowiązkowo (poza tym dałem alternatywę)? Ty nie zaproponowałeś, żeby np. do wszystkich złącz SATA coś podłączyć, marnują się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajesz droższą płytę i myślisz że dobrze robisz? a potem sie z tego wycofujesz 

 

jakbyś jesze nie rozumiał to w komputerach chodzi o wincyj efpesów - bo powiedzą potem tacie że kupił krapa i gierki nie chodzą

 

mówisz że niby gorsze rzeczy tylko po co przepłacać za cos czego nie wykorzysta - to nie hi end gdzie mógłbys marudzić że ci sie kolor kabla sata nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-550w-spc139-774136/

jak juz autor miałby dokładać do zasiłki to conajmniej do takiej 

 

gdy ten radek juz nie bedzie wyrabiał to 1060 idzie jeszcze spokojnie

i nie mów o mitycznym dx12 [jakoś wtedy nvidia zrównuje sie z radkiem - pozatym wszedzie go wyprzedza]

 

no i te twoje magiczne sloty - bedzie 32GB ramu upychał? bo 16 które dałem wystarczą do nastepnej wymiany kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę przeczył, że ten Supremo jest dobry. Ale co Tobą kierowało polecając tamten zasilacz 600W z certyfikatem 80 PLUS? Corsair VS 450 wystarczy.

Nie będę pisał o mitycznym dx12, po prostu RX 470 jest dobrą kartą.

Dałem propozycję płyty głównej, nie musisz na mnie napadać z tego powodu. Ja sam bym chętnie włożył jeszcze nieco porządniejszą (co zresztą zrobiłem w swoim zestawie).

 

Autor zdecyduje, co kupić. Nie będę urządzał z Tobą tu wojenek. Chwytasz się pojedynczych słów i stawiasz mi bezsensowne zarzuty.

 

Miłego wieczoru życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...