Skocz do zawartości
koniu_233

Zestaw do 4000 do oceny do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprzęt użytkowany będzie głównie do gier w fhd na 3-4 lata wystarczy, że na średnich będą chodzić za 2 lata. Obecnie mam i5 2500k i radeon 7870. Miałem i5 2500k i nie podkręcałem teraz też mi na tym nie zależy. Moja propozycja to:

i5 7500 box

radeon rx 470 msi gaming 8gb lub 480 msi gaming 8gb zależy na który starczy.

dysk ssd goodram iridium pro 240

dysk hdd toshiba p300 1tb

zasilacz mam ocz 750 i nie wiem czy wymieniać na np cx 500 czy zostawić mój stary ma prawie 4 lata.

płyta główna msi b250mpro-vdh. W komputerowym mi powiedzieli, że ta płyta słaba jest i lepiej pod nowe procesory jej nie brać.

goodram ddr4 8gb 2133mhz cl15

obudowa do 200 zł z usb 3.0 jednym chociaż z przodu.

Jakieś chłodzenie czy wystarczy to boxowe jak nie będę podkręcał?? Proszę o sugestie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja ode mnie: https://www.morele.net/inventory/info/zRWztb/. Uprzedzam pytanie: zasilacz bez problemu sobie poradzi (o ile będziesz chciał wymienić obecny). Corsair CX500 to stara seria o niezbyt dobrej opinii. Zasilacze te dobrze trzymały napięcia itd., ale miały za niskie dopuszczalne temperatury pracy, więc przy mocniejszym obciążeniu (lub cieplejszym otoczeniu) po prostu się wyłączały (zadziałało zabezpieczenie). Płyta główna wygląda dość solidnie, nie wiem o co biega tym "doradcom" (tzn. domyślam się, że chcieli Ci wcisnąć jakąś inną).

Edit: wystarczy chłodzenie boxowe.

Edytowane przez Bull3tproof
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zasilacz sam gdzieś w internecie znalazłem, że ponoć dobry. Ja wiem, że lepsza ale czy ta tańsza będzie ten procesor jakoś zwalniała czy coś nie znam się na tym za bardzo tyle co przeczytałem. Jak tak to wolę wziąć jakiś procesor 4 generacji z dobrą płyta tylko czy warto zamieniać i5 2500k na jakaś i5 4 generacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, płyta nie będzie zwalniała procesora. Tak w ogóle to najtaniej byłoby podkręcić Twój obecny procesor i kupić nową kartę graficzną.

Zapomniałem zapytać: Twój monitor posiada złącze DVI/HDMI/DP? Żebyś nie miał problemów z podłączeniem nowej karty (zabawa w aktywne konwertery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślisz o gtx 1060 msi 6gb?? na dx 11 ponoć lepsza a ja z racji tego że mam win7 i tak na dx 12 nie pogram? tak samo nie mam zamiaru grać na wyższej rozdzielczości niż fhd bo takiego monitora nie mam więc te 6gb chyba wystarczą gtx 1060??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz Geforce'a, to w porządku. 6GB zdecydowanie wystarczą tej karcie. Sugeruję wybierać spośród następujących modeli: Gigabyte WF OC, Palit JetStream, Msi Gaming (weź wersję bez X - zaoszczędzisz ~100zł a taktowania możesz sam sobie podnieść). A system (legalny) możesz zaktualizować za darmo do Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam legalną wersję na płycie win 7 home. Ale czy to już nie jest za późno na aktualizacje bo teraz trzeba płacić chyba?? A win7 jest spoko :) Nie to że wole zawsze miałem radeony ale skoro jest o jakieś 15% wydajniejsza i mniej prądu  pobiera to chyba warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...