Jump to content
Tom Ha

Resident Evil 7

Recommended Posts

OK, bo wygląda na to, że nie ma topicu stosownego ;-)


https://www.youtube.com/watch?v=y3VzO0aVqSk


Gra wyszła wczoraj nad ranem i co tu dużo mówić, wbija w fotel z siłą Tyranta, do tego wszędzie zdobywa uznanie i wreszcie (licząc od czasów Czwórki) doczekaliśmy się nowej jakości, jeśli chodzi o serie RE!
Mowa tutaj nie tylko o stronie graficznej, ale przede wszystkim o sterowaniu! Koniec z beznadziejnym sterowaniem made by Capcom! :D Przez lata wmawiano nam, że to dodatkowy smaczek tej serii, ale to tylko nieudolne usprawiedliwienia ze strony ludzi, któzy nie za bardzo rozumieli zasady sterowania postacią, która przez ponad 50% czasu gry otoczona jest przeróżnej maści maszkarami, z czego część jest już na starcie szybsza! ;]

Na razie pograłem krótko, doszedłem ledwo do garażu, ale i tak uważam, że gra jest genialna, jeśli chodzi o klimacik, nową definicję obskurnej chaty i ładunek stresu, jaki trzeba przełknąć, by np. przemknąć się cichaczem koło Pana domu, unikając przy tym obcięcia nogi szpadlem :D
Póki co, mocne 9/10!

Grę można wyrwać w cenie 110-120 zł; (digital) więc to całkiem niewygórowana cena, jak za premierówkę - za dokładnie 12 miesięcy PeCetowcy dostaną możliwość przemierzania obmierzłej chawiry w helmetach VR, co zapewne przełoży się na ilość zawałów przed kompiszonami, póki co jednak, z VR cieszą się jeno "kąsoluchy" ;-) 


Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demo zrobiło całkiem dużego smaka na tę grę, niby krótkie, ale ilość zakończeń oraz dość ciężka droga do odkrycia wszystkich sekretów spowodowały, że można było nabrać nadziei, że Japończycy odeszli od strzelanko-nawalanki na rzecz bardziej klasycznych, residentowych rozwiązań i tak właśnie jest ;-)
Jeżeli ktoś się obawia, że to kalka z Outlasta pierwszego, to zapewniam, że nie! :) Teraz poczekam grzecznie do premiery wszystkich dlc, jeżeli zaoferują sporo treści, to zapewne skorzystam - pierwsze dwa wyjda na PC jakoś pod koniec lutego, na wiosnę jedno darmowe - uzupełniające główne story - no i potem jeszcze jedno ma być, wchodzące w skład przepustki sezonowej, ale o nim na razie za dużo nie napisali.
A że to Capcom, to można liczyć, że podstawka do końca roku spadnie z ceny o jakieś 50% (przynajmniej względem ceny sztimowej - Zimowa Wyprzedaż)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dalej uważam że sterownie mi pasowało w starych Residentach i dalej mi się gra w te części przyjemnie. Co do nowego RE7 demko ogólnie fajne ale jakoś  mnie nie przekonało do tej gry. Wolałem stare Residenty i jedynie 4  podeszła.   Może kiedyś jak będzie taniej to kupię i przejdę.  

 

Tematu nikt nie zakłada bo niestety ale forum od dawna leży jeśli chodzi o ilość  użytkowników. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...