Skocz do zawartości
Vanaadis

Dysk SSD 128GB.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję w najbliższym czasie zakup dysku SSD do swojego PC. Pojemność jaka mnie interesuje to 120/128GB (raczej więcej mi nie potrzeba), oraz nie chciałbym za dużo wydawać. SSD na system, ewentualnie na jakąś grę, która ma długi czas wczytywania. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działają SSD, ile wytrzymują, ile można zapisać, czy można bez problemu nagrywać na nie i potem usuwać. W oko wpadł mi ADATA SU800 128GB, według wielu w tej cenie najlepszy wybór, oraz polecali mi Transcend SSD370 128GB. Mógłby mi ktoś powiedzieć, który lepiej wybrać, oraz jak należy korzystać z takiego dysku SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie SSD 128GB są nie tylko mniej pojemne od tych ~250GB, ale tez wyraźnie wolniejsze. Ten co wybrałeś ADATA SU800 128GB to TLC, zdecydowanie Transcend SSD370 na MLC.

Na twoim miejscu brał bym póki są Goodram Iridium pro 240GB za 389zł z 5letnią gwarancją i na MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Transcend 128GB i RAM 8GB DDR4 to dla mnie koszt jakieś 460zł, bo RAM pewnie używany będę szukał. A jednak nie chciałbym rezygnować z RAMu na rzecz 240gb SSD. Ani z SSD nie chciałbym rezygnować, bo przydałby mi się. Chyba, że ceny SSD mają się jakoś zmienić dość mocno, żeby warto było poczekać z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...