Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

@Kwiecień - Czy ta nagrzewnica co ja sprzedawales na allegro jest czyszczona Twoja metoda ktora sprzedajesz po 4,99 ?

 

ps: nie odpowiedziales mi na drugie pytanie, ktore Ci wyslalem na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwiecień - Czy ta nagrzewnica co ja sprzedawales na allegro jest czyszczona Twoja metoda ktora sprzedajesz po 4,99 ?

 

ps: nie odpowiedziales mi na drugie pytanie, ktore Ci wyslalem na maila.

 

O którą nagrzewnicę Ci dokładnie chodzi ?? Tą co teraz jest wystawiona, czy tego rekorda ?? Jeśli o tą co teraz to tak, ale zdjęcie było robione jeszcze przez tą "metodą", dzisiaj biorę się za jej całkowite czyszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta co teraz jest wystawiona...

Jezeli sie nie myle to na zdjeciach widze patynke ...

 

Moglbys wrzucic zdjecia na forum po calkowitym oczyszczeniu ?

edit: http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php?t=4134

Ktos zalozyl temat z tym artem... ale po krootkim czasie go usunieto :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo nazywa sie prostownik i posiada je prawie kazdy zmotoryzowany ktrorego samochod ma wiecej niz 3 4 lata ;)

tu mozna polemizowac w polskich produkcja to napewno

ale czy nie wystarczy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> browara i isc do najblizszego warsztatu samochodowego tam maj konkretne "zasilacze" z których mozna zazwyczaj auta startowac :D albo kupic jakas zasilke ladnie policzyc i dobrac jej obciazenie koszt moze 10zl tylko jak to jest jak dodaje soli to rosnie opor czy na odwrot :?:

i taka moja uwaga dyfuzja w cieczasz zachodzi bardzo powoli wiec jak lejecie cos do srodka to albo

- pompka w ukadl zeby zapewnic przeplyw

- albo gotowanie w jakim naczyniu

tak mi sie wydaje przeciez kto widzial pralke bez wirnika albo magicznych babelkow :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"albo kupic jakas zasilke ladnie policzyc i dobrac jej obciazenie koszt moze 10zl"

 

to chodzi o taka zwykla komputerowa zasilke? bo mam codegena niepotrzebnego to moge go poswiecic. musialbym do molexa podpiac jakis kawalek metalu ten metal do nagrzewnicy wlozonej do wody potem do molexowej masy podpiac drugi kawalek metalu i go wrzucic luzem do wody i odpalic codegena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]"albo kupic jakas zasilke ladnie policzyc i dobrac jej obciazenie koszt moze 10zl"

 

to chodzi o taka zwykla komputerowa zasilke? bo mam codegena niepotrzebnego to moge go poswiecic. musialbym do molexa podpiac jakis kawalek metalu ten metal do nagrzewnicy wlozonej do wody potem do molexowej masy podpiac drugi kawalek metalu i go wrzucic luzem do wody i odpalic codegena?

 

TAK

ja zrobiłem identycznie i jakoś działało. tlyko jak użyłem jako teko kawałka metalu żuconego luzem garnka to sie spalił albo niewłaćzał jak za głębko włożyłęm nagrzenicę. ale za to ze wszytkich stron leciału bąbelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja sie pochawale gdyby nie to ze nie mam dostepu do narzedzie to by to jeszcze ladniej wygladalo sercet Mitussm e nie jest taki wielki mojej nagrzewnicy jeszczet troche brakuje ale mam nadziej ze jeszcze to bede mial szanse poprawic jak patrze na Wasze foty to naprawde jestescie blisko uzyskania WYSOKIEGO polysku tylko trzeba troche pomyslec ja uzylem tylko metod z tego forum ....

btw do elektrolizy uzylem zasilacza ok 230 w mocno przypalonego potem jeszcze kable prawie mu sie spalily ... :D potem jeszcze prostownik chlodzony cooler master x dream :D bo sie troche grzal skala pradu poza 10a ale to bylo nie potrzebne

 

Dołączona grafika

 

Wiecej fotek :)

http://up1.fastuploads.info/P1100051.JPG

http://up1.fastuploads.info/P1100052.JPG

http://up1.fastuploads.info/P1100053.JPG

http://up1.fastuploads.info/P1100054.JPG

http://up1.fastuploads.info/P1100055.JPG

btw finy sa mokre dlatego 2 kolorowe ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś znizki dla forumowiczów :P?

1256437[/snapback]

cena dla forum jest podana ;)

Nastepna spod mojej reki :) juz sprzedana miala wginiecenia a mogla byc taka pikna ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do elektrolizy, a mianowicie niedługo będe czyścił nagrzewniczke, a prostownik porzyczam od sąsiada i czy moge go zapewnić w 100% że prostownik wróci sprawny, czy jest takie ryzyko ze nie ? :|

1257160[/snapback]

nie nie mozesz musisz mu zapewnic odpowiednie obciazenie to znaczy prad nie moze przekraczac dopuszczalnej wartosci okreslonej przez producenta

 

nagrzewnice czyszczone w akademiku recznie :) reszty nie zdradze taki moj sekret :) ale nie uzylem niczego czego Wy nie znacie tylko ze trzeba umiec polerowac :) kolega robil tym samym co ja i mu tak ladnie nie wyszlo trza bylo poprawic ;)

 

jak bym mial maszyne to by dopiero ladnie wygladala a tak poszla za 2ozl a moglem do ladnego stanu doprowadzic <_<

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do elektrolizy, a mianowicie niedługo będe czyścił nagrzewniczke, a prostownik porzyczam od sąsiada i czy moge go zapewnić w 100% że prostownik wróci sprawny, czy jest takie ryzyko ze nie ? :|

1257160[/snapback]

Mega !!!

Szansa spalenia zawsze istnieje. Lepiej jakbyś dokonał kontrolowanego zakupu PSU. Najlepiej AT (taniej niż ATX i nie ma problemu z mostkowaniem). Poszukaj jakiegoś komisu u siebie albo na ... wiadomo gdzie :). Ja używam takiego stuffu i sobie chwalę. Jakby co wal na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw elektroliza nie daje polysku - jego trzeba potem wytworzyc ;) wiec jak chcesz zrobic elektrolize dla uzyskania polysku to raczej nie tedy droga, a elektroliza jeszcze potem moze utrudnic czyszczenie wiec radze sie zastanowic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw elektroliza nie daje  polysku - jego trzeba potem wytworzyc ;)  wiec jak chcesz zrobic elektrolize dla uzyskania polysku to raczej nie tedy droga, a elektroliza jeszcze potem moze utrudnic czyszczenie wiec radze sie zastanowic :)

1259558[/snapback]

Dlaczego moze utrudnic czyszczenie?

 

 

I pytanie odemnie:

Czym wyczyscic chlodnice wewnatrz? Mam back ice, i potrzebuje ja wyczyscic w srodku, co polecacie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...