Skocz do zawartości
omen86

[8000zł] [Praca] [Gry] [Stream] [Youtube] Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od końca 2016 roku przymierzam się do kupna nowego komputera.
Ze względu na Ryzena wstrzymywałem się z kupnem do momentu premiery.

Co potrzebuje:

  • procesor
  • płyta główna
  • pamięć
  • karta graficzna
  • chłodzenie procesora
  • dysk ssd
  • dysk hdd
  • zasilacz
  • obudowa

Przeznaczenie:

  • gry: stream, youtube: głównie gry blizarda + okazjonalnie gry pokroju wiedzmin 3, gothic itd
    • rozdzielczość FHD
    • odświeżanie monitora 60 Hz
    • preferowane ustawienia w grach: wysokie/ultra
  • praca: programista, na ten moment 16GB ramu jeszcze starcza ale nie ukrywam, że za 2-3 miesiące będę myślał o rozbudowie do 32GB, procki 4 rdzeniowe odpadają w pracy mam i5 w domu phenoma II i zaczyna brakować mocy

Podkręcanie: tak głównie myślę o procesorze (jeden i 2 zestaw)
Części: nowe
sli/crossfire: nie

 

Budżet: max 8000zł

 

Po dłuższych poszukiwaniach złożyłem 2 zestawy:

 

Zestaw 1 Intel

Cena: 7953

 

Zestaw 2 AMD

Cena: 7631

 

Powiem szczerze, że nie wiem czy wybrać Intela czy AMD. Intel wydaje się być szybszy jeśli chodzi o gry (chociaż ryzen nie wypada aż tak tragicznie, w testach jakie można znaleźć w necie wychodzi, że stałe 60 fpsów powinno być osiągalne w większości grach). Za Amd przemawia również 8 rdzeni i długie wsparcie dla AM4.

Zastanawiam się również czy jeśli padło by na AMD to czy nie dopłacić do 1700X.

Edytowane przez omen86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację, pytanie czy Corsair Vengeance LPX 16GB Blue (z 2 zestawu) będą ok? nie będę ukrywać, że ilość dostępnych firm i wersji pamięci ram wprowadzają w lekkie zakłopotanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym brał na razie zestaw na Intelu. Fakt Ryzen dobrze się prezentuje w s profesjonalnych zastosowaniach, ale to jest pierwsza seria nowej architektury. Nie wiadomo jak ze wsparciem będzie. Cena i wydajność  kusi, ale ja i tak bym szedł w kierunku x99.  Co do pamięci:

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15b-771106/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...