Skocz do zawartości
aroslaw22

Zestaw PC do programowania [ok. 2,5k zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Sklejam sobie zestaw, ale trochę wypadłem z obiegu jeśli chodzi o sprzęt. Nie zaszkodzi spytać kogoś kto jest bardziej w temacie i zna aktualne trendy. Będę wdzięczny za Wasze opinie.

 

Do rzeczy:

Sklejam zestaw głównie z myślą o programowaniu i typowych zastosowaniach domowych. Gry są dla mnie na drugim albo nawet i trzecim planie. Ważna jest za to możliwość rozbudowy w przyszłości i kultura pracy.

Planuję przeznaczyć na PC'ta około 2500 zł. Nie będzie to demon prędkości, ale wystarczy by nadgonić obecnie panujące standardy.

 

Wstępnie skleiłem taki zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/tOW08j/

 

To co może od razu zakuć w oczy to:

- brak grafiki - to kiedyś, póki co nie jest mi do niczego potrzebna. Jak już coś będę brał to będzie raczej coś ze średniej półki (rx470/rx480/gtx1060 lub jego przyszły odpowiednik). Ale tak czy inaczej to najwcześniej za pół roku i tego do wspomnianego budżetu nie liczę.

- brak zasilacza - planuję wykorzystać z obecnego zestawu to co mam - be quiet! Pure Power L7-530W. Nie jest jakoś mocno wiekowy i zajechany. Raczej powinien wystarczyć

- chłodzenie w koszyku - w tak tanim zestawie wydaje się do odstrzału, ale chcę dość mocno postawić na kulturę pracy. Nie planuję bawić się w żadne OC, a jedynie zyskać kilka dB mniej. Nie potrzebuje ciszy absolutnej tylko głośności mniejszej niż rozruch starego ursusa. Na podstawie tego co czytałem w testach zakładam, że ten dość tani Spartan mi to zapewni.

 

Ramy chyba jak ramy. Były we wcześniejszych tematach polecane to takie dorzuciłem do koszyka.

 

I to co mnie najbardziej boli - wybór płyty płyty głównej.

Przyznam, że tutaj totalnie nie wiem co i jak. Byle tylko nie musieć bawić się w stare płyty i aktualizacje biosu który obsłuży Kaby Lake.

Szukałem czegoś, co ma na pokładzie trochę więcej niż niezbędne minimum (złącza i lekki nacisk na układ audio). Coś będzie bazą do późniejszej rozbudowy. Docelowo do około roku trafi tam karta graficzna, jeszcze 1 SSD (może na M.2?),HDD i pewnie jakieś 2 wolnoobrotowe wiatraki.

 

No i teraz pytanie do Was - czy w powyższym zestawie są jakieś rażące braki, albo dało się coś dobrać po prostu sensowniej?

Z góry dzięki za pomoc i sugestie

Edytowane przez aroslaw22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, możesz wybrać to chłodzenie z większą ilością ciepłowodów, tak to nie ma sie do czego przyczepić, cały zestaw złożony - poprawnie. W pełni nadaje się pod upgrade, nic tylko zamawiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Ale chyba decydując się już na chłodzenie w okolicach 100zł brałbym Ferę3 (https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-3-he1224-v2-spc144-858455/)

Poczytam jeszcze testy głośności całej trójki i zobaczę czy dla zestawu który nie będzie kręcony ma to sens.

 

I już miałem zamawiać, ale tknęła mnie jedna rzecz.

 

Pewnie pytanie nowicjusza, ale rzut okiem na odpowiedzi googla nie rozwiały moich wątpliwości.

Konkretnie - Ostatnia kolumna tutaj: https://www.msi.com/Motherboard/support/B250M-MORTAR.html#support-mem

 

Tak więc jeszcze jedno małe pytanie

Dla kości GoodRam nie ma obsługi 4 DIMM. Co to oznacza w praktyce? Mogę spodziewać się problemów, jeśli kiedyś będę planował dodać jeszcze 2 kości?

Czy po prostu będzie to traktowało jako 2x dual-channel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...