Skocz do zawartości
Emissary

CPU,MOBO,GPU,Monitor - Budżet [3k-3,2k]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem już trochę poirytowany tym że na laptopie którego posiadam mimo dedykowanej grafiki osiągniecie 20fpsów graniczy z cudem i to w raczej niewymagających grach mmo, nie mówiąc juz o tym jaki towarzyszy temu hałas. Postanowiłem więc złożyć sobie PC który załatwi mi spokój na najbliższe kilka lat. Zeby skończyć kompletowanie komputera brakuje mi procka,płyty,grafiki i jakiegoś monitora mam na to ok 3200zł. Długo się wahałem co wybrać, biore pod uwagę również zakup sprzętu używanego pod warunkiem że jest jeszcze na gwarancji. Do czego mi posłuży ten komputer? Poza surfowaniem po internecie, multimediami, i podstawowymi czynnościami będę pogrywał od czasu do czasu w jakieś gry ale nie ukrywam że będę odpalał na tym komputerze również maszyny wirtualne, możliwe że będę też stawiał jakieś usługi, baze sql etc.

 

CPU: i7 - 6700k (wydaje mi sie że nie ma sensu dopłacać do i7 7700k a łatwiej znaleźć egzemplarz używany z gwarancja nawet 2lata+, 4 core to dla mnie min. jak i 8 wątków nie chce kupować nic poniżej tego)

 

MOBO: MSI Z270 gaming M3? Może coś od Gigabyte (zależy mi na tym żeby sprzęt trochę pokręcić ale ważny jest dla mnie też RAID i nie wiem jak to wygląda wydajnościowo na tych płytach mam 3 dyski 2TB i zrobiłbym na nich RAID 5 ale zastanawiam sie czy nie kupić jakiegoś używanego kontrolera na pcie

 

GPU: Najtańszy RX480 8gb jakiego znajde(prawdopodobnie kupie nówkę sztuke, zobacze też jak wypadnie seria rx500 cena/wydajność)

 

Monitor: Tutaj proszę o pomoc bo w temacie nie mam zbyt dużego pojęcia. Monitor to dla mnie kawałek wyświetlacza włożonego do plastikowej obudowy i tyle. Wydaje mi się ze nic pow 75hz nie ma sensu kupować, tylko co wybrać? Jaki rodzaj matrycy,producent,model?

 

Pomóżcie mi rozwiać moje dylematy bo po głowie mi już tyle konfigów chodzi że w pewnym momencie nawet nad używanym lga2011, 5820k i słabszą grafiką sie zastanawiałem bo gry w które czasem gram nie są jakoś strasznie wymagające;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Monitor to dla mnie kawałek wyświetlacza włożonego do plastikowej obudowy i tyle. 

 

no niestety ale tak nie jest

ile godzin gapisz się na ten kawałek wyswietlacza dziennnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...